Yatırımcı Arıyorum

Finansal Zorluklara Karşı Neler Yapılabilir?

İş Yaşamında Finansal Zorluk Yaşamak

Çalışma hayatına girmek konusunda hevesinizi yahut aklınızdaki o muhteşem fikri hayata geçirmenizi engelleyen husus finansal zorluk ise, bu zorluklara karşı neler yapabileceğinizi bilmek ister misiniz? Hayallerinizi artık gerçeğe çevirmek ve kendi işinizin başında olmak istiyorsanız finansal destek bulabileceğiniz bir kaç fikir vermek istiyoruz sizlere.

Yeni fikirlere sahip ve gelecek vaat eden işlerle iş hayatına atılmak isteyenler öncelikle melek yatırımcı kavramı ile tanışabilirler. Finansal ve fikir ortaklığına gidecek olan melek yatırımcınız size fevkalade büyük avantajlar sağlayacaktır. İdealist kişileri seven melek yatırımcılar hazırlayacağınız sunum neticesinde size finansal destek sağlamaya karar verir iseler büyük bir network ağı da önünüze serilecek demektir. İşinizin patronu yine siz olacaksınız. Melek yatırımcı ise sizin güçlenmenizi sağlayacak bir deniz feneri görevi üstlenecektir.

Ülkemizde yeni yeni duymamıza karşılık aslında dünyada nice senelerdir girişimcilerin elinden tutan melek yatırımcılar, tüm dünyada yeni iş imkanlarını alevlendirmekte ve girişimcilerine olağan üstü destekler vermektedirler. Son bir kaç yıldır hazine müşteşarlığımızın da melek yatırımcılarına verdiği desteklerle bu hususta büyük bir farkındalık yaratıldı.

Finansal Problemlerde Sorunları Aşmak

Ancak yola çıktınız ve gidişatta sıkıntı var ise ne yapmanız gerekiyor? Anlaştığınız kurum, kuruluş, banka veya melek yatırımcınız ile ivedilikle irtibata geçmek ve paniğe kapılmamanız gerekmekte. Destek aldığınız kurum veya kişi size zorlu zamanlarınızda da destek olacaktır. Giderleriniz de ve planlarınızda uzman bir kişi ile yapacağınız ufak değişiklikler içinde bulunduğunuz virajlı yoldan sağ salim çıkmanızı sağlayacaktır. Küçük İşletmelerin Karşılaştığı Finansal Zorluklar

Sizin zarar etmeniz hiç bir kişi veya kuruma fayda sağlamayacağı gibi, sizlerin kazanması ülke istihdamının da kazanması demektir. Bu sebeple finansal destek aldığınız yerler size zor zamanlarınızda da mutlaka nefes olacak ve bir çıkış kapısı gösterecektir.

Finansal Zorluk Durumlarında Panik Olmayı Engellemek

Bugün özel bankalarda dahil olmak üzere, iş kurmak isteyenlere özel bir hassasiyet ve esneklik göstermektedir. Özellikle kobi ve girişimci dünyasında destek amaçlı ayrılmış fonlar milyonlarca doları bulmakta. İş kurmak  ve başarıya yürümek isteyen veya işini büyütmek isteyenlerin hevesleri artık destek olanları yani yatırımcıları da heveslendirmektedir. İster yeni başlıyor olun, ister büyümek hevesinde, ticari hayatınızda dengeyi sağlamak için finansal destekçinizin sunduğu avantajlar oldukça önemlidir.

Hibe kredilerden, melek yatırımcıya, kolay ödemeli kredilerden sağladıkları daha nice olanaklara kadar yolunuz boyunca size ışık olacaklardır. Tek yapmanız gereken olmasını hayal ettiğiniz planlardan ziyade gerçekçi bir gözle işinizi ve kendinizi iyi analiz etmek ve ona göre finansal danışmanınız ile iş birliği yapmak olacaktır. Grafiğiniz de her zaman yükseliş olmayabilir. Kimi zaman düşüşlerde yaşanacaktır ki bu da iş hayatının gerçeklerindendir. Birlikte yola çıktığınız finansal danışmanınıza zor zamanlarda güvenmek ve fikir birliğine gitmek her zaman karanlıktan daha kolay aydınlığa çıkmanıza vesile olacaktır. Girişimci Olarak İşletmedeki Riskleri Yönetmek

Finansal destekçiniz ister bir kuruluş olsun ister bir kişi, zor zamanlarınızda ileriye dönük fikirleri ve deneyimlerini dikkate almalı, sükunet içerisinde işinize odaklanmaya devam etmelisiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz