Doygun Ekmek Bayilik

Doygun Ekmek Bayilik Bilgileri

Sağlıklı ekmek üretmek misyonuyla 1999 yılında kurulan ve Türkiye’de ilk defa ambalajlı ve katkısız tam buğday ekmeğini üreten DOYGUN, aynı zamanda paketlenmiş roll ekmek, gözeneksiz tost ekmeği, vitaminli light ekmek, kahveli tiramisu keki, ambalajlı geleneksel beyaz köy ekmeği ve mayasız ekmeği ilk kez üreten firma konumunda.

İstanbul’da Esenyurt Kıraç’taki 18.500 metrekarelik tesislerinde dünya standartlarında, el değmeden üretim yapan DOYGUN’un üretimi ve ürünleri ISS, Nanolab, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve Tarım Bakanlığı tarafından denetleniyor. DOYGUN günlük 80 ton, yıllık ortalama 25.000 tonluk üretim kapasitesine sahip.

Perakende Ürünler

DOYGUN’un ekmek ağırlıklı perakende grubunda 2016 itibarıyla 30 çeşit ürünü bulunuyor. Premium ürün grubunda; kraft ambalajlı tam buğday ve tam çavdarlı somun ekmeği var. Ayrıca yine bu grupta ekmeğini yumuşak sevenlere özel tam buğday, çavdarlı, çok tahıllı ve light tam buğday çeşitleri yer alıyor. Dost ürün grubu ise geleneksel beyaz köy ekmeği, tam buğdaylı ekmek ve çavdarlı ekmekten oluşuyor.

Perakende ürünler arasında; tost, hamburger ve sandviç ekmek çeşitlerinin yanı sıra sade ve tam buğdaylı tortilla ve galeta çeşitleri, tam buğday unu, tiramisu keki, sade ve kakaolu pasta tabanı, yarı pişmiş donuk simit, açma, poğaça gibi ürünler yer alıyor.

Profesyonel Ürünler

DOYGUN, otel, restoran, kafe ve catering firmaları gibi endüstriyel mutfaklara ise DOYGUN Profesyonel markası ile hizmet veriyor. DOYGUN Profesyonel, ev dışı mutfaklara, simit, açma, poğaça gibi geleneksel tatlardan kruvasan, danish, swirl, mini börekler ve tatlı-tuzlu kurabiyelere kadar 138 farklı lezzet sunuyor.

Acıbadem Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi ve Sofra gibi İstanbul genelinde 40 hastane ve projenin endüstriyel ekmek üretimini yapan DOYGUN, ayrıca ev dışı kanalda donuk ürün tedariğinde de bulunuyor.

Kuruluş Öyküsü

Türkiye’de gıda sektöründe birçok ilke imza atan sektörün duayenlerinden Selçuk Berksan, Doktor Haluk Dayıoğlu’nun tıbbi danışmanlığındaki sağlıklı beslenmeye yönelik arayışları neticesinde, 1997 yılında tam buğday ekmeği üretmeye karar verdi. Bu ekmeği üretmek için Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nün kurucularından Prof. Dr. Ayşe Baysal’ın danışmanlığında bir yıla yakın denemeler yapıldı.

Üretime yönelik arayışların yanında buğdayın kabuğu ve kepeği ayrılmadan, olduğu gibi öğütülmesiyle elde edilen tam buğday ununu üreten bir un değirmeni bulundu ve bu değirmene özel üretim yaptırıldı. 1998 yılında bugünkü DOYGUN Tam Buğday Ekmeği’nin ilk numunesi elde edildi. 1999 yılında, tam buğday ununun doyuruculuğuna ve uzun sure tokluk sağlamasına ithafen DOYGUN markasıyla satışa sunulan Katkısız Tam Buğday Ekmeği raflarda yerini aldı. Selçuk Berksan’ın, yurtdışında yaygın olarak kullanılan “Wholewheat” terimine Türkçe karşılık olarak “Tam Buğday” terimini kullanmasıyla bu tabir de ilk defa kullanıldı ve literatüre eklendi.


 

Yatırım Tutarı 120,000TL
İsim Hakkı Bedeli Yok
Minimum Şube Açılış Maliyeti 70000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 120000TL
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 36 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Personel Desteği
  • Proje Desteği
  • Yer Seçimi
  • Bölge Koruması
  • Pazarlama Desteği

[tab-area2]
[tab-area3]

Bayilik Başvuru Formu

444 39 71Üye: Kobi Vadisi

 

 

Doygun Ekmek Bayilik Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Doygun Ekmek Bayilik Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Doygun Ekmek Bayilik ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Doygun Ekmek Bayilik ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Daha fazla firmaya ulaşmak için; Bayilik Veren Firmalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin.

Detaylı bilgi için tıklayın.