Iceberry Türkiye Franchising

Iceberry Türkiye Franchising Bilgileri

2011 yılından beri hizmet veren ve sektörün öncülerinden olan Iceberry büyümeye hız kesmeden devam ediyor. İlk günden bu güne açtığımız her noktada karlılığı yakalayan markamız artık ülke çapında yeni yatırımcılarla ailesini genişletmek istiyor. Bir aile düşünün ki tatlı yiyip tatlı konuşmaktan, tatlıyla yatıp tatlıyla kalmaktan başka bir işi yok.

Böylesine tatlı bir işi en doğal malzemelerle, evde yapılmış gibi butik yöntemlerle yapmanın verdiği güven ve huzur da ayrı tabi ki. Bu tatlı işi yaparken de İnsanlara tarihin en büyük ikilemini ortadan kaldırmanın lüksünü sunuyoruz: Hem tatlı ye hem sağlıklı kal!

Kalabalık havasız ofislerden, tüm gün masa başında oturmaktan, bitmeyen toplantılardan, asla memnun edemediğiniz

patronunuzdan, yöneticinizden bıktıysanız ve bu emeğinizi kendi işinize harcamak istiyorsanız beraber kazanmak için biz buradayız. Kazan-kazan söylemi ile yola çıktığımız franchise sistemi tatlı hayallerinize ulaşmanın en kolay yoludur.

Siz sadece hayal edin, biz geri kalan her şeyi sizin için düşündük.

Bu tatlı aileye katılmayı kim istemez?


Iceberry Türkiye Tanıtım Filmi

YouTube video player


Yatırım Tutarı 290,000TL
İsim Hakkı Bedeli Yok
Minimum Şube Açılış Maliyeti 290,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 350,000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 350,000 - 2,000,000TL
Kar Marjı %350
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 18 ay
Gelirden Pay Alınıyor
 • Personel Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Proje Desteği
 • El Kitabı
 • Yer Seçimi
 • Bölge Koruması
 • Ortak Reklam
 • Kosgeb Desteği
 • Ödeme Desteği
 • Pazarlama Desteği
 • Ürün Desteği
 • Açılış

YouTube video player

Iceberry Türkiye Hakkında Bilgiler

Sektör Kafeterya
Firma Unvanı -
Yetkili Kişi Erçin Erkmen
Kuruluş Yılı 2011
Adres Varlık Mah. Şakrak Cad. Polat Apt. No:21/A Muratpaşa/Antalya

Kobivadisi.com tarafından, Iceberry Türkiye firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Türkiye’de ki büyüme, sektörde yer alan bütün markalar için oldukça umut verici. Ayrıca Türkiye özelinde inşaat gibi küçülen sektörlerde ki aktörlerin ilgisi de pazarı daha da hareketlendiriyor. Gelir kaleminin peşin ve günlük toplanıyor olması burada her yatırımcı adayının ilgisini çeken baş etmen. Bunun ile birlikte Global dünyada yaşanılan hızlı tüketim ve gündemin anlık belirlenmesi sektörde de gözlemlenebiliyor. Bir anda parlayan ve altyapısı olmayan ürünler lezzeti değil de sadece farklılığı gözettiğinde, hızlı bir büyüme sergilerken düşüşleri de bir o kadar sert ve ani olabiliyor. Örnek vermek gerekirse; bu senenin başında gıda sektörünün en hızlı parlayan ürünü üzerine İstanbul Kadıköy’de faaliyete başlayan 27 satış noktasından bugün sadece biri ayakta kalabilmiş. Fizibilitesi iyi yapılmamış, kurulum maliyetleri düşük ve altyapısına dikkat etmeden yapılan yatırımların birçoğu başarısızlığı beraberinde getiriyor. Yatırım maliyeti çok düşük ise aynı cadde üzerinde adım başı aynı ürünü satmaya çalışan işletmelerle karşılaşıyoruz. Bu karşılaşma maalesef anlık ve kısa dönemli olsa da birçok yatırımcı adayı ilk girişimcilik deneyimlerinden hayal kırıklığı ile ayrılıyor. Bu anlamda gıda sektöründe de yatırımcı adayını bilinçlendirecek ve yardımcı olacak bir platforma ihtiyaç duyulduğu kanaatindeyim.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Gıda sektöründe uzun dönemde işini doğru yapan ve uzmanlaşmış markaların ayakta kalacağı ve sektöre yön verecekleri tecrübe edilmiş bir gerçek. Ayrıca sağlıklı beslenme konusunda duyarlı ve kaliteli fiziksel performans konusunda hassas bir jenerasyonun geldiğini de net bir şekilde görebiliyoruz. Bu bağlamda Iceberry Türkiye bugün olduğu gibi yarında; hem de daha güçlü bir şekilde gıda sektörünün öncülerinden olacaktır.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Iceberry Türkiye Alternatifsiz bir ürün olan Frozen Yogurt pazarının en köklü ve en çok şubesi olan markası. Bunun ile birlikte zengin menüsü sayesinde Cafe konseptinde el yapımı fresh ve farklı ürünleri ile alternatifsiz görünüyor. Franchise sistemi ise başlı başına tercih sebebi. Sistemde hemen hemen her bütçeye uygun yatırım modelleri mevcut. Bubble Shop konsepti 290.000 TL, Corner konsepti 350.000 TL, Boutique Cafe 480.000 ve Cafe konsepti 750.000 TL'den başlayan tutarlarda ki bir yatırım ile anahtar teslim kurulabiliyor. Açılan şubeye özel fizibilite sonucu, her şube için bölgesel dinamiklerden en az etkilenecek menü ve reçeteler uyguluyoruz. Ayrıca yine her şubeye özel hesapladığımız başabaş noktasının üzerine çıkmadan şubeden Loyalty almıyoruz. Sektör de ki çoğu aktör toplam cirodan şubesi kazansa da kazanmasa da %3-%5 arası pay talep ediyor. Iceberry Türkiye ise noktanın kar etmeye başladığı rakamı en başta belirleyip, bu rakamın üzerinde kalan kısımdan %3 pay almakta. Bunların hepsini alt alta topladığımızda inovatif menüsü ve Franchise sistemi ile, sektörde farklı bir konumlaması olduğu için on yıllık bir süre içerisinde büyümesini devam ettiren nadir firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Ürün bazlı kar marjları oldukça yüksek seyretmekte. Bir liralık hammadde ile üç ürüne göre yedi liralık cirolar yapılabilmekte.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz:

Lokasyon seçimi ve finansal analiz ile başlayan birliktelik, dükkan kurulumu, işletme ve ürün eğitimleri ile devam ediyor. Her konuda ayrı ayrı uzmanlaşmış arkadaşlarımızın 7/24 telefonları açık ve her krizi anında yönetebilmek ve müdahale edebilmek adına şubelerimizin yanında yer alıyoruz. Personel desteğinden, dönemsel eğitime kadar her aşamada ve aylık değerlendirmelerde bayii ile eşgüdümlü çalışmaya devam ediyoruz. Kısaca ticari hayatın başlangıcı ile birlikte oluşturduğumuz iş paydaşlığı sonuna kadar devam etmekte.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Bölgesel farklılıkları göz önüne alarak, yatırımın yapılacağı şehre ve bölgeye göre alternatif yatırım planları sunuyoruz. Böylece paydaşlarımızı bölgesel dinamiklerden ve rekabet koşullarının getirdiği farklılıklardan koruyoruz. Bunun sonucu olarak Türkiye genelinde birbirinden tamamen farklı bir çok ilde ve lokasyonda sürdürülebilir bir başarı ortaya koyuyoruz. Franchise sistemimiz; franchisee kâra geçmeden markanın da kazanç sağlamamasını sağlayan essiz bir modelleme üzerine kurulmuştur. Her Iceberry noktası için kendi şartlarına özel başabaş noktası hesaplanır. Bayi bu başabaş noktasını geçmeden herhangi bir royalty bedeli ödemez. Ancak kara geçtikten sonra, brüt kar üzerinden royalty hesaplanır. Bu sistem sayesinde Franchise alan ile franchise veren arasında tam bir kader birliği sağlanmaktadır. Franchise sistemimiz; franchisee kâra geçmeden markanın da kazanç sağlamamasını sağlayan essiz bir modelleme üzerine kurulmuştur.

Iceberry Türkiye Franchising Başvurusu

05309284772Üye: Erçin Erkmen

 

 

Iceberry Türkiye Franchising Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Iceberry Türkiye Franchising Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Iceberry Türkiye Franchising ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Iceberry Türkiye Franchising ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.