Doygun Ekmek Bayilik

Tarihçe

Sağlıklı ekmek üretmek misyonuyla 1999 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk defa ambalajlı ve katkısız tam buğday ekmeğini üreten DOYGUN, aynı zamanda paketlenmiş roll ekmek, gözeneksiz tost ekmeği, vitaminli light ekmek, kahveli tiramisu keki, ambalajlı geleneksel beyaz köy ekmeği ve mayasız ekmeği ilk kez üreten firma konumunda.

İstanbul’da Esenyurt Kıraç’taki 18.500 metrekarelik tesislerinde dünya standartlarında, el değmeden üretim yapan DOYGUN’un üretimi ve ürünleri ISS, Nanolab, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Tarım Bakanlığı tarafından denetleniyor. DOYGUN günlük 80 ton, yıllık ortalama 25.000 tonluk üretim kapasitesine sahip.

Perakende Ürünler

DOYGUN’un ekmek ağırlıklı perakende grubunda 2016 itibarıyla 30 çeşit ürünü bulunuyor. Premium ürün grubunda; kraft ambalajlı tam buğday ve tam çavdarlı somun ekmeği var. Ayrıca yine bu grupta ekmeğini yumuşak sevenlere özel tam buğday, çavdarlı, çok tahıllı ve light tam buğday çeşitleri yer alıyor. Dost ürün grubu ise geleneksel beyaz köy ekmeği, tam buğdaylı ekmek ve çavdarlı ekmekten oluşuyor.

Perakende ürünler arasında; tost, hamburger ve sandviç ekmek çeşitlerinin yanı sıra sade ve tam buğdaylı tortilla ve galeta çeşitleri, tam buğday unu, tiramisu keki, sade ve kakaolu pasta tabanı, yarı pişmiş donuk simit, açma, poğaça gibi ürünler yer alıyor.

Profesyonel Ürünler

DOYGUN, otel, restoran, kafe ve catering firmaları gibi endüstriyel mutfaklara ise DOYGUN Profesyonel markası ile hizmet veriyor. DOYGUN Profesyonel, ev dışı mutfaklara, simit, açma, poğaça gibi geleneksel tatlardan kruvasan, danish, swirl, mini börekler ve tatlı-tuzlu kurabiyelere kadar 138 farklı lezzet sunuyor.

Acıbadem Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi ve Sofra gibi İstanbul genelinde 40 hastane ve projenin endüstriyel ekmek üretimini yapan DOYGUN, ayrıca ev dışı kanalda donuk ürün tedariğinde de bulunuyor.

Kuruluş Öyküsü

Türkiye’de gıda sektöründe birçok ilke imza atan sektörün duayenlerinden Selçuk Berksan, Doktor Haluk Dayıoğlu’nun tıbbi danışmanlığındaki sağlıklı beslenmeye yönelik arayışları neticesinde, 1997 yılında tam buğday ekmeği üretmeye karar verdi. Bu ekmeği üretmek için Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün kurucularından Prof. Dr. Ayşe Baysal’ın danışmanlığında bir yıla yakın denemeler yapıldı.

Üretime yönelik arayışların yanında buğdayın kabuğu ve kepeği ayrılmadan, olduğu gibi öğütülmesiyle elde edilen tam buğday ununu üreten bir un değirmeni bulundu ve bu değirmene özel üretim yaptırıldı. 1998 yılında bugünkü DOYGUN Tam Buğday Ekmeği’nin ilk numunesi elde edildi. 1999 yılında, tam buğday ununun doyuruculuğuna ve uzun sure tokluk sağlamasına ithafen DOYGUN markasıyla satışa sunulan Katkısız Tam Buğday Ekmeği raflarda yerini aldı. Selçuk Berksan’ın, yurtdışında yaygın olarak kullanılan “Wholewheat” terimine Türkçe karşılık olarak “Tam Buğday” terimini kullanmasıyla bu tabir de ilk defa kullanıldı ve literatüre eklendi.

Gerekli İş Yeri Özellikleri : Taze ürünler için 300 m2 depo
Donuk ürünler için -18 soğuk hava deposu
Girişimcide Aranan Özellikler : Hızlı tüketim alanında satış ekibi kurup yönetebilmesi.

Bayilik / Franchise Şartları: 150-300 m2 büyüklüğünde depo
Araç başı 1 plasiyer
5 araca 1 yedek plasiyer

Girişimciler Bu Markayı Neden Tercih Etmeli : Türkiye’nin en modern ekmek ve unlu mamul üretim tesislerinden birine sahip olan DOYGUN paketli endüstriyel ürünlerde 39, donuk gıdalarda ise 110 olmak üzere toplamda 149 çeşit ürünüyle unlu mamuller sektöründe farklı ve kaliteli lezzetler sunuyor.

Yatırım Tutarı ₺120000
İsim Hakkı Bedeli Yok
Minimum Şube Açılış Maliyeti ₺70000
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi ₺120000
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 36 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Personel Desteği
  • Proje Desteği
  • Yer Seçimi
  • Bölge Koruması
  • Pazarlama Desteği

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]

Gıda / Unlu Mamüller sektöründe bayilik veren, Doygun Ekmek adlı firmayı değerlendirmek ister misiniz?

[tab-area3]

Bayilik Başvuru Formu

444 39 71Üye: Kobi Vadisi

Hızlı Bayilik Arama


en popüler bayilikler