Ferro Car Rental Bayilik

Ferro Car Rental Bayilik Bilgileri

FCR Ferro Car Rental firması ana hizmet konusu olarak araç kiralama işi yapmaktadır.Türkiye’de sektörün aktif ve karlı olması nedeniyle birçok firma, Türkiye geneline yayılabilmek amacıyla bayilik veriyor. Araç kiralama sektöründe bayilik veren önemli firmalar arasında yer alan FCR Ferro Car Rental 1986 yılından beri sektör deneyimine sahiptir.Akdeniz bölgesi turizm otellerinde Club Cesars Belek, Altis Golf Otel Belek, Tatbeach Paradise, Sun Zeynep, Karintiya Otel,Art Corintia, Sun Shine olmak üzere bir çok önemli turizm otellerinin araç kiralama ve transfer görevlerini başarı ile sürdürerek sektörde başarıları ile adından söz ettirmiştir.
2018 yılı itibari ileTürkiye genelinde kurumsal hedefler doğrultusunda ilerleyen FCR Ferro Car Rental ,İstanbul genel merkez olmak üzere Antalya Ofisi ile sektöre hızlı bir giriş yapmıştır.2019 yılına 10 bayi ile girmeyi hedefleyen firma 2019 yılı itibari ile 40 bayi ofisini hedeflemiş bulunmaktadır. FCR Ferro Car Rental birçok araç sınıfı için kiralama seçenekleri ile bayilerinin karlılığını artırmak için çalışma sağlıyor. Araç kiralama sektöründe daha önce deneyim elde etmiş franchise adayları ile görüşme sağlamak isteyen FCR Ferro Car Rental, firma bayiliği için 2 YIL 120.000 TL isim hakkı bedelinin dışında, ofisin kurulması için de 20 bin liralık sermayeye sahip olunmasını talep ediyor.

• FCR Ferro Car Rental bayilikler alt lisansiye olarak verilmektedir. Bayiler alt lisansiye oldukları bölgede hizmet verebilirler. Bu bölgenin dışında çıkılması yasaktır.
• FCR Ferro Car Rental bayilikler bayilerin ticari bir engeli bulunmamalıdır.
• FCR Ferro Car Rental bayileri, araç kiralama alanında tecrübeli olmalıdır.
• Bayilik için yeterli sermaye gücüne ihtiyaç vardır. Şube kurulum giderleri bayilere aittir.
• Bayiler, FCR Ferro Car Rental bayilik için fiziki bir ofis kurmalıdır.
• Bayiler, araçların temizlik bakım ve park vb. gibi unsurlarını yerine getirmelidir.
• Özellikle turizm bölgelerinde bayilerin ve personelin en az bir yabancı dil bilmesi gerekmektedir.
• Bayileri, şubelerde ve araç teslim işinde işin yapısına uygun personel bulundurmalıdır.
• FCR Ferro Car Rental bayileri sorumlu oldukları bölgenin tamamına eşit bir hizmet sunabilmelidir.
• Hem bayilerin hem de personelin insan ilişkileri iyi olmalı, iletişim yönleri kuvvetli olmalı ve güler yüzlü olmalıdır.
• Bayiler, FCR Ferro Car Rental merkezce istenecek raporları doğru bir şekilde yapıp iletmelidir.
• FCR Ferro Car Rental bayileri firmayı iyi şekilde temsil edebilmelidir.
• FCR Ferro Car Rental bayilerine araç desteği verir ancak bayilerin araç adetine göre banka teminat mektubu vermesi gerekmektedir.
• Francheise Bedeli;
FCR Ferro Car Rental markasını kullanmaktan kaynaklanan ödeyeceğiniz isim hakkıdır. Bu bedel 1 yıl,2 yıl ve 3 yıllık sözleşmeye göre değişkenlik göstermektedir ve peşin olarak alınır
• FCR Ferro Car Rental bayileri müşteri memnuniyetine önem göstermelidir. Müşteri istekleri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yerine getirilmelidir.
• Reklam Katkı Bedeli FCR Ferro Car Rental`ın yapmış olduğu reklam, ilan, ve pazarlama faaliyetlerine sağladığınız katkı bedelidir.

• Hedef Bölgeler : Tüm Türkiye
• İsim Hakkı Bedeli : 100.000 TL
• Ortalama M2 Başına Kurulum Maliyeti : 1.000 TL
• Minimum Şube Açılış Maliyeti : 10.000 – TL
• Ortalama Şube Açılış Maliyeti: 15.000 – TL
• Minimum Nakit İhtiyacı : 50.000 – TL
• Toplam Gerekli İşletme Sermayesi : 80.000 – TL
• Ortalama Şube Kurulum Süresi : 15 iş günü
• Reklam Katılım Ücreti : 500 EURO

FCR Ferro Car Rental bayilik almak isteyen bayi adaylarının firmanın genel merkezine şahsi bir müracaat yapması gerekmektedir. ihtiyaç var ise FCR Ferro Car Rental firması bayi adayı ile mülakat görüşmesi yapmaktadır.


 

Yatırım Tutarı 120,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
m2 Kurulum Maliyeti 1,000TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 10.000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 70.000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 120.000TL
Kar Marjı %70
Reklam Katkı Payı Var
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 12 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Eğitim Desteği
  • El Kitabı
  • Bölge Koruması
  • Ürün Desteği
[tab-area1]
[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Ferro Car Rental firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

En az teknoloji kadar ihtiyaç duyulan bir sektör haline geldiğimiz son zamanlarda özellikle direkt araç satın alımı yerine şirket ve şahısların daha karlı açıdan baktıkları kiralama sektörü geleceğin en iyi yatırımı haline gelecektir, bu nedenle kurumsal kimlik, kurumsallaşmak önemli bir noktaya gelmiştir.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Gıda sektörü gibi otomobil de ihtiyaç haline gelmiştir. Daha önce ki yıllarda otomobil almak, satmak veya kiralamak lüks diye tabir ettiğimiz bir konumdaydı fakat günümüzde otomobil en büyük ihtiyaçlar arasına girmiştir ve satın alınan araçların maddi yüklerini ortadan kaldıran kiralama sektörü ihtiyaçları her geçen gün daha çok karşılama başlamıştır.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Bizim yola çıkış hikâyemizin ana teması dürüstlük!

Günümüzde kurumsal kimlik adı altında vaatlerde bulunan fakat zamanı geldiği zaman vaatlerini yerine getiremeyen firmalar çoğunluk kazanmaya başladı. Bizimleçalışmak, bizimle beraber büyümek isteyen firma sahiplerinin bu durumlardan dolayı mustarip olduklarına şahit oluyoruz.

Ferro Car Rental ailesi olarak tamamen bayii odaklı, lisansiyemiz`in kazanması ve iyi hizmetlerinin karşılığını alması önemine dikkat ediyoruz. Pastamızı bölerek paylaşırken adil ve güçlü paylaşımlarla her süreçte aile olduğumuzu hissettirerek yola çıkıyoruz.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Dönemsel olarak değişkenlik gösteren bir oran var ortada. Sezonda %100’lerin üzerinde kazançlar sağlarken sezon bitimlerinde %50 civarlarına kadar düşüyor. Ortalama %80 diyebiliriz.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Bu konu üzerinden maddeler halinde yazmak yerine daha açıklayıcı olacağını düşünerek;

Girişimci ,Ferro Car Rental için müşteriden ziyade ailemizden bir parça olarak gördüğümüz iş ortaklarımızdır.

Öncelikle Kurumsal Kimlik kazandırıyoruz.Önem arz eden konu öncelikle Kurumsal olabilmek…

Çok sert bir mizacımız olmamakla beraber esneklik ve adaleti hissettirebildiğimiz en önemli noktada olduğumuzu düşünüyorum.Tüm konular üzerinden elimizden gelenin fazlasını yapmak bizleri mutlu ediyor.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Daha önce de belirttiğim gibibizim yola çıkış hikâyemizin ana teması dürüstlük! Lisansiyerlerimize müşteri gözüyle bakmadan, onlar üzerinden nasıl para kazanırım diye düşünmeden, olmayacak işler üzerinden vaatler verip insanların yatırımlarını ve hayallerini boşa çıkarmadan çalışmak Ferro Car Rental’ın prensipleri arasında yer alır.

Ferro Car Rental Bayilik Başvurusu

CAPTCHA Resmi

05458990007Üye: Orhan Ülgen

 

Doğrulanmış Firma

İncelediğiniz firmanın; resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.


 

Bayilik Başvuru Formu

İncelemekte olduğunuz firma hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için, bayilik başvuru formunu doldurarak firma yetkililerinin size geri dönüş yapmasını isteyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Firma

İncelediğiniz firmaya başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da bayilik talebinizi iletebilirsiniz. Daha fazla firmaya ulaşmak için; Bayilik Veren Firmalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.