Yatırımcı Arıyorum

Evden Yapılabilecek Ek Gelir Yöntemleri

Bayanlar İçin Evden Para Kazanma Yöntemleri

Mum Yapıp Satmak

Eski ya da istediğiniz bir kabın içerisine parafini koyarak eriteceksiniz. Parafin eridiği zaman üzerine stearini koyuyorsunuz. Eriyen karışımın üstüne mum boyası ve erimiş pastel boya ekleyeceğiz sonrasında da koku vermek için herhangi bir esans yağı ekleyebilirsiniz. Seri olarak üretmek istediğiniz ve satın aldığınız kapların içerisine mum fitili veya pamuklu ipi yerleştirerek kabın içine boşaltın. Oda sıcaklığında bir müddet bekleterek akabinde direk olarak buz dolabına koyun.

Mum yapmak için gereken malzemeler

  • 100 gr stearin
  • 1 kilogram parafin
  • Pastel boya ya da mum boyası
  • Mum fitili veya saf pamuklu ip
  • Kokulu bir esans yağ
  • Bardak, kavanoz, cam veya seramik şişe

Evde mum yaparak ortalama olarak günlük 30-40 TL gelir elde edebilirsiniz. Ürünlerinizi instagram butiklerinde satabilirsiniz. İşi sıkı tutarak çok seri ve kaliteli üretimlere çevirir iseniz aylık 3 ile 5 bin lira gibi rakamlar da kazanmanız mümkün. Kâr marjı yüksek bir sektör olan mum satışı tavsiye edilen evde iş fikirleri arasındadır.

Ev yapımı şeker yapıp satarak para kazanma

En kazançlı işlerden biri şeker yaparak para kazanmak, eğer damak zevkinize ve el emeğinize güveniyor iseniz. Tam size göre bir fikir, bazı teknikler ile şeker yaparak para kazanmanızı sağlayabilirsiniz. Her yaş gurubu şeker sever. Kaliteli yapacağınız ev yapımı şekerler sayesinde aylık 3 bin lira kazanabilirsiniz. Her insan şeker yapamaz ama şeker yapmak için emek sarf edebilir. Müşteri portföyünüze bağlı olarak büyük rakamlar da kazanma şansınız var.

Ev hanımı olmaktan fazlasını yapabilirsiniz. Evde çalışan bir anne, bir eş olarak eşinize ek gelir imkânı sunabilirsiniz. Hatta KOSGEB kredisi alabilir işinizi büyütebilirsiniz.

Evinizde pekmez ile esmer şeker yapıp satabilirsiniz. Farklı çeşitlerde lolipoplar yapabilirsiniz. Ne tür şeker yapacağınız size kalmış, evde iş fikirlerini yazması bizden yapması sizden.

Evde ahşap boyama yaparak para kazanma

Eğer eliniz bu tür işlere yatkın ise gayet iyi para kazandırabilecek bir evde iş fikridir. Evinizde ufak işler yaparak para kazanmak istiyorsanız bunlardan biri ahşap boyama. Ahşapları mobilyacılardan boyanmamış olarak temin edebilirsiniz. Farklı renkler ile farklı ambiyans yaparsanız etki tepki olayı gibi sizlere geri dönüşleri çok iyi olacaktır.

Bir mobilyacı, kenar mahallemizde bulunan marangozlar ile anlaşarak ufak tefek oyuncak, sehpa gibi ahşapları yaptırıp boyamasını yaparak satabilirsiniz. Evde iş fikirleri arasında yer verdiğimiz ahşap boyama işi normal şartlar altında hobi olarak yapılmaktadır. Siz bunu kendinize göre değerlendirebilirsiniz. İnstagram da bir butik açarak bu el boyama işleriniz rahatlıkla satabilirsiniz. Kargo bedava kampanyaları ile fazla satış yapma şansınız var bol şanslar.

Evde peynir yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Lor Peyniri Yapın

Çiğ süt kullanarak yapabileceğiniz lor peyniri için 2 litre süt, limon ve 1 çay kaşığı tuz ile mayalama yapabilirsiniz. Derin bir tencerede 80 derece üstüne getirdiğiniz sütü kaynamadan ocaktan alarak 1 adet limon, 1 tatlı kaşığı tuz ekleyerek kesilmesini sağlayın. Sonrasında tülbent yardımı ile süzmeye bırakabilirsiniz.

Evde yaptığınız peyniri kendi çevrenize satabilirsiniz, eğer işleri büyütmek istiyorsanız birçok farklı gıda üretim prosedürünü yerine getirmeniz gerekiyor.

Evde Beyaz Peynir Yapımı

3 litre çiğ sütü 40 derece civarına kaynatarak, eczane ya da aktarlardan peynir mayası alarak yapabilirsiniz, yoğurt mayalama yöntemindeki gibi bu işlemi yapabilirsiniz. Mayalanma süreci 3 ile 4 saat arasıdır. Evde iş fikirleri arasında sizlere önerdiğimiz bu iş çok fazla satış yapabileceğiniz bir iş değildir. Seri üretim yapmak için tarım bakanlığından özel izinler üretim ruhsatları vb. gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

Evde Nikah Şekeri Yaparak Para Kazanmak

El çabukluğu ve pratikliğin hâkim olduğu bir kadın için, yorucu olmaktan çok eğlenceli ve el becerisini arttırabileceği bir iştir. Genellikle matbaalar ile anlaşarak aldığınız şekerleri seri olarak paketlemeniz gerekmektedir. Eğer eliniz yatkın ise, bu işte ortalama olarak günlük 3-4 saatte 50 lira kazanabilirsiniz. Evde iş fikirleri arasında sizlere sunduğumuz nikah şekeri yapmak için bu işin seri üretimini yapan firmalar ile anlaşmanı gerekiyor. Eğer siz kendiniz bu işi yapmak isterseniz, internette birkaç araştırma yaparak detaylarını öğrenebilirsiniz.

Evde çiçek yaparak para kazanmak

Tüm kadınlar çiçeği sever, organik olmayan yapay çiçekleri de severler, organik olanları da severler. Tüm hanımların severek yapabileceği günlük 50 ile 100 Türk Lirası arasında kolaylık ile kazanç sağlayabileceği bir iş. Evde iş fikirleri olarak sunduğumuz çiçek yapımı oldukça meşakkatli bir iş olmasının yanı sıra eğlenceli ve çok karlıdır. Özel olarak anlaştığınız yapay çiçek firmalarının işlerini yapabilirsiniz ya da kendiniz malzemeleri temin ederek satış yapabilirsiniz. Direk satış yaparak daha fazla kar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun evde çiçek yaparak para kazanabilirsiniz. Birçok farklı çiçek hazırlama içeriğine; youtube vb. video sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Evde Pasta Börek Yaparak Para Kazanmak

Her sabah kahvaltı yapılan pastaneler de ya da restoranda en çok ilgi çeken ürünler ev yapımı ürünlerdir. Kurabiyeler, pastalar, kekler, börekler insanlar ev yapımı bu güzel tatları yemek için bir ton para ödüyor. Pastaneler bu işler için dışarıdan para ödeyerek alıyorlar yani sizler gibi maharetli hanımlardan. Evde börek yapın, kurabiye yapın, güzel hamur işleri yapın ve bunları dükkanlara satın. Eğer ben daha fazla para kazanmak için ne yapabilirim diyorsanız dükkân açarak yaptıklarınız kendiniz satabilirsiniz. Bu yüzden tüm maharetli ev hanımları ek gelir elde edebilirler. Sizlere evde iş fikirleri sunuyoruz ve bunun karşılığında bir beklentimiz yok bol kazancınız olsun yeter.

Evde çocuk bakarak para kazanmak

Komşunuzun, akrabanızın ya da eşinizin iş arkadaşının çocuklarını bakarak para kazanabilirsiniz.

Günümüz Türkiye’sinde malum olarak dünya ekonomisi gibi, ekonomik sıkıntılar olmaktadır. Birçok ebeveyn çalışmak zorunda kalıyor, çocuklarına bakmak için ebeveynler bakıcı tutmak zorunda kalıyorlar. Çoğu anne baba çocuklarına iyi bakabilecek ve çevresinden tanıdığı insanları tercih etmektedir. Bunun yegâne sebebi ise çocuklarına zarar gelmemesini ya da ne olduğunu bilmek istemesinden dolayıdır. Yakınlarında bulunan insanlara güven duyarlar. Çocuk bakımı çok kolay bir şey olmadığı ve stresli bir iş olduğu aşikâr. Bir çocuğun bakımı, beslenmesi yanı sıra onun yaramazlıklarını görmezden gelmeye ya da ona yaramazlıklarında yardım etmek gerekiyor. Çocuğu döven dadılar, bakıcılar vb. insanları fazlası ile haberlerde gördüğümüz için bunu normal karşılayan insanlardan olmadık olamayız. Bir çocuğun şiddet görmemesi için bir neden yok her ne ise eğer kafanız kaldıracaksa ben çocukları seviyorum diyor iseniz bu iş tam size göre. Bakıcı olun 5 Farklı insanın çocuklarına bakın ortalama 3000 TL para kazanın. Veya sabit bir çocuğa bakıcılık ederek, ayda ortalama 1-2 bin tl arası kazanabilirsiniz.

Dürüst, saygılı ve çocukları seven bir kişi kolaylıkla bu işlerin üstesinden gelir.

Yemek videolarınızı çekerek para kazanın

Youtuber olun demiyoruz. Evde iş fikirleri arasında sizlere güzel bir fikir sunuyoruz. Youtube dünyanın en büyük video platformu ve bu video platformunda para kazanmak bir hayli kolay. İşi tutturmak gerekiyor, işin aslı abone falan çokda önemli değil. Güzel içerik lazım. Bir kanal açın ya da çocuklarınıza youtube kanalı açması hakkında yardım isteyin. Günde bir video yükleyerek hiç sabırsızlanmadan, birkaç ay boyunca her gün farklı bir yemek videosu yayınlayın.

Bir yıl boyunca ortalama olarak 300 video atabilirseniz, güzel içerikler ile örneğin İtalyan yemekleri deneyin. Özbek yemekleri, Makedon yemekleri deneyin, İspanyol yemekleri deneyin farklı kültürlere ev sahipliği yapın. İnsanlar farklılığı ve samimi diyalogları sever.

Siz kendinize güvendikten sonra 1 yıl sabrederek aylık olarak 3 bin lira civarı rakam kazanabilirsiniz. Bu iş uzun vadeli bir iş olabilir ama temel sağlam olduğu sürece birde samimiyetiniz ile bu iş tutar ve kazanırsınız. Ve ayrıca kazancınız bir kereye mahsus olmaz, devamı da otomatik olarak hesabınıza yatar.

Yeni İş Fikirleri

Kobi Vadisi editörleri olarak, elimizden geldiğince ek gelir yöntemlerini size aktarmaya çalışıyoruz. Arzu ederseniz; Türkiye’ni en büyük iş fikirleri alanını da ziyaret ederek daha farklı alanlara da yönelebilirsiniz.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz