Yatırımcı Arıyorum

Evde Kurabiye Yapıp Satarak Para Kazanmak

Evde Kurabiye Yapmak

Ev hanımları günümüzde evde oturarak da para kazanma şansına sahipler. Bunun için evde yemek ya da kurabiye yapmak tercih edilebilir. Tabi bu işe başlamadan önce sadece ev hanımı olmanız yetmiyor. Kurabiye yapma konusunda uzman ve deneyimli olmanız gerekiyor.

Bu konuda ilk adımı aile üyelerinize ve yakın arkadaşlarınıza yapmış olduğunuz kurabiyeleri denettirerek başlayabilirsiniz. Tek bir kurabiye yapmak yerine farklı kalıplara sahip kurabiyeler yapmayı da öğrenmelisiniz. Bunun için hazır olarak satılan kalıplardan satın alabilirsiniz. Bu işinizin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmanız için size yardımcı olacaktır.

Ayrıca, gerek belediyeler tarafından sunulan meslek öğrenme merkezlerinden eğitim alarak gerekse özel kurslara giderek pastacılık alanında daha profesyonel deneyimlere sahip olabilirsiniz.

Evde Kurabiye Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde kurabiye yapmak kadar bu kurabiyeleri satmakta önemlidir. Organizasyon şirketleri ile anlaşarak ya da çevrenize bu işi yapacağınızı söyleyerek işleri alabilirsiniz. Kurabiyelerinizi düğün, kına, söz, nişan veya özel davetler için hazırlayabilirsiniz.

Her etkinlik farklı özelliklere sahip olduğu için sizde kurabiyenizi ona göre yapmaya özen göstermelisiniz. Doğum günü için gelen sipariş için eğer doğum günü yapılacak kişi çocuksa kurabiyelerinizi ona uygun olarak hazırlamalısınız. Nişan için bir sipariş gelirse de gelin ya da damat modeline uygun kalıplarınızı kullanabilirsiniz.

Kullandığınız tüm malzemelerin taze olması gerekiyor. İnsanlar sizden memnun kaldığı sürece o etkinliğe katılan insanlardan da müşteri kazanabileceğinizi unutmamalısınız. Bu konuda internet üzerinde bulabileceğiniz çok sayıda model vardır. Çeşitlilik ne kadar çok olursa talepte o kadar yüksek olacaktır.

Evde Kurabiye Yapmanın Maliyeti

Bir dükkan açmayacağınız için yüksek bir maliyeti bu işe ayırmanıza gerek yok. Başlangıç için birkaç milyar size yetecektir. Kurabiye yapmak için gerekli olan malzemelerin yanında işinizi kolaylaştıracak ekipmanlara da bir sefere mahsus para harcayabilirsiniz.

Eviniz sizin iş yeriniz olacağı için ve özel bir izin almanız gerekmediği için açılış masrafınız da olmayacaktır. İnternet üzerinden satış yapabilmek için de sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz.

Evde pasta, tatlı, kurabiye vb. gıdaların üretimlerinde kullanacağınız araç gereçleri, şehir merkezlerinde bulunan ve bu işi yapan mağazalardan astın alabilirsiniz. Ayrıca birçok internet sitesi de pastacılık üzerine hemen hemen tüm gerekli yardımcı ürünleri satmaktadır.

Evde Kurabiye Yapıp Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Adet başı ya da direkt kilogram üzerinden satış yaparak para kazanabilirsiniz. Siparişin durumuna göre kazanacağınız miktarda değişecektir. Özellikle yaz aylarında bu konuda yoğun talep olduğu için pastaneler dahi ürünlerini bu insanlara yaptırmayı tercih etmektedir.

Kilogramı 20, 30 hatta 800 TL olan kurabiyeler vardır. Bu tamamen sizin yapacağınız işin kalitesine göre değişecektir. İşinizi ilk defa yaparken biraz uygun fiyatlar tercih etmenizde fayda var. Müşteri sayınız arttıkça fiyatları da yukarı çekebilirsiniz.

Doğru bağlantılar ile kazancınız aylık 1000 TL ile 3000 TL arasında değişecektir. Tabi dediğimiz gibi bu işi doğru ve kaliteli bir şekilde yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Evde pastacılık işleri yaparken sadece kurabiye ile limitli kalmamanızı öneriyoruz. Benzer şekilde; pastalar, börekler, içli köfteleri de hazırlayıp satışını yapabilirsiniz.kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Melike
Melike
2 yıl önce

Evde oturarak para kazanmak mı kurabiyeleri kim yapıcak ne sinir bozucu bir kelime evde oturarak

Hayriye
Hayriye
2 yıl önce

Hobi olarak
bayilik veren firmalar
iş planları
Yatırımcı Bul
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Uyarı: bu sayfada bulunan; bilgiler, içerikler veya yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz