Yatırımcı Arıyorum

Evde Yapılabilecek Ek İşler

Evden Para Kazanılabilecek İş Modelleri

Hayat pahalılığının yükünü hafifletebilmek, artan ihtiyaçları karşılayabilmek ya da günün bir kısmında boş zamanı olan vaktini verimli geçirmek isteyen kimseler evde yapabilecekleri iş için pek çok sektör ile bağlantıya geçebilirler.

Network satış ağları özgür zamanlı çalışma alanları, evinde bilgisayar ve internet olan herkesin rahatça araştırma yapma olanağı elde ederek kendisine en uygun bulduğu ağ ile iletişime geçmesi mümkün. Bu satış ağlarından kozmetik ve organik ürünlerde olduğu gibi daha pek çok alanda network sistemi uygulayan büyük ünlü firmalar var.

Yazmaktan keyif alan sahip olduğu birikimi değerlendirmek isteyen kimseler yine internet üzerinden pek çok insan kaynakları sitesine ulaşarak bu kanaldan yazar arayan firmalar ile bağlantıya geçebilir. Bilimsel makale, tez yazabilecek nitelikte ki kimseler için de durum aynı tez yazarı arayan firmalar ile İnsan kaynakları siteleri üzerinden bağlantı kurabilirler.

El becerisine sahip bu yeteneğini evinin özgür ortamında değerlendirmek isteyen kişiler için alan sayılamayacak kadar geniş. Dikiş, örgü, küçük materyallerin imalatı, paketleme gibi onlarca ek iş arzından söz edilebilir. İnternet ortamında mum paketleme işi, sabun, paketleme işi, kına paketleme işi, parça başı dikiş, parça başı örgü gibi pek çok dalda ek iş yapacak kimseler aranıyor.

Kazancını artırmak isteyen ya da boş zamanını kazanca dönüştürmek isteyen bireylerin tüm yapması gereken bilgisayar başında biraz zaman geçirmeleri araştırmaları gerekli başvuruları gerçekleştirmeleri.

Evde Yapılan Ek Gelir İş Bulmak

Ek iş yapmak isteyen kişiler eğer uzman oldukları bir alan varsa yabancı dil, matematik gibi ders vermeyi düşünebilirler yine İK sitelerinde özel ders verecek kimse arayan ilanlardan yararlanabilecekleri gibi kendileri de aynı ortamları ders alacak kimseleri aramak için kullanabilirler.

En çok arz ve talebin gerçekleştiği iş alanı çocuk bakıcılığı kısa süreli ya da yarı zamanlı çocuk bakacak kişilerin arandığı iş ilanları belki de İK sitelerinin en fazla ilan grubunu oluşturmakta.

Online satış temsilciliği, danışmanlık, ikinci el eşya satışı günümüzde evden yapılabilecek işler arasında. Bilgisayar bilgisi olan ya da yetkinliği olan kişiler için imkanlar daha fazla. Devamlı araştırma içinde olmak iletişime geçmek ek iş arayan kimsenin kendisine uygun işi ve firmayı bulması açısından çok önemli.

Yeni iş fikirlerinde güncel işler arasında fotoğraf çekimi de yer alıyor. Amatör ya da değişik konulu fotoğraflardan bir arşiv oluşturup internet ortamında bunları stok görsel sitelerine satmak güncel ek işler arasında ilgi çekenlerden bir tanesi ancak bu iş biraz bilgi yetenek gerektirdiği gibi yasal sorumlulukları da var yasal yükümlülükleri bilip uygulamak önemli fotoğrafların özgün olması izin alınacak kimseler var ise iznin alınmış olması gibi detayların yerine getirmesi gerekiyor.

Görselleri kullanacak firmalar ile bağlantıya geçildiğinde o izin belgelerini isteyeceklerdir.

İnternette bilgisayar başında zaman geçirmeyi sevenler için satış ortaklığı programlarına dahil olmak bilgisayar ve internet dünyasından anlayan ya da öğrenmek isteyen kişiler için önerilen işler arasında. Ek iş arayanların çalışabilecekleri alanları incelemeleri daha sonra o alan ile ilgili işletmeleri araştırmaları ve nihayet irtibata geçmeleri uygun olacaktır.

Evden Yapılan Freelance Ek İşler

Freelance iş ile ek iş kavramları konuya yabancı kişiler ise birbirine karıştırılabilmektedir. Her ikisi de serbest zamanı çağrıştırsa da ek işte belirli bir zamandan ya da işten kalan süre değerlendirilmektedir. Freelance işlerde ise zaman özgürce işi yerine getiren kişi tarafından kullanılır ancak verim için planlı ve tam performans göstermek gerekir.

Freelance mesleklerde çalışma zamanını kişi kendisi belirlediği gibi ne kadar kazanmak istediğini de kişinin kendi arzusuna göre artırıp düşüreceği performansı belirler. Yazılım, Tasarım, Grafik gibi pek çok meslek saymak mümkün. Serbest zamanlı çalışma şekillerinde sigorta maaş gibi uygulamalar bulunmaz kişi yaptığı işin birim ya da saat ücreti alır. İş yükü fazla olan firmalar zaman zaman bu tür çalışma usullerini tercih etmektedir.

Serbest zamanlı çalışan kişi için avantajları ise serbest çalışan tanımından da anlaşılacağı üzere çalışma yer ve süresini kişi kendisi seçer zaman ve performans konusunda özgürdür kendisinden talep edilen işi hatasız ve istenilen düzeyde yaptığı sürece iş ilişkisi sürer. Ofis ortamlarında gerçekleşme ihtimalini olan maaş gecikmesi, yıldırma, yönetici baskısı gibi pek çok iş yaşamına ait stresten uzak çalışır.kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  demet yorumu:

  sonunda evde paketleme işi yapmaya başladım teslimatı zamaninda yaptım yine. paramda zamaninda ödendi ahmet beye çok tşk ederim yardımcı oldu bana bende size yardımcı olayım.firma yetkilisi ismail bey *** türkiye’nin her yerine iş gönderiyorlar.

  • Cevap yaz
   Zeynep karslı yorumu:

   Ben de paketleme işi yapmak istiyorum lütfen bana da iş imkanı sağlar misiniz lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

   • Cevap yaz
    kobivadisi yorumu:

    Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederiz. Maalesef ziyaretçilerimize iş bulmaları konusunda sadece iş ilanları sitesi’ne yönlendirebiliyoruz. Amacımız sadece belirli sektörlerde sizleri bilgilendirmek ve fikir sahibi yapmaktır.

Yorumunuz