Yatırımcı Arıyorum

Evden Çalışırken Odaklanmanın 6 Yolu

Evden Çalışmak

Evden çalışmak, bazı insanlar için gerçekleşen bir zevktir ve hayallerini süsler. Bu çalışma ile bir işe yetişme telaşından ve sabit çalışma saatlerinin kısıtlamasından, can sıkıcı iş arkadaşlarını çekmek zorunda kalmaz. Ve eşofmanlarla çalışmanın zevkine varabilirler. Ancak, katlanacak çamaşırlar, habersiz misafirler, yapılacak yemek ve çocuk gürültüsü evinizde çalışmakta sizi inanılmaz derecede rahatsız edici olabilir.

Evden çalışmak, iş dışında bir şeyi yapmak için birçok fırsat sağlayabilirken lavabodaki bulaşıklar veya yıkanması gereken çamaşırların varlığı sık sık dikkatinizi dağıtabilir ve üretkenliğinizi büyük ölçüde etkileyebilir. İşte evden çalışırken işinize odaklanmak, dikkat dağınıklığının önüne geçmek ve başarılı olmak için uygulanabilecek stratejiler.

Evden Çalışmaya Hazır mısınız?

1- Belirlenmiş bir çalışma alanına sahip olmak

Bir ev ofisi ya da yatak odasının bir köşesi olsun özel bir alan, başarılı ve üretken kalmanın anahtarıdır. Evde olsanız bile, işe gidiyormuş gibi hissetmek önemlidir ve üretkenliği artırır. Evden çalışırken yapabileceğiniz en iyi şeyin, bölgeye girmenize yardımcı olabilecek ofis benzeri bir istasyonu kopyalamak olduğunu düşünüyorum dedi. “Ev hayatınızı iş hayatınızdan bölümlendirmek çok önemlidir.”

2- İş arkadaşlarınızla bağlantıda kalın

İş arkadaşlarınızla ve yöneticilerle görüşmek için teknolojiyi kullandığınızdan emin olun. Unutulmamak için, sürekli ilerleme, fikir ve içgörü hakkında iletişim kurun.

Sharlow, şirketinizle tam olarak projelerde güncellemeleri nasıl sağlayacağınızı, gün boyunca insanlarla sohbet etmeyi ve toplantılara katılmayı önerdi. Ayrıca iş arkadaşlarıyla Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya aracılığıyla bağlantı kurmayı tavsiye etti. Bu siteler iş arkadaşlarınızla daha kişisel bir düzeyde bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

3- Hazırlık işini yapın

İş gününüz başlamadan önce, üretken olmanız gereken araç ve teknolojilere sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca saatinize girmeden önce geçici bir programın olması önemlidir.

Sharlow, “Günlük bir görev listesi oluştururken veya ihtiyaç duyacağınız ek araç ve programların stoklarını alarak, her gün gerçekleşmeden önce düşünün” dedi. “Dairenizin duvarlarından bıkmak mı? Manzara değişikliği için sakin bir kahve dükkanı bulun. Yoğun bir işin var mı? Sağlam bir kulaklığa yatırım yapın.”

4- Çalışma saatleriniz boyunca çalışma görevinizi yerine getirin

Bazı insanlar için, özellikle ilk başta, uzaktan çalışırken işlerine odaklanmak zor olabilir. Zamanınızdayken çamaşırları, ev işlerini, bulaşık ve temizlik işlerini görmezden gelin.

Sharlow, “Burada ve orada istisnalar olması sorun değil, ancak genel olarak normal çalışma saatlerine bağlı kalmaya çalışın dedi. “Telefonda herhangi biriyle sohbet etmekten, TV seyretmekten ya da işle ilgili olmayan açık diğer aktivitelerden kaçının.”

5- Hareket etmeyi unutmayın

Uzak bir işçi olarak bütün gün masanıza ya da kanepenize bağlı kalmak kolaydır ve bu sağlığınız ya da zihinsel keskinliğiniz için iyi değildir. Unutmayın, uzaktan çalışmak tam anlamıyla evden demek zorunda değildir. Bir kafede bulunan müşterilerle yüz yüze görüşmek, Wi-Fi özellikli bir yerde çalışmak ya da sadece sahneyi değiştirmek, aynı zamanda dolaşırken de üretken kalmanın yoludur.

Vinci, “Kendimi müşterilerle buluşmak veya haftada bir ağ oluşturma olaylarına katılmak için koşarken buluyorum” dedi. “Giyinmek ve parçaya bakmak için bir rutin kurarak, son dakika toplantısına hazırlanmaktan çekinmeden gün boyunca kolayca gelip gidebilirim.”

Sharlow, “Sonunda günlerce hareketsiz olmadığından, bir apartmanda toplandığından emin olmak için her gün bir öncelik yap,” diye ekledi. “Yaratıcı bir bloğa çarptıysanız, yürüyüşe çıkmayı deneyin ya da kafanızı boşaltmak için evde hızlı bir egzersiz yapın.”

6- 7/24 çalışmayın

İş başladığında ve bittiğinde bir çizgi çizilmesi çok önemlidir. Zamanlanmış çalışma saatlerine uymazsanız, tekrar giriş yapmak ve 40 saatinizi geçmeden iyi çalışmaya devam etmek kolaydır.

Vinci, “Evden çalışmak, izin verirseniz, günün 24 saati işe girebilir.” Dedi. “Çalışma saatlerini ayarla ve onlara bağlı kal.”

Shannon Gausepohl tarafından ek raporlama. Bu makalenin önceki bir sürümü için bazı kaynak görüşmeler yapılmıştır.

Evden Çalışmak İsteyenler İçin Freelance İşler

Sizde evde oturduğunuz yerden çalışıp para kazanmak istiyorsanız, Kobi Vadisi İK platformunda yer alan freelance iş ilanları‘nı inceleyebilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz