Sosisev Franchising

Sosisev Franchising Bilgileri

Avrupa’da Hotdog olarak bilinen sosisli sandviçin Türk damak tadına uygun olarak üretilip, çeşitli soslarla tatlandırılarak kendimize has pişirme ve sunum şeklimiz ile müşterilerimize sunuyoruz. Klasik bungolovevlernin sıcaklığını ve ahşabın doğadaki uyumunu kullanarak oluşturduğumuz Sosisev standımız dış mekân, içmekân ve cafe olarak 3 konsepti ile bulunduğu mekânda göze hitap ettiği kadar Türk damak tadına da hitap eder.

Sosisev’in sunumunda; bildiğimiz klasik sandviç ekmeğinden farklı olarak özel üretim tatlı ekmek kullanılıyor. Sosisler ise uzun çöp şişlere geçiriliyor ve Hotdog makinesi olarak tabir edilen makinenin alt su haznesine su ile karışık özel sos katılıyor,sosisler buharda haşlanıyor. Buharlaşma esnasında özel karışımlı bir otun sosislerin içine tamamen sinmesi sağlanıyor. Sosisler kızartma makinesinde kızartıldıktan sonra özel hazırlanmış sosun olduğu kaba geçirilip sosa bulanıyor.

Sosisev’de satılan sandviç çeşitleri:

Sosis özel soslarla harmanlanıp pişirildikten sonra; sade, turşulu, rus salatası veya patates ezmesi ekleme seçenekleriyle farklı damak zevklerine hitap eder ve arzu edilirse ketçap, mayonez ve hardal eklenir.

Sosis şeklinde kesilmiş sucuk ile sucuk ekmek ve tost çeşitleri de bulunmaktadır. Tatlı olarak ise dondurma ve istenilirse sufle eklenebilir, dondurmalı sufle menüye eklenebilir.

Konseptler: Sosisev için tasarlanmış 3 tip konsept bulunmaktadır, bunlar açık alan stant, kapalı alan stant ve kafe konseptleridir.

Kapalı alan(indoor)konsepti:  225cm yüksekliğinde, 200cm eninde ve 235cm boyunda olan kapalı alan standımız, içinde maksimum 2 personelin görev yapabileceği genişliktedir ve 4 tarafından açık şekilde servis alanları bulunmaktadır.

Öngörülen uygulama alanları: Avm’ler, Plazalar, Altgeçitler, Metro istasyonları. Tüm kapalı alanlar için uygundur.

Açık alan(outdoor) konsepti: Açık alan stantlarımız için sabit ve hareketli olma seçenekleri vardır.

Hareketli standımız, römorklu olup karayollarının taşıma standartlarına uygun olarak üretilmiştir. İstenildiği noktaya taşınabilir ve konser, festival, fuar gibi özel etkinliklere rahatlıkla götürülebilir. 2 personelin görev yapabileceği genişlikte ve 2 tarafı açık servis alanları bulunmaktadır.

200cm yüksekliğinde, 170cm eninde ve 240cm boyundadır.

Öngörülen uygulama alanları: Fuar alanları, şenlikler, festivaller, konserler, organizasyonlar, sahiller, turistik faaliyetler.

Sabit açık alan standımız, 225cm yüksekliğinde, 235cm eninde ve 200cm boyundadır.

Öngörülen uygulama alanları: İşlek caddeler, araç trafiğine kapalı barlar, kafeler sokakları.

Kafe konsepti: Mekânın ölçülerine göre tüm ihtiyaçları hesaplanıp, ölçüler alınıp her şey kafe için özel olarak üretilir.

Öngörülen uygulama alanları: İşlek caddeler, araç trafiğine kapalı barlar, kafeler sokakları.

Teknik özellikleri:

Stant ortalama ağırlığı 850 kilodur. Halojen yanmaz elektrik kabloları kullanılmıştır. Konseptlerimizin tamamında, Sosisev’in 18KW gücünde 220V elektrik tesisatından başka bir ihtiyacı bulunmamaktadır. Gıda ürünleri helal sertifikalı, tüm ekipmanlar TSE belgeli ve garantilidir. Güvenliği elektrikli kepenk sistemiyle ve gece görüşlü kameralarla sağlanmaktadır. Reklam desteği ve açılış için özel etkinlik, stant yönetimi ve ekipmanların kullanımıyla ilgili 2 günlük eğitim verilmektedir.

Yatırım:

Sosisev %300-%600 kâr ile satış yapmaktadır. Şimdiye kadar kurulan 16 Sosisev’den gelen istatistiklere göre, kurulduğu yer ve yönetim kalitesine bağlı olarak minimum 4bin, maksimum 15bin aylık kazanç sağlamaktadır.

Sosisev projesi KOSGEB tarafından desteklenen bir projedir. KOSGEB, Sosisev bayiliği almak isteyen girişimcilere 50bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek vermektedir.

İç mekân için yatırım bedeli: 65bin TL
Dış mekân için yatırım bedeli: 70bin TL
Dış mekân römorklu stant için yatırım bedeli: 75-80bin TL
Kafe konsepti için yatırım bedeli: Mekânın ölçülerine göre 65-100bin TL

Yurtdışı için fiyatlar değişmektedir.


Yatırım Tutarı 55,000TL
İsim Hakkı Bedeli Yok
Kar Marjı %300-600
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 6 ay
Gelirden Pay Alınmıyor
  • Ürün Desteği
  • Açılış
  • Eğitim Desteği
  • Proje Desteği
  • El Kitabı
  • Yer Seçimi
  • Bölge Koruması
  • Ortak Reklam
  • Kosgeb Desteği
[tab-area1]
[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Sosisev firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

FastFood özellikle gençlerin, dışarı çıktıkları zaman en çok tercih ettiği yiyecek türüdür. Son yıllarda genç nüfusun ekonomiye katkısı artmış ve hızla artmaya devam etmektedir. Bununla beraber ucuza mal edilmiş, gösterişsiz ve kalitesiz tüm restoranlar, gençlerin kendine yakıştırdığı yaşam tarzına oldukça zıt olduğu için kapanmaktadır.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

FastFoodsektörünün gelişimiyle birlikte, yeni markalar ve kaliteli işler kendilerine yer bulabilmektedir. Aynı pizzanın ucuzu, aynı hamburgerin bi değişiği gibi fikirlerden ziyade farklılık yaratan firmalara yatırım yapıldığı takdirde, yüksek kâr elde edilebilir. Hedef kitle yeni yerler keşfetmeye ve yeni tatlar denemeye meraklı bir kitle. Arayışlarına karşılık buldukları takdirde yatırımcının yüzünü güldürür.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Sosisev, yaratıcı tasarımı, gösterişli ve iştah açıcı konsepti ile dışardan bakıldığında zengin bir görünüme sahiptir. Bu sayede kaliteli yiyecek, zevkleri olan müşteriler algısı yaratıp müşteriyi çekmektedir.
Türkiye’de ilk ve tek olan pişirme yöntemlerimiz, Türk damak zevkine uygun ve en lezzetli haline getirilmiştir. Bu sayede müşterilerin devamlılığı ve başlarına öneri oranı çok yüksektir. Hedef kitle için oldukça ideal, yenilikçi bir yatırımdır. Yeniyi takip edenleri çeker.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Sosisev %300-%600 kar marjı ile satışlar yapmaktadır. Yazın dondurma ve kışın sıcak sufle tatlılarıyla daha yüksek karlar elde edilmektedir.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Girişimciler için fizibilite çalışmaları yapıyoruz. Yer seçiminde yardımcı oluyoruz. Öneri ve tavsiyelerimizle sektörde bilgi sahibi olmayan yatırımcılar bile atacakları her adımı deneyimli kişilerden öğrenmiş oluyor. Kurulumu tamamladıktan sonra personellerin eğitimini veriyoruz. Bu sırada tüm işleyişi yatırımcılar da öğrenmiş oluyor.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Sosisev gösterişli tasarımıyla, sattığı ürünlerle, pişirme yöntemi ve lezzetiyle Türkiye’de tektir ve başarısı, bayilerimizin karlarıyla ispatlanmıştır.

Sosisev Franchising Başvurusu

05339585816Üye: Dilek Koçkara

 

 

Sosisev Franchising Şartları

Firmanın çalışma şartları ve koşulları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak, tüm detayları öğrenmek için; Sosisev Franchising Başvurusu yaparak firma yetkililerinin sizinle iletişim kurmasını isteyebilirsiniz.

Doğrulanmış Firma

Sosisev Franchising ilanını oluşturan üye firmanın; aktif faaliyetinin olduğu, resmi yasal kaydı, web sitesi, e-posta adres doğrulaması Kobi Vadisi editörleri tarafından yapılmıştır.

Benzer Firmalar

Sosisev Franchising ilanına başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da ücretsiz başvuru talebinizi iletebilirsiniz.

Güvenlik Önerileri

İlgilendiğiniz firma ile sözleşme yapmayana kadar kapora göndermeyin, para ödemeyin. Detaylı bilgi için tıklayın.

Sayfa içindeki firma tanıtımına ilişkin yer alan bilgilerin tümü, ilanı ekleyenin sorumluluğundadır. İlan ekleme tarihi ile günümüz tarihinde bazı firma bilgileri değişmiş olabilir.