Yatırımcı Arıyorum

Evde Mum Yaparak Para Kazanmak

Evde Mum Üretip Satmak

Çoğu kişi için evde mum yapmak kazançlı bir seçenektir. Özellikle ev hanımları, anneler ve hatta öğrenciler için iyi bir para kazanma fikridir. Kesinlikle, bu ev işinden ekstra para ya da ek gelir elde etmek mümkündür, ancak işe başlamadan önce mum yapımı konusunda bilgi sahibi olmak şarttır. Genel olarak, piyasada iki tip mum vardır. Biri uzun beyaz mumlar diğeri ise dekoratif kokulu mumlardır. Bunlar yaşam tarzı ve lüks öğeler olarak kabul edilir. Doğal olarak, bu tip mumlar normal olandan daha fazla kar getirir.

Yaratıcı ve ticari zekanız varsa evde yapacağınız mum işinden kesinlikle para kazanabilirsiniz. Bunu yaparken dekoratif ve kokulu mumlar üretmenin daha fazla kar getireceğini bilmenizde fayda vardır. İşte size mum yapımı ile ilgili bilgiler;

Mum Üretimi Yapmayı Neden Seçmelisiniz?

 • Herhangi bir makine ve ünite kurulumuna gerek kalmadan evden mum yapımı işine başlayabilirsiniz.
 • Bir başkasına ihtiyaç duymadan kendi iş gücünüzle işinize başlayabilirsiniz.
 • Bu iş için kullanılan hammaddeler çevrimiçi ortamda bile tüm dünyada kolayca bulunabilir.
 • Dekoratif kokulu mumlar lüks ürünlerdir. İnsanlar bu öğeyi dekorasyon, hediyeler ve iç huzurlarını sağlayacak ortamı yaratmak amacıyla satın alırlar. Bilindiği gibi mumun yoga ve meditasyonda iyi bir etkisi vardır.
 • Bazı ekipman ve el aletleriyle mumları yapabilir ve satabilirsiniz. Ve bunlar yerel pazarda da satılabilir.
 • İşletme, herhangi bir net başlangıç ​​sermayesi yatırımı gerektirmez.
 • Dekoratif mumları satmanın birçok yolu vardır.

Evde Mum İşine Nasıl Başlanır?

 • Genel olarak bir mum işi, mum yapımı ve bunları tüketicilere satmayı içerir. Bunun için ham madde, bulunabilirlik, üretim süreci, paketleme ve satış yerlerini bilmeniz gerekecektir.
 • Ek olarak, işletmeniz için özel bir çalışma alanı belirlemelisiniz. Bu size iş ve yaşam dengesi kurmanızda faydalı bir çalışma olacaktır.
 • Yapacağınız mum işinde kendi markanızı oluşturmak için isim vermeli ve ambalaj için bazı yenilikçi fikirler denemelisiniz.
 • İşe başlamadan önce mum yapım sürecini açıkça öğrenmeli, önce kendinize ve yakın çevrenize mumlar yaparak bu işe başlamayı tercih etmelisiniz.

Mum yapımı için neler gereklidir?

Genel olarak, ev tipi bir mum işi, herhangi bir tür makine gerektirmez. Kesinlikle, bazı ekipman ve el aletlerine ihtiyacınız olacaktır. Gerekli malzemelerden en önemli olanı fitil, balmumu ve eritebileceğiniz eritme potasıdır. Isıtma için bir fırın kullanabilir veya küçük tekli bir ocak satın alabilirsiniz. Ek olarak, dekoratif mumlar için farklı kalıp tiplerine de ihtiyacınız olacaktır  ve piyasada çok sayıda bu kalıplardan bulabilirsiniz. Mum yapımında kullanabileceğiniz en popüler türlerden bazıları çiçekler, hayvanlar, karikatürler vs.’dir. Kokulu mumlar için farklı türlerde cam kaplar ve kaseler tedarik etmeniz de gerekecektir.Ayrıca ihtiyacınız olan bal mumuna ek olarak, farklı renk türlerine ve kokularına ihtiyacınız olacaktır ki bu sizin kendinize has yeni mum tasarımları çıkartmakta gerekli olacak malzemedir. En son aşamada  paketleme malzemelerine ihtiyacınız vardır ve el sanatları ürünleri olarak, ürünleriniz için çekici ve yenilikçi ambalajları denemelisiniz.Mumları Nerede Satabilirsiniz?

Bugünün dijital döneminde el sanatları satmak hiçte zor değildir. Pratik olarak, çevrimiçi dekoratif mumlar satmak için keşfedebileceğiniz çeşitli seçenekler vardır. Ancak en tedbirli seçenek kendi web sitenizden satış yapmaktır. Her şeyden önce, mum işiniz için iyi, akılda kalıcı ve unutulmaz bir isim seçmeniz önemlidir. Ve sonra bir alan adı alınmalı ve bir web sitesi oluşturmalısınız. Web sitesinde, mumları mağazada veya bir blog dasatabilirsiniz. Ek olarak, popüler sosyal medya platformlarında ürünleri tanıtarak müşteri kitlenizi artırmanız mümkündür.Ve kesinlikle mumları arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve komşularınıza satarak ağızdan ağza pazarlamanın avantajlarından faydalanmalısınız. Ayrıca ev toplantıları bu tarz ürünleri satmak için en uygun yerlerdir.

Evde Mum İşi Yaparak Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Evde sanatsal yeteneklerinizi konuşturarak ve ev ortamının rahatlığında yapabileceğiniz bu iş, size iyi bir ek gelir olabilir. Bu işten ne kadar kazanç sağlayabileceğiniz konusuna da gelince yapacağınız mumun ne kadar kreatif, tercih edilir ve satılan sayının çokluğu ile değişen bir durumdur. Bunun yanında piyasada 5 TL’den 25 TL’ye kadar mum bulunmaktadır.Mum malzemeleri bereketli malzemelerdir ve 10 mum yapmak için aldığınız malzemeden 20 mum çıkartmak sizin tasarım kabiliyetinize bağlıdır ki buda karınızı artırır. Mum işinden kazancınız tamamen sizin çalışma şekliniz ve satış becerilerinize bağlı olmakla birlikte 1000-2500 TL arasında aylık gelir elde eden kişiler bulunmaktadır.

Sanat için bir tutkunuz veya hobiniz varsa, mum yaparak para kazanma işi tam size göredir. Para kazandırmasının yanında bir zanaatkar olarak sevdiğiniz işte başarılı olmanız kendinizi ödüllendirmenin en doyurucu şeklidir.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz