Adidas Franchising

Adidas Franchising Bilgileri

Adidas markası, dünyaca ünlü markalar arasında yer alan prestijli bir ayakkabı markasıdır.1983 yılında Türkiye pazarına giren Adidas, bugün faaliyetlerini yüzde 100 yabancı sermaye olarak sürdürüyor. Markanın Türkiye’de halen 76 mağazası var. Bunların 16′sı bizzat Adidas tarafından işletiliyor. Kalan 60′ı franchising mağazalardan oluşuyor. Outlet mağaza sayısı ise 9. Türkiye genelinde 300′ün üzerinde satış noktasında Adidas ürünlerine ulaşmak mümkün.

Adidas bayilik için yeni açılacak alışveriş merkezlerinde ve gelişmekte olan illerde mağaza açmayı hedefliyor. Mağaza büyüklüğünün en az 300 metrekare olması gerekiyor. Adidas, mağaza dekorasyonu için farklı konseptler sunuyor. Dekorasyon maliyeti ve ilk ürün alım maliyeti buna göre değişiyor. Mağazaların hedef kitlesini, ağırlıklı olarak 8-25 yaş grubu kadın ve erkekler oluşturuyor. Adidas koleksiyonlarını “Sport Performance” ve “Sport Heritage” olmak üzere iki ana bölümde satışa sunuyor. Ürünlerin fiyatları 75-250 TL aralığında. SPORT Performance, amatör ve profesyonel sporculara yönelik ürünlerden oluşuyor. Çoğunluğu teknoloji içeren ve performans ürünleri olarak tarif ediliyor. SPORT Heritage ise geçmişte spor amaçlı tasarlanmış ürünlerin günümüze uyarlanmasıyla oluşmuş.

Adidas bayiliği için gerekli şartlar:

– Bayilik için gerekli belgelerin temini ve başvuru yapılması
– Özellikle mağaza açılacak yerin ayrıntılı bir şekilde raporlanması
– İşlemler tamamlandıktan sonra Adidas markasının değerini düşürmeyecek ve tüm yenilikleri ve mağaza dekorasyonlarını yapılacağına dair taahütname verilmesi

Daha ayrıntılı bilgileri başvuru esnasında alabilirsiniz. Bu konuda en önemlisi Adidas ürünü satacağınız için mağazanızda ve çalışma şeklinizde değişiklikler yapabilecek olmanızdır. Öyle ki uygun görülmeyen bazı şeyleri değiştirmeniz istenebilir. Bu tür durumlarda bu değişiklikleri kesinlikle yapmanız gerekmektedir aksi halde tüm işlemlerin iptal olması söz konusudur.


 

Yatırım Tutarı 50,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
m2 Kurulum Maliyeti 300TL
Kar Marjı %80
Reklam Katkı Payı Var
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 24 ay
Gelirden Pay Alınmıyor

  [tab-area2]
  [tab-area3]

  Bayilik Başvuru Formu

  212 355 36 00Üye: Kobi Vadisi

   

   

  Adidas Franchising Şartları

  Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Adidas Franchising Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

  Doğrulanmış Firma

  Adidas Franchising ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

  Benzer Firmalar

  Adidas Franchising ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

  Güvenlik Önerileri

  İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

  Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.