Farmavet Bayilik

Farmavet Bayilik Bilgileri

FARMAVET Türkiye’nin en köklü, küresel pazarlardaki marka değeri her geçen yıl yükselen, 4 kıtaya ihracat yapan, her yıl ArGe ve fabrika yatırımlarına devam eden, 37 yıllık bir geçmişe sahip YEM VE SU KATKILARI firmasıdır.

Hayvan besleme ve sağlığı için geliştirdiği ve ürettiği ürünler bugün Dünya’nın bir çok yerinde bayileri aracılığı ile ülke pazarlarındaki yem fabrikaları, kanatlı entegreleri, büyük çiftlik ve hayvancılık işletmeleri, pet hayvanları kliniklerine satılmakta ve fayda sağlamaktadır.
1983 yılında Pethask Tarım Hayvancılık A.Ş. ile başlayan Türkiye’nin ilk tam kapsamlı uluslararası veteriner sağlık hizmetleri kurumu, 9 yıl içinde hayvan besleme ve sağlığı ürünlerine odaklanmayı seçerek varlığına ve büyümesine 1992’de FARMAVET İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında devam etmiştir.

1992 – 1995 yılları arasında birçok uluslararası firma ile işbirliği yapan FARMAVET, geniş ürün yelpazesinden ziyade daha spesifik bir ürün gamına odaklanmayı tercih ederek yem katkıları ve su katkıları alanında uzmanlaşmıştır.
FARMAVET INTERNATIONAL’ın tam zamanlı genç ve dinamik çalışanları dışında, network’ü içinde tarım ve hayvancılık sektöründen birçok çalışma arkadaşı vardır. Bu aile içinde yerli ve yabancı üniversitelerden bilim insanları, yetiştiriciler, sanayiciler ve sivil toplum örgütleri de yer almaktadır.

FARMAVET INTERNATIONAL 1990’ların sonunda ruminant (büyük baş), kanatlı (etlik piliç, yumurtacı ve damızlık) hayvanların beslenmesi için kendi bünyesinde formüle edip kendi lisansı ile ürettiği ürünleri iç ve dış pazarlara sunmaya başlamıştır.
2000’li yıllardan beri FARMAVET INTERNATIONAL ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşunun sektörel etkinliklerini sponsor olarak ve/veya katılımcı olarak desteklerken, yurtiçi ve dışındaki bir çok fuara katılarak pazarını her yıl genişletmektedir.
FARMAVET, dönem dönem FHABESAS adlı uluslararası ölçekte hayvan besleme ve sağlığı sempozyumu düzenler. Global Farming adlı sektörel bülteni hem yurtiçi hem yurtdışındaki sektör paydaşlarına ulaştırır.

2013 yılı itibari ile FARMAVET INTERNATIONAL Salihli OSB de 12.000 m2 alana sahip kampüsüne yatırım yapar, 2019 yılında aynı organize sanayi bölgesinde toplamda 17.000 m2 ye yayılmış olan 2 üretim fabrikası ve Erzurum Atatürk Üniversitesi TEKNOKENT’te 1 adet Ar-Ge şirketi ile çalışmalarına hız vererek devam etmiştir. 2020 itibariyle KOSGEB ve Zafer Kalkınma Ajansı’nın ArGe desteğine hak kazanarak ülkenin ilk, yüksek teknoloji ile donatılmış, Gıda Ruhsatı almaya da hak kazanmış, tıbbi ve aromatik bitki uçucu yağ, bitkisel toz ve ekstratlar ile mikroenkapsülasyon tesisini kurar.

FARMAVET ISO 9001, ISO 22000, ISO 10002 ve GMP+ Yem Hijyeni kalite belgelerine de sahiptir. Donanımlı Kalite Kontrol laboratuarı ile Dünya standartlarında YEM KATKILARINI ülkemiz hayvancılığına da gururla sunar.
Uluslararası ölçekteki iş ilişkilerini kısa zamanda geliştiren FARMAVET, bugün 30’u aşkın ülkede FARMAVET INTERNATIONAL adıyla kendi ürettiği yem katkılarını müşterilerine sunmaktadır. Ürünlerin kullanım alanları büyükbaş, kanatlı, küçükbaş, at, balık ve su ürünleri, pet hayvanları ve kafes kuşları olarak sınıflandırılabilir.

FARMAVET INTERNATIONAL olarak, biz Dünya’nın neresinde olursak olalım, hayvan beslemesinde oynadığımız rolün önemini biliyoruz. Başarımızın, hayvanların sağlığına, doğal çevrenin korunmasına ve insan sağlığına katkı sağlayacağını bilerek hayvanların en etkin ve doğru içerikle beslenmesine katkı sağlıyoruz.


Farmavet Tanıtım Filmi

YouTube video player


Yatırım Tutarı 280,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
Minimum Nakit İhtiyacı 70,000TL
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 12 ay
  • Eğitim Desteği
  • Bölge Koruması
  • Ödeme Desteği
  • Ürün Desteği

YouTube video player

[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Farmavet firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Öncelikle sektörümüz ne ülkemizde ne de Dünya'da hiç bir zaman bitmeyecek olan bir sektördür. Neden mi? En büyük krizlerde bile, virus salgınlarında evlere kapanıldığında, afet ve savaş dönemlerinde dahi, et, süt , yumurta üretimi devam deecektir ve bu yüzden hayvancılık işletmeleri her zaman üretmeye devam edecek. Bizler de tüm bu hayvancılık işletmelerine, küçükten büyüğe çiftliklere, yem fabrikalarına, ürün tedarik eden bir firma olarak krizlerde dahi ayakta kalmayı başaran Türkiyenin hayvancılık sektörünün en büyük halkasındayız. Yem katkıları hiç bir zaman bitmeyecek olan bir sektördür. Yem üretimi ( TÜİK veya YEMBİR verilerinden teyid edebilirisniz) her geçen yıl artarak büyümektedir. Et, süt , yumurta üreten çiftlik yatırımları artmaktadır. Bunları besleyecek yemler için fabrikalar büyümektedir. Bu yüzden gerek yem fabrikalarına gerekse de çiftliklere ürün sunmak büyük bir avantajdır.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Özellikle, Dünya savaşları ardından ülkemizin nüfusu artmaktadır, şehirlerde yaşayan insan sayısı her geçen yıl artmaktadır. Kentleşme arttıkça, tarım ve hayvancılık üretimi daha çok profesyonel işletmelere kaymakta ve şehirlerdeki nüfusu besleyecek, kırsal alanda bu işi önemseyen, verim ve kar odaklı, fayda/maliyet analizi yapan hayvancılık işletmeleri çoğalmaktadır. Bu da yem sektörünün her yıl büyüyeceğini göstermektedir. İnsanlar kriz dönemlerinde dahi et, süt , yumurta tüketecektir. Gelir seviyesi arttıkça daha fazla tüketecektir. Marketlerde sağlıklı gıda , ancak sağlıklı çiftliklerde üretilen hayvanlardan gelir. Bu çiftliklerde kullanılan yem veya içme suyu katkıları da bizim işimizdir. Aynı zamanda büyük ölçekli onlarca işletme yem fabrikalarından yem alır. Bu yemin silolarda korunması için yem katkısı gerekir. Bitkisel içeriklerle vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesi için ürettiğimiz premiksler gerekir. İnsanoğlu var oldukça, yem katkıları da var olacak, nüfus arttıkça da, kentleşme oldukça da bu ürünlere ihtiyaç daha çok artacaktır.

Bir yandan hayvan sahibi olmak isteyen vatandaş sayısı da artmaktadır. Hobi için dahi olsa bu hayvanların özel beslenmeye ihtiyacı olacaktır. Bu alanda da yem ve su katkıları kısaca hayvan besleme ürünleri son 40 yıldır olduğu gibi önümüzdeki yüzyılda da önemini koruyacaktır.

Artık kullanıcılar daha hassas, tüketici artık doğru beslenen, sağlıklı bir diyeti olan, temiz doğal ve bitkisel katkılarla zenginleştirilmiş yemlerle beslenmiş hayvanların etini sütünü ve yumurtasını tüketmek istemektedir. Bu sebeple, cazip olan sektör aynı zamanda prestij de sağlamaktadır.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Firmamız, öncelikle sektörün en eski firmalarından birisi olmanın gururunu yaşamaktadır. 1983 yılından beri aynı sektörde olmak, aynı ortaklık yapısı ile yoluna devam etmek, bir çok yerli firmanın beceremediği bir başarıdır.
FARMAVET, 2000 yılından beri de Dünya pazarlarındadır. Ülkemizden çıkıp Dünya markası olmuş benzer bir firma daha yoktur.
Yine bir diğer özellik firmamız AR-GE (yani araştırma geliştirme) faliyetlerini en üst düzeyde yapan, bir firmadır ve bu sayede kimsde olmayan 150 yi aşkın ürün çeşidi vardır.
Ürünlerinin hiç birisi bir başka yabancı firmanın ürünü değildir. Kendi formülleri, kendi üretim teknolojisi ile milyonlarca dolar yatırım ve know-how ile bugün toz, likit, pelet, flake, granül formlarda ürünlerini üreip Dünya kalitesinde pazarlara sunmaktadır.

Ürün çeşitliliği ile her hayvan türüne ulaşabilmektedir: hem kanatlı ( etlik piliç, yumurtacı, damızlık) hem büyükbaş ( et ve süt sığırları), hem küçük baş, hem at ve deve hem balıkçılık hem de pet hayvanları için, kafes kuşları için kaliteli ürünleri vardır.

FARMAVET ülkemizde hem ISO 9001 ve ISO 22000 gibi kalite belgelerine sahip hem de Hollanda merkezli GMP+ Uluslararası Yem Hijyeni Kalite belgesine premix ve yem katkılarında almaya hak kazanan sayılı firmalardan birisidir.

Dünyadaki mesleki fuar ve kongrelere FARMAVET kadar katılan bir başka yerli ama uluslararası firma yoktur. Reklam ve pazarlama faaliyeti konusunda en güçlü, finansal olarak en iyi durumda olan, bir firmadır. Avrupa'dan Çin'e kadar ihracat yapabilen ArGe şirketi kuran bir başka firma daha yoktur.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Kar marjı üründen ürüne, alıcı türünden ( son kullanıcı türü), sevk edilen ürünlerin miktarına, ödeme vadelerine ve bazen coğrafyaya göre değişkenlik arz etse de, her girişimci yem katkılarında çok büyük marjlar olduğunu bilip, hatalı adımlarla, kısa vadede tabiri caizse köşe dönmek umuduyla sektöre girmişliği olmuştur. Fakat bu denemeleri yapan ve sadece yüksek marjla çalışmaya çabalayanlar, 1-2 yıl belli bir kazanç elde edip, daha sonra ilk gelen ülkesel krizde, finansal sıkıntıya girebiliyorlar. Biz sanayici olarak çok az marjlarla kar etsek de, onlarca yıldır büyümeye devam etmeyi, yeni fabrikalar kurmayı, makina ve istihdama yatırım yapmayı seçiyoruz. Fakat bayilerimizin, aracılarımızın bizden daha büyük marjlar elde ettiklerini bilsek de, son tüketiciye ulaşma kısmında emek ve zaman harcamak istemiyoruz. Bu sebeple bizim önerimiz, yüksek marjlar tarafından cezbedilen bayiler, ödeme disiplinlerindeki aksaklıklardan dolayı 1-2 yıl sonra dükkanı kapatıp gitmemeleri için, on yıllarca, biz büyüdükçe onların da büyümesi için son kullanıcı 90-100% kar marjı ile alımı kabul etse de marjları daha mütevazı bir baremde tutup, sürekliliği sağlamaları daha faydalı olacaktır.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Girişimcimize en önemli kilit konularda destek oluruz:

1- Dükkanı veya satış noktasının dekorunu yaptırabiliriz. Tabelasından, vitrin giydirmesine, raflarından, ışıklandırmasına kadar uygun dizayn çalışması ile destek oluruz.
2- Ürünleri iyice anlatıp, Akademik bilgiye sahip kadromuz ile teknik eğitime tabi tutarız. Aynı zamanda hayvancılık ve besleme alanında rutin eğitimleri vermeyi devam ettirebiliriz.
3- DBS veya Teminat mektubu karşılığında, ödeme kolaylıkları ve vade iyileştirmeleri sağlayabiliriz.
4- Satış hacmini belli noktalara çıkardıkça, kendi bölge yöneticilerimiz tarafından denetim ve destek sağlayabiliriz. (Gerek teknik gerekse de satış konularında destek faliyeti)
5- Kampanyalar ve yıllık başarı ödülleri ile, kendilerine müthiş fırsatlar sunabiliriz.
6- Broşür, promosyon malzemeleri, eşantiyonlar....vs konularında destek oluruz.
7- Makro pazarlama için TV Kanalları, Web siteler, Google reklamları, Billboardlar ve yazılı basında marka reklamları verir, bayimizin bilinirliğini arttırırız.

Firmanızın, rakiplerinize göre farklılıkları nelerdir?

Rakiplerimize göre farklarımız çoktur:

1- Tamamen yerli ve milli bir firma olmamızdır.
2- İsmi ve ortaklık yapısı kurulduğu günden beri değişmemiş olan, her yıl büyümeye devam eden, süreklilik arz eden firma olmamız
3- Firma yönetim kurulu ve ortaklarının, sektörel mesleki geçmişleri oluşu ve firmayı satıp sektörden çıkma gibi bir hayallerinin olmayışı
4- Firmanın yabancı ürün bayisi olmayışı, aksine, Avrupa'dan Asya'ya Türk ürünü ihraç edebiliyor olması
5- Kalite belgelerinin en kapsamlılarına sahip oluşu
6- Yarım trilyonluk laboratuarını kendi içinde iç denetimi için kullanıyor olması
7- Yeni fabrikasında GIDA ruhsatı dahi aldığı ve yüksek hijyenik ortamda ve kalitede bitkisel hammadde üretimine de geçtiği
8- Bilimsel gerçekliği olmayan hiç bir ürünü piyasaya sunmamaları ve ARGE gücü
9- Sektörel basında her zaman reklamları ile, kongrelerde sponsorlukları ile, saygınlığı yüksek, okul niteliği taşıyan firma oluşu.
10- Ticari olarak bayilerinin büyümesini, kazanmasını, gerekirse tüm ülke satışını bayilerine geçirmeyi planlayan bir yapıya sahip olması

Farmavet Bayilik Başvurusu

05332604585Üye: Huseyin Deniz Petekkaya

 

 

Farmavet Bayilik Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Farmavet Bayilik Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Farmavet Bayilik ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Farmavet Bayilik ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.