Ulak Kurye Bayilik

Ulak Kurye Bayilik Bilgileri

ULAK Teknoloji AŞ, lojistik sektöründe müşteri ile taşıyıcıyı buluşturan ULAK App uygulamasını geliştirerek sektöre değer katmıştır.

ULAK tüm Türkiye’de zincir mağazalara ve büyük e-ticaret sitelerine gün içi teslim hizmeti vermektedir.

Aynı zamanda restoranların kendi kuryelerini yönetebildikleri ULAK Paket Servis Programı üzerinden restoranlarla çalışmaktadır. Kendi kuryesi olmayan restoranlara da ULAK Kurye Havuzundan kurye desteği sağlamaktadır.

Firmamızın bayilik çalışma modeli ile ilgili detaylar için, bayilik başvurunuzu iletebilirsiniz.


Ulak Kurye Tanıtım Filmi


Yatırım Tutarı 120,000TL
İsim Hakkı Bedeli Var
m2 Kurulum Maliyeti 0TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 25,000TL
Minimum Nakit İhtiyacı 50,000TL
Toplam Gerekli İşletme Sermayesi 100,000TL
Reklam Katkı Payı Yok
Yatırım Geri Dönüşü 1 - 12 ay
Gelirden Pay Alınıyor
  • Eğitim Desteği
  • Proje Desteği
  • Yer Seçimi
  • Bölge Koruması
  • Ortak Reklam
  • Pazarlama Desteği
  • Açılış

[tab-area2]

Kobivadisi.com tarafından, Ulak Kurye firmasına iletilen yeni girişimcileri bilgilendirme adına ilgili röportaj:

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Pandemi tüm sektörleri etkiledi, Covid-19 tüm disiplinleri baştan yarattı ancak hızlı teslimat, kargo taşımacılığı sektörünün büyümesini sağladı. Evlerinden çıkmak istemeyen insanlar, kurye ya da kargo ile tüm ihtiyaçlarının istedikleri lokasyonlara gelmesini sağladı. Yanı sıra bir eşyayı bulunduğu lokasyondan başka bir lokasyona götürmeyi tercih etmedi; kurye kullandı. Dolayısıyla şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki pandeminin ilk dönemi insanları ve işletmeleri bu kurye taşımacılığına hazırladı. Son kullanıcılarda kurye kullanımı konusunda bir farkındalık oluştu.

Kargo, e-ticaret, restoran ve market teslimatları pandeminin 1. dalgasında yaklaşık olarak 6 kat 2. dalgada ise 14 kat arttı. 2021 yılında ise yeni normal ile birlikte pandemi ile yaşamayı öğrendik kurye ve kargo sektöründe işverenler açısından birçok yeni yapılanmalar gerçekleşti.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

Mikro lojistik sektörü pandemi sonrası çok daha hızlı büyümüştür ve büyümeye devam etmektedir. Ülkemizde Getir ve benzeri şirketler sayesinde kurye sektörünün farkındalığı artmış, tüketicilerde kurye çağırma, kurye ile iş halletme kültürü oturmuştur. Mikro lojistik yani kurye sektörü tüm teslimat ihtiyaçlarının en son bacağını oluşturur. Toplanan kargolar kamyon ve tırlarla şehirlerarası aktarma merkezlerine ulaştırıldıktan sonra ring araçları ile şubelere dağıtılır. Şubeler son adres teslimatını tahsilatını yapan işletmeler olarak en önemli ayağı üstlenirler. Buna istinaden lojistik kurye şubeleri bölgesinin muhtarı olarak önem arzetmektedir.

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

ULAK bayisi olarak gelişen lojistik sektöründe yeni fırsatları yakalayabilirsiniz. 2015 yılında yazılım geliştirmeye başlayan ULAK, mikro lojistik hizmetlerini yenilikçi ve farklı düşüncelerle verimli hale getirdi. Son teknoloji içeren alt yapıyı müşterilerimize, bayilerimize ve kuryelere kullanıcı dostu ürünler sunarak, yönetilebilir karlı işletmeler doğmasına sebep oluyoruz.

Gıda, Perakende, Elektronik ve Finans sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet vermekte olan ULAK yazılım alt yapısı 2017-2018 yılları arasında “Yemek Sepeti Vale” tarafından kullanılmış ve benzersiz algoritma yapısı ile taşıma rekorları kırmıştır.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Mikro lojistik sektöründe taşınan ürün ya da iş tipi ne göre kar marjı farklılık göstermektedir, bayilerimizin aylık cirolarının mobil bayilerde en az 100.000 ile şube bayilerinde en az 250.000 olarak gerçekleşmekte olup karlılık oranları %20-25 arasındadır.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz:

Bayilerimize aşağıdaki destekleri sunmaktayız;

Eğitim desteği
Bayilerimize yazılım kullanımı eğitimi, yeni müşteri edinmek adına satış eğitimi, çalıştırdıkları personellerin oryantasyon eğitimleri verilmektedir.

Proje desteği
Şube bayilerimizin açacağı şubelerin mimari projelendirmesi ULAK’ın anlaşmalı mimarı tarafından en verimli kullanıma uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Personel desteği
Bayilerimizin kurye personel ihtiyacı hakları ULAK’a ait olan 30.000 adet üzerindeki KVKK onaylı personel datası ile desteklenmektedir.

Pazarlama/Reklam desteği
ULAK olarak dijital medya ağırlıklı pazarlama ve reklam faaliyetleri yürütülmektedir, bayi bölgesine özel ek reklam çalışmaları ve broşür dağıtımları gerçekleştirilmektedir.

Bölge koruması
Bayilerimizin gelirini yükseltmek ve gelir seviyesini düşürmemek adına aynı bölgede ek bayilik verilmez, ULAK müşterilerine bayi üzerinden hizmet verilir.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

ULAK olarak 2015 yılından bugüne lojistik sektöründe yazılım geliştiren şirketimiz benzersiz yeni yazılımları ve iş modeli ile yeni fırsatlar sunuyor. Etik ve paylaşımcı yapımız tüm paydaşlarımız ile birlikte kazan kazan odağında ilerliyor. Bayilerimize hem müşteri sağlıyor hem de kendi müşterilerini nasıl arttırabileceklerini öğretiyoruz. İçinde olduğumuz iş modelinin bir çok sektöre hitap ediyor olması paydaşlarımıza bir çok farklı kanaldan kaynak sağlamamıza olanak tanıyor.

Ulak Kurye Bayilik Başvurusu

CAPTCHA Resmi

05448848525Üye: Sabri Sami Toker

 

Bayilik Başvuru Formu

İncelemekte olduğunuz firma hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için, bayilik başvuru formunu doldurarak firma yetkililerinin size geri dönüş yapmasını isteyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Firma

İncelediğiniz firmaya başvurunuzu yaptıktan sonra, bu sekörde yer alan birçok farklı markaya da bayilik talebinizi iletebilirsiniz. Daha fazla firmaya ulaşmak için; Bayilik Veren Firmalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.