Yatırımcı Arıyorum

Evde Kalem Montajı Yaparak Ek Gelir Elde Etme

“Söz uçar yazı kalır” sözünün etkisinde mi bilinmez kalemin hayatımızdaki rolü hep büyük olmuştur. Eğitimden, iş hayatına, sanattan, günlük aktivitelere, geçmişin anılarını kaydetmekten, geleceğe dair atılan bir imzaya kadar her alanda kalem ilk sözü söyleyendir. Ve kalem; gönüllere dokunduğu kadar üretimi ve montajıyla da pek çok aile bütçesine yarar sağlamaktadır. Bununla birlikte her geçen gün ekonomik şartların zorlaşmasıyla birlikte firmalar, bazı işlerini evlere kaydırarak ek gelir fırsatı yaratmaktadırlar.

Bir ailenin geliri her ne kadar düzenli bile olsa, daha iyi şartlarda yaşamını devam ettirebilmek amacıyla gelir getirecek ikinci bir işe olan talep her geçen gün artmaktadır. Kalem montajı da uzun süredir ek gelir olan bir iş kapısıdır. Üretimi yapılan kalem parçalarının montajının,evlerde yapılması suretiyle firmalar sürekli olan işçilik maliyetlerini azaltırken, bu işi yapanlar içindede gelir olmaktadır.

Kalem Montajı Nasıl Yapılır?

Kalem montajı yapmak zamanla el hızlılığı edinilecek ve çok fazla uğraştırmayan bir iştir. Kalem firmalarında üretilen kalemlerin veya ithal edilen kalem parçalarının belirlenen şekilde birbirine monta edilmesi, istenilen sayıda paketlenmesi şeklinde yapılmaktadır. Farklı kalem türlerine göre montaj aşamasının değişebildiği ve fiyatının da ona göre belirlendiği bu iş, evde tek başına ya da diğer aile üyeleriyle birlikte yapılacak zevkli bir iştir. Kişinin el hızlılığı en büyük sermayedir ve önemli olan verilen parçaların istenilen sıralamayla dış kalem kılıfının içine yerleştirilmesidir. Kuru boya, uçlu kalem, tükenmez kalem, dolma kalem, teknik kalemler, özel çizim kalemleri gibi pek çok çeşit ve renkte gelebilecek olan kalem parçalarını birleştirmek, kişinin de hayatına ve cüzdanına renk katacaktır.

Evde Kalem Montajı Yapmak Ne kadar kazandırır?

Evde kalem montajı yapan kişiler ilk işe başladıkları zaman elleri hızlanana kadar, cep harçlığı gibi kazanımlar elde ederle.Fakat bu iş zaman içinde işin sürekliliği sağlandığında ve pratikleştiğinde ek işi geçerek sürekli bir kazanç kaynağı da olabilir niteliktedir. Montajı yapılacak kalemin âdetine, el hızlılığına ve sürekliliğine göre aylık 750-2500 TL arasında ek gelir sağlayabilecek olan bu işte, takım çalışması yaparak daha iyi sonuçlar almak mümkündür. Gelen kalem parçalarının işin seriliğini bozmayacak  şekilde sıralandığında, her parçanın montajı bir kaç kişiyle bant usulüyle yapıldığında ve kaliteli bir iş çıkarıldığında firmalar tarafından tercih edilen bir kalem montaj ekibi olmak mümkündür.

Kalem Montajı İşi Nasıl Bulunur?

Firmalar montaj ekibi ihtiyacı olduğu zaman yerel gazete, internet gazetelerine ilan verebildikleri gibi, sosyal medya platformlarında da ilanlarını yayınlamaktadırlar. Bunun haricinde iş ilanlarına yer veren iş platformları, işkur iş ilanları sayfası, işin tanıtımını yapan blogların altına yorum yazarak ta bu iş ilanlarına ulaşmak mümkündür. Veya üretim yapan firmaların sitelerine mail atarak iş talebinde bulunulabilir. Firmalar için ekip çalışmasının fason dağıtım maliyetini düşürdüğü göz önünde tutulursa ekip olarak müracaatta bulunmak her zaman daha avantajlı bir durumdur.

Evde Kalem Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmaların verdiği montaj işini düzenli olarak haftalık veya aylık teslimatlar yapıldığında iyi bir gelir elde etmek mümkündür. Bunun yapında evde bu işi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalara dikkat etmek kazancı artırırken işin sürekliliğini sağlamada faydalı olabilir.

 • Evde bu işin yapılacağı saatler önceden belirlenip müracaatta bulunurken, kapasite belirtilirse iş alımında avantaj sağlar.
 • Ekip çalışması her zaman firmaların tercih ettiği fason dağıtım şeklidir
 • İşin sürekliliğini sağlamak için sürekli aynı tarzda ilanları gözden geçirmek işin kapasitesini artırabilir.
 • Evde montaj yaparken bant usulü çalışacak tarzda parçaları dizim yapmak performansı artırır
 • Alınan işlerin zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesine dikkat etmek gerekir.
 • İşe alırken belirlenen sürede işin teslimatını yapılmalıdır.
 • Kalem montajı yaparken parçaların kaybolmaması, kırılmaması gerekir.
 • Fason dağıtan aracılarla çalışmak onların komisyon alması anlamına gelir. Direk üretici veya toptancısı ile irtibata geçmek kazancı yükseltir.
 • Küçük çocuklu aileler tarafından yapılması biraz zor bir iş olsa da, çocuklar için tehlike olmayacak tarzda bir alanda yapılırsa, yapılması imkânsız değildir. Küçük parçaların çocuklar tarafından yutulması, kalemin sivri ucunun göz ve kulağa sokulması gibi vakalar yaşanmaması için sıkı önlem alınarak yapılması tavsiye edilir.

Kalem montajı işi ek gelir elde edilebilecek pek çok işe göre daha pratik ve zahmetsiz bir iştir. Ayrıca TV izlerken, aile bireyleri ile sohbet ederken, hatta misafirlikte bile yapılacak tarzda bir iştir. Evi kirleten bir işlem olmadığı ve montaj öncesi zahmetli bir hazırlık yapılması gerektirmediği için ev sıcaklığında rahatlıkla yapılacak karlı bir iştir diye tanımlanabilir.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(17)

 1. Cevap yaz
  Abidin ateşoğlu yorumu:

  Emekliyim evde iş yapmak istiyorum

 2. Cevap yaz
  yunus yorumu:

  Bursa’da kalem montajı veren var mı?

 3. Cevap yaz
  Ayşe demiraslan yorumu:

  Merhaba benim evde işe ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim lütfen geri dönüş yaparmısınız gerçekten ihtiyacım var İstanbul okmeydınında oturuyorum

 4. Cevap yaz
  Nıhal yorumu:

  Düzenli hızlı ve temiz çalışırım acele işe ihtiyacım var

 5. Cevap yaz
  Suphi kaya yorumu:

  Ben de bu işi yapmak istiyorum

 6. Cevap yaz
  suat aslan yorumu:

  ekibim var çokta ihtiyacım var temiz yaparız

 7. Cevap yaz
  ramazan gider yorumu:

  bende evde montaj ve paketleme işi isitiyorum büyükçekmece ***

 8. Cevap yaz
  FEYZA yorumu:

  Bu ise ihtiyacim geri dönüş yaparsaniz sevinirim

 9. Cevap yaz
  Recep yorumu:

  S3lam aleyküm ben konya meramdayım kalem montaj işini istiyorum ailece yapacağız. Işe ihtiyacım var istediğiniz vakitte teslim edebiliriz sizden cevap bekleriz

 10. Cevap yaz
  Gülperi Kale yorumu:

  Merhaba ben istanbul beykoz Cumhuriyette oturuyorum kalem montaj paketleme iş istiyorum ekibim var 2 çocuk annesiyim calismaya çok ihtiyacim var işinizi istediğiniz günde ve saatte teslim alabilirsiniz rica ediyorum geri dönüş bekliyorum ***

 11. Cevap yaz
  Erkan yorumu:

  Bende başvurmak istiyorum lütfen

 12. Cevap yaz
  Mustafa durmus yorumu:

  Selam giresun da ikamet ediyorum benimde ise ihtiyacım var ve 2 öğrencim var okutuyorum dönüş yaparsanız sevinirim

 13. Cevap yaz
  MERT SERBETCIOGLU yorumu:

  İYİ GÜNLER İYİ ÇALIŞMALAR 26 YAŞINDA ANKARADA İKAMET ETMEKTEYİM İŞ KALİTESİ HIZLILIK YÖNÜNDEN GAYET BAŞARILI BİR İŞ ÇIKARMAKTAYIM DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM….

 14. Cevap yaz
  kadriye turan yorumu:

  bende bu isi yapmak istiyorum evde ekibim var ev hanımıyım hayatımı devam ettirmek için bu ise ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

  • Cevap yaz
   Süleyman TAŞDEMİR yorumu:

   Merhaba ben diyarbakır cermikte oturuyorum aile olarak kalabalığız gün sonuna kadar koli koli teslim ederiz. Ihtiyaciniz olursa *** nolu numaradan ulaşabilirisiniz

 15. Cevap yaz
  Berna ARSLAN yorumu:

  Ben de bu işi yapmak istiyorum. İzmir Karşıyaka da oturuyorum.

  • Cevap yaz
   Aylin yorumu:

   İzmir Menemen oturuyorum

Yorumunuz