Yatırımcı Arıyorum

Evde Mandal Montajı Yaparak Ek Gelir Sağlamak

Teknoloji kullanım alışkanlıklarını hızla değiştiriyor, fakat öyle şeyler vardır ki asla eskimiyor. Mandal da eskimeyenlerden sadece biri. Teknoloji evlere kurutma makinesi getirmesine getirdi de, mandalların popülaritesini düşürmeyi bir türlü başaramadı. Çünkü herkesin kurutma makinesi alma şansı yok, olsa bile her yıkananı kurutma imkânı yok. Durum böyle olunca günümüzde mandal kullanımı hala potansiyeli yüksek sayılarla devam etmektedir ve montajı hatırı sayılır ek gelir kaynaklarından biri olmaktadır.

Yaşam şartları zorlaşsa da hayat bir şekilde devam ediyor ve herkes kendi mücadelesini veriyor. Kimi işyerinde daha fazla mesai yaparak gelirini artırmaya çalışırken, kimi hafta sonlarında gizli müşteri olarak mutfak masrafını çıkarmaya çalışıyor. Evden çalışmaya tercih edenlerde, hem çocuğunla ilgilenerek aile bütçesine katkıda bulunabileceği ek iş fırsatları yakalamaya çalışıyorlar. Mandal montajı işi, uzun süredir ciddi düzenli bir ek gelir kapısı olmakta ve uzun sürede daha öyle olacak gibi durmaktadır.

Mandal Montajı Nasıl Yapılır?

Mandal üretimi ya da ithalatı yapan firmalar tarafından, mandal parçaları kilo bazında montaj yapacak kişilerin adresine teslim edilir. Mandalın parçaları belirlenen şekilde birleştirilir, istenilen adetlerde paketlenir ve genellikle kargo ile geri gönderimi yapılır. Bunun yanında montaj ekipleri kalabalık olan bölgelerde kapıya bırakarak alımını da kapıdan yapabilmektedirler. Mandal montaj işi ek gelir elde etmek isteyen birçok aileye ciddi düzeyde ek gelir sağlayan potansiyeli yüksek bir iştir. Özellikle ilanlara bakıldığına kalabalık montaj guruplarına, belirli semtlerde konuşlanmış ekiplere bu iş verilmektedir ve ekip başı olarak nitelendirilen kişilerin kazancı elbette daha yüksektir. Hemen hemen her şehirde dağıtılan bu mandal montaj işi zaman içinde pratikleşen ve haliyle sayının ve kazancın arttığı, teçhizat gerektirmeyen bir iş olmasıyla da, tercih edilen bir ek gelir kaynağıdır.

Mandal Montajı İle Ne Kadar Kazanılır?

Mandal montaj işindeki kazanç miktarı her işte olduğu gibi performansa ve sürekliliğe göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca fiyatlar illere göre ve firmalara göre değişmektedir. Kg fiyatları 10-20 TL arasında değişmekle birlikte günde yeni başlayanlar için ortalama 15 TL den 5 kg montaj yapıldığı düşünülse günlük 75 TL gelir elde edilebilir. Bununla birlikte aracıdan alınması durumunda bu fiyatlar düşebileceği gibi, ekip halinde bant usulü yapıldığında çok daha fazla kazanmak mümkündür. Kabaca hesaplamak gerekirse, ortalama bir tempo ile 50 TL’lik montaj yapıldığı düşünüldüğünde aylık 1500 TL gibi ek gelir, ev ortamında hiçte azımsanmayacak bir gelirdir. Ek gelirler zaten akmasa da damlar misali gelirler değil midir?

Evlere Mandal Veren Firmalara Nasıl Ulaşılır?

Mandal montajı veren firmaların ilanları internette sürekli olarak güncellenmektedir. Bunun yanında İŞKUR tarafından yapılan bilgilendirmelerde, iş ilanlarına yer veren platformlarda güncel ilanlara ulaşılabilir. Montaj işi veren firmalar genellikle sürekli olarak ilanları yenilemektedirler ve bir süre daha yenilemeye devam edecekler gibi durmaktadır. Yalnız bu noktada bir konuta dikkat etmek gerekir, montaj işinin sirkülasyonu çok yüksek olması dolayısıyla bu alanda da dolandırıcı zihniyetli kişiler türemiştir. İş verecek vaadi ile kaparo isteyerek pek çok kişiyi dolandırmışlardır. İş almayı düşünenlerin daha sonra üzülmemek için bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

Mandal montajı evlerde kolaylık yapılacak bir iş olmasıyla birlikte uzun zamandır piyasada devam eden bir ek gelir kaynağıdır. Sadece ek gelir olarak düşünmemek lazım, bir montaj ekibi oluşturularak ya da mahallede fason dağılımında öncülük ederek ana gelir kaynağı haline getirmek mümkündür.  Günümüz şartlarında ana gelir kaynağı yanında, bütçeye girecek tek bir kuruşa herkesin ihtiyacı olduğu dönemlerdeyiz. Yaşam şartları, çocukların eğitim masrafları, faturalar derken maaşın alındığı gün cüzdan delik mi diye kaybolan parasına hayıflanmayan yoktur. İşte ek gelir kaynakları bu açığı kapatmak için adeta merhem gibidir. Pek çok kişi tarafından sürekli, pratik ve evde yapılacak tarzda işler aranmaktadır.Her geçen gün yeni ek gelir kaynakları türemektedir.

Mandal montajı konusunda eli hızlanan kişiler aynı zamanda eğitim ve özel bir uzmanlık gerektirmeyen diğer montaj işlerini de rahatlıkla yapabilirler. Kalem montajı, takı montajı, toka montajı, priz montajı piyasada yürüyen diğer ek gelir kaynakları arasındadır.kobi vadisi
Abone Ol
Bildirim Alın
guest
13 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Gurbet yildiz
Gurbet yildiz
2 yıl önce

Bende evde ek iş arıyorum. Bana da dönüş yapar mısıniz?

Emine seymen
Emine seymen
3 yıl önce

Merhabalar ankara da yaşıyorum grubum var eğer is gönderimi yaparsanz çok hızlı işler çıkarırım

ahmet erbaş
ahmet erbaş
3 yıl önce

yapmak isterim

Emine lacin
Emine lacin
3 yıl önce

merhaba ben emine laçin kayseriden yaziyorum 38 yasindayim ev hanimiyim calismiyorum is arıyorum mandal monteleme yapmak istiyorum bana dönerseniz sevinirim.

Özlin korkmaz
Özlin korkmaz
3 yıl önce

Merhaba evde mandal montajı yapmak istiyorum ve grupta kurabilirim lütfen bana yardımcı olurmusunuz eşim kaza geçirdi ve 3 tane çocuğum var çok zor geçiniyorum telfon numaram ***