AGE Enerji Bayilik

AGE ENERJİ abonesi olun aynı elektriğe daha fazla ödemeyin !

Şirkete Genel Bakış
AGE ENERJİ, AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş.’nin çatısı altında FETAŞ Fethiye Enerji ve Ticaret A.Ş.’nin kurulması ile birlikte 1993 yılında çalışmalarına başlamıştır. 1999 yılında Türkiye’nin ilk “Yap İşlet Devret” modeli ile yapılan hidroelektrik santrallerinden biri olan 16,50 MW kurulu güce sahip Fethiye Hidroelelektrik Santrali’ni devreye almış ve halen işletmektedir.

2001 yılında yayınlanan 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde özel yatırımların önünün açılması ile çalışmalarına hız veren grubumuz Kasım 2008’de Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES tesislerini işletmeye açmıştır. Kasım 2009 ayında Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES’in devreye alınması ile birlikte toplam kurulu gücümüz 90 MW’a çıkmıştır.

Osmaniye’de bulunan 5,40 MW kurulu gücündeki Yamaç HES, projelendirme safhasında bulunan ve 2010 yılında inşasına başlanacak Siirt Oran HES ve AGE Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali projeleri ile 2012 yılında toplam kurulu gücün 365 MW’a çıkması beklenmektedir. Fizibilite ve AR-GE aşamasında bulunan diğer yatırım projelerimiz ile birlikte 2015 yılında 700 MW kurulu güce ulaşılması planlanmaktadır.

Ülkemizdeki mevcut hidroelektrik santrallerin ve diğer enerji üretim tesislerinin verimli işletilmesi amacı ile özelleştirme ihalelerine özel bir önem gösterilmekte, enerji sektörüne bütünsel bir yaklaşım ile sadece enerji üretiminde değil enerji toptan satış piyasasında pay ve söz sahibi olmak hedeflenmektedir.

AGE ENERJİ halen enerji yatırım, enerji taahüt, toptan elektrik ticareti ile serbest tüketicilere elektrik satış hizmetleri vermekte olup, sürdürülebilir kalkınmanın ve enerji alanında dışa bağımlılığı azaltacak yerel kaynak kullanımının bilinci ile faaliyetlerine devam etmektedir.

AGE Enerji ile sürekli kazanç

Yatırım Tutarı ₺0
Yatırım Geri Dönüşü
  [tab-area1]
  [tab-area2]
  [tab-area3]

  Bayilik Başvuru Formu

  444 3 243Üye: Kobi Vadisi

  Bayilik Başvuru Formu

  İncelemekte olduğunuz firma hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için, bayilik başvuru formunu doldurarak firma yetkililerinin size geri dönüş yapmasını isteyebilirsiniz.

  Daha Fazla Firma

  İncelediğiniz firmaya başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da bayilik talebinizi iletebilirsiniz. Daha fazla firmaya ulaşmak için; Bayilik Veren Firmalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  Takıştır Bayilik