Yatırımcı Arıyorum

Evden Yapılabilecek Ek İşler

Evde Ek Gelir Sağlayacak İş Fikirleri

Evde reçel yapımı, Organik reçel yapımı

Evde yapılabilecek işler serimizin ilk iş kolu, reçel yapımı. Reçel yapmak ayrı bir maharet ister eğer kendinizi bu iş için hazır hissediyorsanız evde reçel yapabilirsiniz.

Yapmanız gerekenlerden bahsedelim kısaca.

Toptan gıda hallerinden şeker temini yapmalısınız.

Sebze, meyve hali yakın ise halde bulunan bir dükkan ile anlaşarak gerekli malzemeyi temin edebilirsiniz.

Hal yakın değil ise bir pazar tezgâhı ile anlaşarak bu malzemeleri temin edebilirsiniz.

Kavanoz ihtiyacınızı züccaciyeciler ile anlaşarak yapabilirsiniz.

1 kavanoz reçelin ortalama olarak 30 – 50 lira gibi rakamlar arasında alıcı bulduğunu söyleyebiliriz.

Yaptığınız reçelleri, internet ortamından satabilirsiniz.

Ortalama olarak kazancınız ise aylık 1000 TL kadar olacaktır. Unutmayın bu iş sizin için ek iş olarak yapacağınız bir iştir.

Eğer organik reçel yapımını devamlı hale getirir, pazarı yakalayabilirseniz ortalama olarak 5 ile 10 bin lira gibi rakamlar kazanma durumunuz var.

Organik reçeller, püre, şekerli ve saf şekersiz olarak farklı seçenekler ile kullanıcıya sunulabilir. Eğer reçel yapmayı bilmiyor iseniz ilk kez yapacaksanız bulaşmanızı tavsiye etmiyoruz.

El işi yapmak, El işi satışı 

Cümlemin başında şu sıralar revaçta olduğunu söyleyerek başlayayım, instagram da genç kızlar el işi satan profilleri çok fazla takip eder durumdalar.

Az sermaye gerektiren bir ek iş fırsatıdır. İğne, iplik ve gereken yazma vs. gibi şeyler. Ama emeğin maddi karşılığı hiç ödenmeyecek gibidir. Yakın çevrenizde belli bir Pazar oluşturarak ilerleyen dönemlerde ise İnstagram ve Google reklamları ile işinizi büyütüp satış yapabilirsiniz.

El işi dendiği zaman aklınıza ne geliyor ise, eliniz yatkın ve hızlı ise günlük olarak 50 100 lira arasında gelir elde edebilirsiniz, tam gün ayırarak 200 liraya kadar kazanç sağlayan insanlar var ülkemizde.

Şaka değil yalan hiç değil, aksini düşünen var ise annelerine, ninelerine sorsunlar. Kaldı ki günde bir kazak çıkaran insanlarda hala aramızda dolaşıyor. Kıçı kırık mağaza kazaklarının 200 300 liraya satıldığı dönemde. El işi her türlü gider arkadaş.

Her sezon için ayrı işler, yaz için farklı, kış için farklı şeyler örebilirsiniz. Kazak, süveter, hırka, çorap neler neler yeter ki siz işi bilin ve sebat ederek çalışın.

ve unutmayın.. sevgili bu finans okurlarımız el işinin sağlığa yararlı olduğu araştırmalar sonucunda ispatlanmıştır. hem iş hem sağlıklı bir vücut için el işi iyidir.  el işi yapmak depresyona iyi gelir 🙂

Evde meyve kurutup, kuru meyve satışı yapmak

Evde meyve kurutmak evinize ek gelir sağlayacak bir iştir. Normal şartlar altında zaten yaz ve kış mevsiminde yediğimiz meyveleri ve sebzeleri kurutarak para kazanabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu iş az çalışarak çok para kazanmak için birebir ? mevsiminde ki meyveleri diğer mevsimde 4 5 katına satabilirsiniz.

Bunun için biraz sermaye gerekiyor ama siz yaparsınız bu işi dönemine göre özellikle aşerme, canı çekme gibi olan durumlarda özellikle erik vs. gibi meyveler çok fazla rağbet görüyor. Kışın aldığınız portakalın kilosu şu dönemin şartları ile 2 lira ise yazın portakal kurusunun kilosunu 10 – 15 – 20 lira gibi rakamlara satabilirsiniz. Tabi kî burda önemli olan saklama ve kurutma işlemini düzgün yapabilmek.

Kayısı, Erik, Armut, Muz, Şeftali ve Üzüm gibi meyveleri yaşadığınız bölgeye uygun olarak seçebilir stoklayabilirsiniz. Özellikle bu meyveler kışın oldukça fazla rağbet görmektedir.

Peluş oyuncak yapmak, peluş oyuncak satmak

Son dönemlerin modası, ev yapımı pelüş oyuncaklar süs eşyası, kimi zaman çocuklara eğlence. Bazen yalnız yatamayan çocuklara arkadaş olarak satılıyor. Bu oyuncakları yapmak oldukça zor, artık malzemelerden yapılabiliyor bu yüzden argo tabir ile sağdan soldan topladıklarınız ile yapabilirsiniz.

Maharet sahibi elleriniz var ise para kazanmanız için en az sermaye isteyen işlerden biri, hurda kumaş ile yapabileceğiniz, absürt düğmelerden bile göz yapabildiğimiz oyuncaklar. Çorap ile yapılır, don ile yapılır, her türlüsü yapılabilir dahası var işte yeter ki elleriniz iş yapsın emekçi olabilin.

Para kazandırıyor mu? Evet kazandırıyor ne kadar sorusuna asla cevap bulamayacağınız paralar. Oyuncağın kalitesine ve görünümüne göre değişiyor bu rakamlar.

Evde paketleme yaparak para kazanmak

Ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları için fırsatları araştırdık sırası ile bu fırsatları sizlere yazalım.

 • Sabun Paketleme
 • Kına Paketleme
 • Kürdan Paketleme
 • Boncuk Paketleme
 • Düğme Paketleme
 • Mandal Paketleme

Bu tarz paketlemeleri veren kargo ile dağıtımını yapan ya da mahalle aralarında bu servisleri sağlayan tonla şirket mevcut yapmanız gereken bunlara ulaşmak. Bu firmalara ulaşmanın en kolay yolu ise bu işi çevrenizde yapan insanlar var ise onlara sormak olacaktır.

Paketleme sayısına göre değişken kazanç sağlayan bu iş kolu, ev hanımlarının Pazar parası çıksın niteliğinde yaptığı işlerden biridir. Malum ekonomik durumlar ile bir Pazar görülmesinin 100 150 lira gibi bir duruma geldiğini de söylemeden edemeyeceğiz.

Nikah şekeri yapıp satmak

Düğün ve nikah törenlerinde tüm misafirlere dağıtılan nikah şekerlerini evinizde yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Kurdele, tül, hazır şekerlemeler ile birçok figür ile birbirinden güzel nikah şekeri yapmanız mümkün olmaktadır. Eğlenceli bir iş kolu olarak değerlendirebilirsiniz. Birkaç düğün salonu, fotoğrafçı ile anlaşarak bu işi yapabilmeniz mümkün. Şener Şen’in bir filmde nikah şekeri toplaması gibi bir düşünce içine girmeyin duvara çarparsınız bu tür şeyler sadece filmlerde oluyor. Bu işi yapmadan önce iyi bir piyasa araştırması yapmanız ön anlaşmalara söz almanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Evinizde birden fazla kişi iseniz daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Evde ek ders vererek para kazanabilirsiniz

Evde ek ders vermeniz için gereken tek şey bilgi sermayesi, matematik öğretmeni iseniz ve ev hanımı iseniz ya da bu güzelim devletimizin atama bekleyen yegâne öğretmenlerinden iseniz. Ek ders vererek para kazanabilirsiniz. Online ders vererek de bu işlemi yapabilmeniz mümkün ama karşı taraf için ne kadar yararlı olur oda muamma. Online ders veren derslik siteleri ile anlaşabilir ya da çevrenizde ders ihtiyacı olan çocukların aileleri ile irtibata geçerek yapabilirsiniz.

Ortalama olarak haftalık 8 saatlik çocuklara ders verdiğiniz zaman 300 ile 500 lira arasında para kazanabilirsiniz. Bu rakam daha üst seviyeler semt ve SES (sosyo ekonomik statüye göre) değişkenlik gösterebilir. İstanbul Beşiktaş semtinde bir çocuğa haftada 4 saat ders vererek 1000 lira da kazanabilmeniz mümkün.

Ev temizliği ile para kazanmak

Herkesin bildiği, en eski meslek dalları arasında olan ev temizliği, apartman temizliği, günlük 100-200-300 lira gibi rakamlar kazanabileceğiniz ek iş fikri denilebilen bir iş kolu. Aslında bu işi herkes yapamaz fiziksel olarak yorucu bir iş bir o kadar da tehlikeli bir iştir. Temizlik yaparak para kazanmak bazı insanlara göre çok zevkli olabilir. Zaten temizliği seviyor iseniz bu işten para kazanmak sizin için daha kolay olacaktır. Gündelikçi diye tabir edilen bu iş sınıfında kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan aileniz için ek gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Devamlılığını bulduğunuz zaman aylık olarak 5 ile 10 bin lira gibi müthiş rakamlar kazanabileceğiniz bir iştir günlük temizlikçiler, en azından şirketler ortalama bir işçi için 300 lira gibi bedel sunuyorlar. Bunları araştırdığımız için net olarak konuşuyoruz. Temizlik firmaları bir işçisine 100 lira yevmiye verir ve üstünden vergiler düşüldüğü zaman 150 lira kazanır?


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorum yok

 1. Cevap yaz
  Aman yorumu:

  Teşekkürler 2dnm yapacağım

Yorumunuz