Yatırımcı Arıyorum

Fenomen Olarak Para Kazanmak

Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan sosyal medyalardan fenomen olarak ek gelir olarak para kazanabileceğinizi göstermiş olacağız. Mizah, sohbet, fotoğraf ya da resimlerimle insanların dikkatini çekebilirim diyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi gelin bunları nasıl yapabileceğiniz geçelim.

Nasıl Fenomen Olunur?

Fenomen arkadaşınız ya da arkadaşlarınız varsa işiniz pek zor olmaz. Onların paylaşmasıyla ve sizin sunduğunuz içerikle sayfanızı hızla yukarı taşıyabilirsiniz. Eğer bu seçenek imkan dahili dışında ise para karşılığı hesap satın alabilir veya sayfanızı paylaştırabilirsiniz. En zor yöntem ise kendi başınıza sadece içeriğinizle fenomen olmaktır. Bu yoğun bir çalışma ve paylaştığınız konu hakkında iyi olmanızla olacak bir iştir.

Günümüz de bir çok mizah sayfası olduğundan en çok tercih edilen mizahla fenomen olmak zordur. Bunun yerine özgün ve ilgi çekici bir fikir bulursanız hızla yükselebilirsiniz. Peki bir şekilde fenomen olduğunuzu varsayarak nasıl para kazanabileceğinize geçebiliriz.

Fenomen Olarak Nasıl Para Kazanılır?

  • REKLAMLAR

Temel para kazanma kaynağınız olan sayfanızda vermiş olduğunuz reklamlar en çok dikkat etmemiz gereken husustur. Sayfanızın büyüklüğüne göre verebileceğimiz reklamların büyüklüğü artar. Az veya çok demeden her türlü reklamlara açık olun. Bu sizin reklam verilirken tercih ettirilen bir hesap olmanızı sağlayabilir. Tek sıkıntısı ise çok reklam insanları sıkar, bu yüzden yaptığınız paylaşımları arttırarak reklamların fazla dikkat çekmemesini sağlayabilirsiniz.

  • KÜÇÜK HESAPLARI PAYLAŞMAK VE HESAP SATMAK

Sayfanızda sizler gibi gelişmek isteyen kişilerin hesaplarını paylaşarak bir miktar gelir elde edebilirsiniz. Aşırıya kaçmamak koşuluyla bunu yapabilir bu sayede hem başka hesapları yükseltmiş ayrıca da para kazanmış olursunuz.  Aynı şeyi yan hesaplarınıza da yapıp onlarda büyüyünce satabilirsiniz. Anonimlik özelliğinden yararlanarak hepsinin sizin olduğunu belli etmeyerek sayfaları hızla büyütmüş olursunuz. Sayfa satımını hızlandırarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Sayfa satmak sizi daha çok uğraştırsa da gelir için yapabilirsiniz. Çünkü günümüzde sosyal medyaların bu kadar kullanımının sıklaşması insanların hızlı fenomen olma isteğini arttırır. Bu yüzden bu alana da yönelebilirsiniz.

  • ULAŞTIĞINIZ KİTLE BÜYÜRSE

Büyüttüğünüz bir hesabınızı mağazaya çevirebilirsiniz. Bundan kastım alım-satım işi yapmaktır. Toptan alarak sayfanızda ürünleri tanıtır kârınızı koyarak satmış olursunuz. Bir diğer konuda YouTube, Twitch gibi mecralara geçerek oralarda da paylaşımları yapmaya başlamaktır. (Youtube ve Twitch Kanalı Açmak) Hazırda olan sanal takipçilerinizi kullanarak hızla büyür ve orada da tanındık biri haline gelmiş olursunuz. Orada yapacağınız videolar ve yapacağınız canlı yayınlar ile para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yaptığınız reklam ve başka hesapları paylaşma sayınız sizin yaptığınız paylaşımların sayısını geçerse ya da yakınlaşırsa insanlar sıkılmaya başlar. Bu nedenle yaptığınız reklamları arttırıyorsanız paylaşımlarınızı da aynı doğrultuda arttırmalısınız. Böylece insanların dikkatini çekip, sıkmadan reklam vermiş olursunuz.
  • Sayfanızı sürekli güncel tutmalısınız. Yaptığınız paylaşımların arasını açarsanız insanlar sizi takipten çıkarabilir ya da ara çok açılmış ise sizi unutabilir bile. Bu sizlerin en son isteyeceği şey olmalıdır çünkü takipçiniz azaldıkça kazanabileceğiniz miktarda o doğrultuda düşer.
  • Takipçilerinizi karşı samimi olma yoluna gitmeniz de fayda var çünkü insanlar sizi samimiyetiniz için bile takip edebilir. Sizin de onlardan biri olduğunuzu anlar ve ilk düştüğünüz anda sizi bırakmazlar. Bundan kastım diğer fenomenler sizin hızlı büyüdüğünüzü düşünüp sizin hesabınızı kötülemeye çalışırsa onlar sizin kötü bir hesap olmadığınızı bilir ve takipten çıkmazlar.
  • Diğer fenomenler ile aranızı iyi tutun. Onlarla aranızın iyi olması sizin hanenize artı bir puan ekler çünkü onların sizi dışlamayıp, kötülememesi ve sizi kendilerinin de paylaşması sizin yaranıza gelmiş olur.

ÖZETLERSEK

Fenomenlik ile para kazanmak başlarda zor olsa da on bin – yirmi bin arası takipçiye ulaştığınızda sizlere gelir sağlamaya başlar. Eğer gittikçe büyürseniz ve artık ana işlerinizi aksatmaya başlıyorsa sayfalarınızı kontrol edebilecek birkaç kişiye iş verebilirsiniz. İyice büyüyüp tüm mecralara yayılırsanız ek gelir olarak başladığınız bu iş sizlerin ana mesleği haline bile gelebilir. Hem bunlarla ilgilenebilirim hem de elle tutulur bir işim olsun diyorsanız günümüzde birçok firma sosyal medya sorumlusu adı altında iş vermektedir. Ek geliriniz belki de artık yan geliriniz olmuş olabilir.kobi vadisi

Yorumunuz