Yatırımcı Arıyorum

Evden Çağrı Merkezi İşi Yapmak

Evde Mobil Müşteri Temsilciliği Yapmak

Günümüzün en popüler mesleklerinden biri haline gelen Mobil Müşteri Temsilciliği önce firmaların bünyesinde yerini aldı her işletme kendi dalında bir çağrı merkezi oluşturmaya başladı.

Sonuçlar gösterdi ki toplumda oluşan algı olumlu. İşletme ve kurumların kazançları ve itibarları hızla yükseliyor. Kısa sürede etkin iletişim sağlana bilmesi bir ürün hakkında sorunun giderileceği birime hızla ulaşılabilmesi beğenilen bir ürün ya da hizmet hakkında kısa sürede bilgi alına bilmesi tüketicinin yaşamını konforlu dolayısı ile güvenli hale getirirken işletme ve kurumların da gelirlerini ve güvenilirliklerini olumlu yönde etkilemiştir.

Günümüzde Çağrı Merkezi ya da İngilizce adı ile Call Center olarak tanımlanan çalışma alan iş dünyasında popülaritesini artırarak ve dinamizmini koruyarak büyümektedir büyümeye de devam edecektir.

Firmalar kapasitelerine göre istihdam ettikleri çağrı merkezi personellerinin ulaşım yemek gibi giderleri ile birlikte işletme maliyetlerine olan etkisini değerlendirdiklerinde kurumun vazgeçilemez departmanını küçültmek yerine müşteri temsilcisi filosunu genişletip ulaşım ve yemek gibi giderlerden kurtulmalarını sağlayan Evden Çağrı Merkezi uygulamasına geçmeyi tercih etmişlerdir.

Çalışan için esneklik sağlayan birden fazla çalışma şekli seçeneği sunan bu uygulama ev hanımları ve ek iş yapmak isteyen kimseler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Evinde internet bir bilgisayar ve konuşma kulaklığı olan ve bu sektörde başarılı olacağına inanan kişiler için oldukça cazip bir iş.

Evden Call Center İşi Yapmak

Call Center yada Çağrı Merkezi olarak tanımlanan iş alanı aslında, satış pazarlama departmanının günümüzde yeni form kazanmış biçimi. Satış Pazarlama sadece bu bölümden mezun olan Üniversite mezunlarının çalışma alanı değil artık. Uzman kişilerden alınacak kısa süreli eğitimler ile lise mezunu ya da firmaya göre eğitim şartı aranmıyor ise farklı eğitim seviyesine sahip kişiler tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Çağrı Merkezi Elemanı eğer bir ürün danışmanı değil ise hizmet ya da ürünü satmaya çalışacaktır. Satış ise sözlü iletişim yeteneği ve bazı satış pazarlama tekniklerini bilmeyi gerektirir. Deneyim sahibi olmayan kimselerin bu göreve başvurmadan önce bazı yayımlar okuması yararlı olacaktır.

Evden Çağrı Merkezi uygulamasında firmalar değişik çalışma koşulları sunuyor. Çalıştıkça kazan sattıkça kazan gibi evden çalışacak kişiye oldukça fazla esneklik sağlıyor. İş arama sitelerinin nerede ise hepsinde evden müşteri temsilcisi aranıyor ilanına rastlamak mümkün. Müşteri temsilcisi adayına düşen bu firmalarla iletişime geçmek firma hakkında tam bilgi sahibi olmak bu aşamadan sonra satışta başarılı olabilmek için ürün hakkında gerekli tüm bilgileri edinmek ve kendi tarzını oluşturmak.

Çalışma alanı oldukça geniş Call Center departmanı olmayan işletme veya kurum yakında nerede ise kalmayacak. Turizmden sağlığa, eğitimden ticarete, iletişimden teknolojiye her sektörde ki işletmeler hızla bir çağrı merkezi departmanı oluşturuyorlar müşteri temsilcisine olan talep her geçen gün artıyor işletmeler, kurumlar eksiklerini gidermeye çalışıyorlar.

Bir işletmenin kalbinin satış pazarlama departmanı olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda çağrı merkezi müşteri temsilciliği mesleğinin uzun soluklu geleceği olan bir iş olduğu söylenebilir. Firmanın tüketiciye bakan yüzü olan bu birimin önemi hiçbir işletme ve kurumun ret edemeyeceği bir gerçek olduğundan birimin dolayısı ile işletme veya kurumun başarısı, temsilcisinin başarısına bağlıdır.

Not: Bu sektörde yeni bir iş kurmaya karar verdiyseniz, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan çağrı merkezi iş planı içeriğini incelemenizi öneriyoruz.

Evden Çağrı Merkezi İş Modeli

Evden Çağrı Merkezi uygulamasında temsilcinin hangi şehirde yaşadığının hiçbir önemi yok ülkenin farklı şehirlerinden kişiler sisteme eklenebiliyor sistem yöneticisi istediği an konuşmaları dinleyebilir kim ne kadar konuşmuş ne zaman konuşmuş takip edebilir. Evden çalışmaya istekli olan kişilerin firma ile anlaştıkları çalışma saatlerine özen göstermeleri o saatler için gerekli iş disiplinine bağlı kalmaları hem kendi başarıları hem firmanın başarısı hem de firma ile sağlıklı bir iş ilişkisinin sürdürülmesi açısından oldukça önemli.

Telefonda satış yapacak deneyimsiz okurlarımız için bazı önemli noktalardan söz edebiliriz. Satış Pazarlama teknikleri hakkında sayısız kaynağa ulaşmak mümkün iletişim tekniklerini de içine alan bilimsel tüm yaklaşımların kullanılmaya çalışıldığı ticaret dünyasının tüm üyeleri bu alanda yetişmiş uzman kişiler istihdam etmeye çalışarak en son teknolojik imkanları da kullanarak rekabet güçlerini artırma çabasındalar

Satışın gerçekleşmesini sağlayacak onlarca yüzlerce yöntemden söz edilebilir firma ne kadar güvenilir olursa olsun ürün ne kadar kaliteli olursa olsun o birkaç dakika içinde temsilci tüketiciye bu güveni veremezse satış gerçekleşmez.

Temsilcinin firmasını ve ürünü iyi tanıması doğru bilgilendirmesi güven yaratacaktır.

Bu alanda daha profesyonel olarak hizmet vermek istiyorsanız; Çağrı Merkezi Açmak adlı iş fikrini de okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumlar(3)

 1. Cevap yaz
  Özlen yorumu:

  Nasıl başvuru yapabilirim evden çağrı merkezi temsilciliğine

 2. Cevap yaz
  cem demiralp yorumu:

  Çağrı Merkezi Bayiliği
  Çağrı Merkezlerine Haftalık Ödemeli Proje
  Data Maliyetide Yok Biz Karşılıyoruz..
  Bir Agent Günde 3-10 Arası Yönlendirme Yapabiliyor
  Satış Değildir
  Detaylı Bilgi İçin ***

 3. Cevap yaz
  YILDIZ yorumu:

  DENEYİMİM VAR BU KONUDA DÖNÜŞ SAĞLARMISINIZ

Yorumunuz