Mona Seraa Franchising

Mona Seraa Franchising Bilgileri

Türkiye’nin ilk ve tek doğa temalı kafe ve restoranı olan Mona Seraa için gerekli m2 butik bahçe konseptimiz için 150 – 200 m2. Orman konseptimiz için 200 m2 ve üzeri gerekli. Nargile konseptimiz için ise 250 m2 ve üstü gerekli.

Mona Seraa gıda sektörünün en deneyimli isimlerini özveri ile bir araya getirerek kurulmuş bir ekiptir. Bizim için en önemli kıstas işine aşkla bağlı, tutkulu insanların ortak sinerjisiyle yatırımcılarını bu çok özel kadroyla yükseltmektir..

Hammadde ve ürünlerimizin tamamını kalitesinden hiçbir taviz vermeden son derece uygun fiyatlarla temin ediyoruz. Böylece yatırımcılarımızın çok ciddi oranlarda alırken de satarken de kar etmesini sağlıyoruz.

Bizler “Mona Seraa” markası olarak sektördeki tüm gelişmeleri takip ediyor ve çalışmalarımıza bu yönde yön veriyoruz. Sürdürülebilir karlılık için gerekli tüm alt yapıyı kurmaya çalışıyoruz.

Misafirlerinize sadece zengin kahve menüsüyle değil çok özel spesiyallerle süslediğimiz ek menümüzle de tüm gıda ihtiyaçlarına hitap ediyoruz.

Konusunda uzman saha elemanlarımız şubelerimizin ihtiyaçlarını tespit amaçlı sürekli şubelerimizin yardımcısıdır.

Kalitemizin olmazsa olmaz özelliklerinden birisi de personelimizin eğitimidir. Bu konuda uzman kadromuz her zaman yanınızda

Ürünlerimizin tamamını belgeli üreticilerimizden temin ettiğimiz için yılın tüm zamanı ürün sürekliliğini sağlıyoruz.

Konusunda uzman ve özel eğitim almış profesyonel personel desteği sağlıyoruz.

Tüm bu hizmetler ve üstün kalitesiyle “Mona Seraa” markasına yaptığınız yatırımlarınızın çok kısa bir vadede size geri dönmesi imkanını sağlıyoruz

“Mona Seraa” tüm birimleriyle profesyonel; organizasyon ve alt yapısıyla sektörün öcü markalarından birisi olma asına kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor.

Gıda sektöründeki bu büyüme potansiyeline kendi öz kaynaklarıyla yatırım yapabilme ve yön verebilme gücüne sahibiz

Tüm dünyada kabul görmüş başarıdan başarıya imza atmış bir sistemin gücüyle Franchise sisteminin başarısı . her gün defalarca kanıtlanan organizasyon yapısına inanıyoruz

Her zaman gururla söylediğimiz bir prensibimizdir ki, bizler yatırımcımızdan önce para kazanmaya odaklı değil; güven ve dostluk kazanmaya odaklanıyoruz. • Tüm gücümüzü de bu sarsılmaz bağlardan alıyoruz.

“Mona Seraa” ürünlerini, tüm hijyenik şartlara uygun belgeli, güvenilir ve tesis kalitesiyle temin ediyor ve aynı titizlikle satışını yapıyoruz.

Gizli müşteri yöntemi ile kurumsal profesyonelliği koruma özverisi içerisindeyiz

Şubelerimizin çok daha verimli çalışmalarını sağlamak için farklı zamanlarda memnuniyet ölçümleri yaparak AR-GE desteği veriyoruz

Tüm reklam mecralarında sürekli yayınladığı tanıtım ve organizasyon reklamlarıyla ile marka bilinirliğinin diri tutulması desteğini veriyoruz.

Ulaşılabilir müşteri hizmetleri(Call Center) sayesinde misafirlerimizin talepleriyle yakından ilgileniyoruz .

Temel prensiplerimizi bu güçlü bağla mühürledikten sonra siz değerli yatırımcılarımız kazandıkça bizlerde kazanıyoruz


Mona Seraa Tanıtım Filmi

YouTube video player


Yatırım Tutarı 2,500,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
m2 Kurulum Maliyeti 9-10TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 1,250,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 250,000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 150,000TL
Kar Marjı %30
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 18 ay
Gelirden Pay Alınıyor
 • Pazarlama Desteği
 • Ürün Desteği
 • Açılış
 • Personel Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Proje Desteği
 • El Kitabı
 • Yer Seçimi
 • Bölge Koruması
 • Ortak Reklam
 • Ödeme Desteği

YouTube video player

[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Mona Seraa firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Mona Seraa; Doğa uzakta değil, artık yanı başınızda...
Doğa, kendini sürekli olarak yenileyen, varlığını kusursuz koruyan dünya üzerindeki cennettir. Huzur kaynağı ve insanın mutlu olmasını sağlayan nedenlerden biridir. Toprağın yağmurdan sonraki kokusu, çağlayan suyun ruhu işleyen sesi, yeşillikler ortasında hissedilen ferahlık, insan için hayatın keşmekeşinden kaçış noktasıdır. Uygarlığın gittikçe yaşan-maz kıldığı kentlerin kargaşasından bunalan insanoğlu için en güvenilir sığınaktır.
Doğa için, doğanın hissettirdikleri için söylenebilecek yüzlerce cümle varken, bu cümlelerin vücut bulmuş halinin Mona Seraa olacağı ve doğa içinde hissedilen ait olma halinin Mona Seraa'da hissedileceği düşüncesindeyiz. Artık doğa ile iç içe ve yan yana olmak mümkün.Haydi..! Tadını çıkarın.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Türkiye'nin İlk ve Tek Doğa Temalı Cafe & Restaurantı
Mona Seraa
Türkiye’de alım gücünün yükselmesi, şehirleşmenin artması, hanedeki çalışan sayısının çoğalması ve turizmin gelişimi gibi nedenler, ev dışı tüketim sektörünün büyümesini tetikledi.

- TÜİK’in verilerine göre, kişi başı ev dışı tüketim, özelikle son 10 yılda her yıl yüzde 10-15 oranında büyüyor.
- Türkiye genelinde ev dışı tüketim pazarı 150 milyar TL’yi geçti.
- Bu harcamaların neredeyse yarısı restoranlar ve fast-food mekanlarda gerçekleşirken, kafe ve pastane kategorisinin payı ise yüzde 35 seviyesinde bulunuyor.
- Türkiye’de dışarıda yemek yiyen kişilerin yetişkin nüfusa oranı, yüzde 65.

O ZAMAN DURMAK YERSİZ...
Geleceğin en iyi yatırımları arasında yer alan sektörün en farklı ve tek doğa konseptli markası Mona Seraa'yı açma zamanı.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Tüketicilerin dışarıda yemek yeme alışkanlıklarının giderek artmasıyla, 10 yıl önce 150 bin olan restoran (lokanta, otel lokantası, fast-food restoranı, eve servis restoranı) sayısı bugün 600 bini geçmiştir.

Hazır yemek sektöründeki bu değişimde önemli rol oynayan bir diğer faktör de turizm sektöründeki gelişmelerdir.

Hazır yemek sektörü; otel, restoran, ayaküstü (fast-food) restoranlar ve tabldot (kurumsal gıda hizmetleri) olmak üzere dört ana kısımdan oluşmaktadır. Bu sektörün bir diğer adı da Ev Dışı Yemek Sektörü’dür.

2011 yılı verilerine göre tüm hazır yemek sektörünün büyüklüğü yaklaşık 17,5 milyar dolardır. 2014 yılında 5 milyar dolar cirosu olan sektör 5 yılda 3,5 kat büyümüştür. 2017 yılında sektörün büyüklüğünün 25 milyar doları geçmesi beklenmektedir.

17,5 milyar dolarlık ciroda; restoranlar yüzde 35, tabldot yüzde 30, oteller yüzde 20 ve fast-food restoranlar yüzde 15 pazar payı oranına sahiptir.

Ekonomik büyüme ve sosyo-kültürel değişimlere paralel olarak fast-food sektörünün pazar payı hızla artmaktadır.

325 milyon nüfusa sahip ABD’de ev dışı yemek sektörünün 2017’deki büyüklüğü 604 milyar dolardır. ABD ile kıyaslandığında hazır yemek sektörümüzün teorik olarak 12 kat büyüme potansiyeli olduğu söylenebilir.

2017 verilerine göre Türkiye’de haneler gelirlerinin %30’unu beslenmeye ayırmaktadır. Bunun 26 puanı ev içinde, 4 puanı ev dışında beslenmeye aittir. ABD’de tüketiciler beslenme bütçelerinin %50’sini ev dışından beslenmeye harcarken, Türk tüketiciler ise beslenme bütçelerinin %13’ünü dışarıda harcamaktadır.

Türkiye’de hazır yemek perakendeciliğinden yararlanan (ev dışında yemek yiyen) kişi sayısı yaklaşık 8 milyondur. Bize yakın nüfusa sahip AB ülkelerinde (Almanya, Fransa, İngiltere gibi) bu rakam 65-70 milyon civarındadır.

Tüm göstergeler hazır yemek sektörümüzün her yıl en az %20-25 büyüyeceğini göstermektedir.

Hazır yemek sektörünün bazı alt dilimlerine dair verilerle sizleri biraz daha aydınlatmak istiyorum:

Kafe Pazarı: Kahve, petrolden sonra dünyada en çok ticaret hacmi olan üründür. İnsanlar piyasada yüzlerce çeşidi bulunan kahveyi hem evlerinde hem de ev dışı mekanlarda tüketmeyi severler. Dünyada 150 yıldır var olan kafe-kafeterya kültürü Sturbucks’ın geliştirdiği sunum formatıyla 2010’lu yıllarda patlama yaşamıştır. (Sturbucks’ın 40’a yakın ülkede 15 bine yakın şubesi vardır.) Türkiye’de de son 15 yıldır alışveriş caddelerinde ve alışveriş merkezlerinde insanların kısa molalar verebileceği yüzlerce kafe açılmıştır. Bu kafeler çoğunlukla bir zincir markanın şubesidir. Türkiye’de yaklaşık 25 markanın kafe zinciri 1000’in üzerinde şubeye sahiptir. Esnaf tipi kafe sayısı ise 10.000’binin üzerindedir. Türkiye’deki kafe sektörünün büyüklüğünün 2,5 milyar TL civarında olduğu tahmin ediliyor. bu değerlendirmelere bakılarak Türkiye'nin İlk ve Tek Doğa Temalı Cafe & Restaurantını açarak rakiplerinden ayrışarak uzak ara önde olmak isterlerse yatırımcılar, Mona Seraayı seçmeliler.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Türkiye'nin İlk ve Tek Doğa Temalı Cafe & Restaurantı karlılık oranı oldukça yüksek. stabil değerler korunduğu sürece % 25 karlılık mümkün.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

DANIŞMANLIK
Lokasyon tercihlerinde gerekli fizibilite raporlarını hazırlıyoruz.
Kalifiyeli işinde uzman personel bulma ve eğitimleri ile ilgileniyoruz.
Gerekli iş yeri kurulumunda saha desteği veriyoruz.
Mimari destek sunuyoruz.

İNŞAAT HİZMETİ
Doğru lokasyon bulunduktan sonra,mimarı çizimler yapılıyor. Teknik şart nameler hazırlandıktan sonra 45 ila 60 gün arasında tüm donanımı ile işletmemiz hazır hale getiriliyor. Bu hususta işin uzmanı olan inşaat ekibimiz özveri ile hazırladığı Mona Seraa'yı yatırımımıza teslim ediyor.

AÇILIŞ SONRASI DESTEK
Mona Seraa Coffee açılışımızdan sonra saha kontrol sorumlularımız gerekli peridolarda kontrollerini sağlıyor.
Gizli müşteri desteği ile oluşacak iş körlüğünün önüne geçiyoruz.
Ürün alım ve satışında karlı süreçleri birlikte takip ediyoruz.
Mutfak şefimiz tarafından mutfak kontrolleri gerçekleştiriyoruz.

Firmanızın, rakiplerinize göre farklılıkları nelerdir?

Türkiye'nin İlk ve Tek Doğa Temalı Cafe & Restaurantı olan Mona Seraa insanlığın doğası olan doğaya ve yeşile olan sevgisini göz önünde bulundurarak, doğanın eşsiz güzelliğini müşterisinin ayağına getiriyor. hemen farkındalık oluşturmak ve açılan mekanda organik reklam ile büyüyerek müşterinin yaptığı reklam en iyi reklam politikasına uygun hareket eden Mona Seraa, açılır açılmaz ilgi çekiyor.

Mona Seraa Franchising Başvurusu

05325166880Üye: SALİH BULUT

 

 

Mona Seraa Franchising Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Mona Seraa Franchising Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Mona Seraa Franchising ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Mona Seraa Franchising ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.