b-fit Franchising

b-fit Franchising Bilgileri

Neden sadece kadınlar b-fit açabiliyor?

b-fit; kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınlara istihdam yaratmak yoluyla kadının ekonomik ve sosyal hayattaki gücünü artırmayı hedeflediği için sadece kadın girişimcilere franchising veriyor.

Ne kadar sermayeye ihtiyacım var?

Franchise bedeline; 18 istasyondan oluşan özel b-fit makine ve ekipmanları, b-fit üye takibi bilgisayar programı, insan kaynakları desteği, siz ve antrenörleriniz için 5 günlük uygulamalı eğitim, 2 günlük faaliyetine devam eden bir merkezde oryantasyon, 2 gün genel merkez ofis oryantasyonu, 4 günlük merkez açılış desteği, reklam ve tanıtım desteği, merkezinizi açmak ve işletmek için ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgiyi içeren franchise el kitabı dahildir. Ayrıca, yer bulma, merkez tabela/cephe giydirme ve iç dekorasyon gibi açılış sürecinin tüm evrelerinde de sizinle birlikte çalışıyor olacağız.

b-fit girişimcisi olmak için mutlaka sporcu mu olmalıyım?

Merkezlerimizi sadece kadınlara veriyoruz ve merkez sahiplerimizin spor eğitimi veya tecrübesi olması gerekmiyor. Olmazsa olmaz aradığımız özelikler ise; mutlaka koşulsuz güler yüzlü olan, soruna değil çözüme odaklı ve pozitif yaklaşımı olan, insanlarla vakit geçirmeyi seven, çalışkan, zorluklar karşısında kaçmayı değil hayatın içinde yer almayı seçmiş kadınlar olmasıdır. Erkekler %50 ortak olabilirler ancak işletmenin yönetimi tamamen kadın ortak tarafından yapılacaktır.

b-fit açmak için neler lazım?

Bir b-fit merkezi için gereken minimum alan 100 m2’dir, bu alanın içerisinde minimum 40 m2 spor bölümü için ayrılacaktır. Ayrıca 1 soyunma odası, 2 duş ve 1 tuvalet, ufak bir kafe bölümünün de oluşturulması zorunluluklar arasındadır. Hane sayısının yüksek olduğu bir bölgede bu tanımlamaya uyan bir dükkân veya iş yeri kullanımına uygun bir daire uygun bir seçenek olacaktır. Bu konuda size rehber olacak bilgileri anlaşma sonrasında size sağlıyor olacağız. Bulduğunuz yer alternatifleri tarafımızdan değerlendirilerek en uygun olanı onaylanacaktır.

b-fit’i açtıktan sonra Genel Merkez’in desteği olacak mı?

Başvurunuzun onaylanması sonrasında merkez kontratı yapılarak çalışmalarımızı başlatacağız. Bizler yer bulunması, dekorasyon, açılış öncesi tüm hazırlıklarda ve merkezinizi açtığınız ilk günlerde sizinle birlikte çalışıyor olacağız. Antrenör işe alımınız için de şirket kaynaklarımızdan size adayları yönlendirerek destekleyecek, sizi ve tüm ekibinizin eğitimlerini tamamlayarak sizi tam donanımla olarak açılışa hazır hale getireceğiz.


b-fit Tanıtım Filmi

YouTube video player


Yatırım Tutarı 480,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
Minimum Şube Açılış Maliyeti 500,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 500,000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 500,000 - 1,000,000TL
Kar Marjı %150
Reklam Katkı Payı Var
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 6 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Eğitim Desteği
  • Bölge Koruması
  • Ortak Reklam
  • Pazarlama Desteği
  • Ürün Desteği
  • Açılış

YouTube video player

b-fit Hakkında Bilgiler

Sektör Sağlık
Firma Unvanı B-FİT SAĞLIK VE SPOR YATIRIM TİC. A.Ş.
Yetkili Kişi Göksu Çağlar
Kuruluş Yılı 2006
Adres İsmet Kaptan Mah. Şevket Özçelik Sok. No:59 Güven İş Hanı Kat:7 D:701 35210 Konak / İzmir

Kobivadisi.com tarafından, b-fit firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Spor ve sağlık sektörü son dönemlerin en revaçta sektörlerinin başında geliyor. Uygun yatırım maliyeti ile yüksek cirolar kazanmak isteyen girişimciler için önü açık fırsatlar sunan bir sektör.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Türkiye'de kadınların %44.4'ü sağlıklı yaşamı erkeklere oranla daha çok önemsiyor. 34-55 yaş arası kadınlar hem sağlıklı besleniyor hem de spor yapıyor. Bu veriler, özellikle kadın merkezli spor salonlarının tercih oranını da gözler önüne seriyor. Doğru bir yatırım yapmak ve yatırım maliyetini kısa sürede çıkarıp iyi cirolar kazanmak için b-fit tercih edilmesi gereken markaların başında geliyor.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

b-fit, spor ve sağlık sektöründe 18 yıldır hizmet veren Türkiye'nin en büyük kadınlara franchise veren markasıdır. b-fit franchise'ları yatırım maliyetlerini 4 ila 6 ay arasında çıkarmaktadır. 18 yıllık tecrübemizle yüksek cirolar elde etmeyi, altın kuralları, bilinen profesyonel bir markanın altında hizmet vermenin avantajlarını franchise'larımızla paylaşmaktayız. Başta operasyon ekibimiz olmak üzere, markanın genel merkezindeki tüm birimler girişimcilerimizle sürekli iletişimde kalarak; dijital marketing planlarından, tasarım ve işletme desteklerine, tüm ihtiyaçlara cevap vererek hizmet vermektedir. b-fit, marka bilinirliği %90 olan bir şirkettir. Açılacağı il ve ilçelerdeki üye adaylarının kayıt yaptırma oranları nüfusa oranla en az %50'dir. Çok rağbet gören bir marka olduğu için yatırım maliyeti kısa sürede çıkarılan Türkiye'nin sayılı markalarından biridir.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Spor sektörünün kâr oranları bulunduğu il ve ilçeye göre değişkenlik göstermeyle birlikte; en az %50'dir.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz:

Harita sistemi aracılığıyla lokasyon belirleme, mobilyalar, spor ekipmanları, spor aletleri, tüm bası materyalleri, pazarlama, operasyon destek (açılış öncesi 4 gün ve sonrası 7/24), dijital marketing, cam giydirme ve tabela tasarımları gibi pek çok konuda yardımcı oluyoruz.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

b-fit, 18 yıllık tecrübesi ve bugüne kadar açılmış 450'den fazla merkezi, 5000'den fazla kadına istihdam sağlaması ile Türkiye'nin en büyük ve en profesyonel franchise zinciridir. Olası riskler, kriz yönetimi, pazarlama faaliyetleri, operasyonel destek gibi konularda çözüm önerileriyle girişimcilerin yaşayacakları zorlukları hesaplar ve çözüme kavuşturur. Franchise'lar, bilinirliği yüksek bir markanın çatısı altında hızlıca para kazanmaya, yeni üyelerle buluşmaya ve sektörün büyük markaları ile işbirlikleri geliştirmeye başlar.

b-fit Franchising Başvurusu

0216 700 22 17Üye: b-fit

 

 

b-fit Franchising Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; b-fit Franchising Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

b-fit Franchising ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

b-fit Franchising ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.