Yatırımcı Arıyorum

Firmanızı Büyütmenin Yolları: Arama Motorları

Şirketi Büyütmek İçin Arama Motorları

Şu anda bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen herhangi bir firma veya KOBİ olarak, büyümenin yollarını arıyorsunuz demektir. Bu tarz bir büyük çaplı büyüme oranı yakalayabilmek için ihtiyaç duyacağınız bazı ek yardımcı enstrümanlar bulunması gerekir. Bu yardımcı ekipmanlar, sizlerin hem çok daha tanınır olmasını sağlayacak, hem de ilerleyen zamanlarda büyüme oranlarınızın büyük bir ivme kazanmasına destekte bulunacak.

  • Arama motorlarında yükselmenizi sağlayacak seo çalışmaları
  • Reel sektörde yapacağınız reklam çözümleri Örn: Kobi Vadisi reklam
  • Google içerisinde vereceğiniz birbirinden farklı reklamlar
  • Şirket içerisinde kurumsal risk yönetimi çalışmalarını başarı ile yapmanız
  • Şirket içerisindeki iletişim ağını oldukça güçlü bir şekilde kurmaya çalışmanız
  • Pazarlama ekibinizi geniş tutarak, çok daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışmanız

Kurmuş olduğunuz firmanızın büyüme rakamları açısından çok ciddi seviyelere gelmesini sağlayacaktır. Ancak bunların tamamını yalnızca bir inceleme içerisinde verme imkanı bulunmadığı için, tüm bu enstrümanlardan bilgi seli şeklinde bahsedeceğiz. Bu bilgi selinin ilkini arama motorları kısmı oluşturacak.

Arama motorları neyi amaçlar?

İnternet üzerinden merak edilen veya araştırmak istenen konuların yer aldığı platformlara arama motoru denilmektedir. Kendi içerisinde; Google, Yandex ve Bing gibi çeşitli şirketlere ayrılan bu arama motorları içerisine en çok tercih edileni genellikle Google olmaktadır. Ancak bu arama sitelerinde insanlar yalnızca merak ettikleri şeyleri değil, aynı zamanda firmaları da araştırmaya çalışır. Örneğin evinin balkonuna cam taktırmak isteyen birisi mutlaka, bu konuda uzman bir firma arayışına girecektir. Google arama motoru üzerinden, bulunduğu mekandaki cam firmalarını arama işlemini yapabilir. Arama kısmına; ilgili anahtar kelimeleri girdikten sonra karşısına bazı firmaların web siteleri çıkacaktır. İşte bu firmalar, gerekli çalışmalarını en iyi şekilde yapmış firmalardır.

Bu nedenle eğer internet üzerinde ve Google içerisinde güçlü bir konumda yer almak istiyorsanız, mutlaka web sitenizi en iyi konuma getirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde bu kızgın rekabet ortamında ciddi oranlarda geri plana düşme ihtimaliniz ortaya çıkar.

Arama motorlarında üst sıraya çıkmak için SEO yapmak

Google veya Yandex gibi en güçlü arama motorları içerisinde ön sıralara gelmek isteyen birçok kullanıcı; genellikle anahtar kelimelere dayalı Seo çalışması yapar. Seo çalışmaları yapmak, web sitenizi ciddi oranlarda ön plana çıkarır ve böylece daha çok tanınan bir web sitesi haline gelirsiniz. Ancak tüm bu işlemlerden geçerek böyle bir kazanım elde etmek de, maalesef o kadar kolay değildir. Bazı teknik terimlere hakim olmakla birlikte, uzun süreli bir Seo çalışması da gerçekleştirmeniz gerekiyor.

  • Seo konusunda gerçekten uzman olan kişilerle çalışma yapmak
  • Anahtar kelimeleri doğru bir şekilde belirleyerek hem kullanıcı odaklı, hem de Google odaklı olmak
  • Günlük olarak düzenli bir içerik girişini sağlayabilmek
  • Özgün görseller ile birlikte kaliteyi daha da üst sıralara çıkarmak

gibi konularda, hassasiyet göstermeniz sizleri yalnızca arama motorlarında değil genel olarak da aranan bir firma haline getirecektir. Arama motorlarında üst sıralara gelebilmek için izlemeniz gereken bir diğer yöntem de, Sosyal medyayı aktif kullanmaktan geçer. Tüm sosyal mecralar içerisinde daha fazla yer edinmeniz ile birlikte hem kuruşlar, hem de bireyler sizleri çok daha fazla tanımış ve böylece yaptığınız işleri de daha rahat ifade etme yolları bulmuş olursunuz. Sosyal medya kullanımı ile ilgili ilerleyen yazılarda çok daha geniş bilgi verilecektir. Ancak günümüzde satışlarını yalnızca sosyal medya üzerinden yapan kuruluşların olması da  bu alanı çok daha aktif bir şekilde kullanılır hale getirmiştir.

Arama motorlarında yükselmek için görsel oluşturmak neden önemlidir ?

Günümüz modern dünyasında rekabet koşulları da eskiye oranla ciddi miktarlarda değişmiştir. Artık rekabet edebilmek için yüksek jpg ye sahip görsellere ve aynı zamanda sizi en iyi şekilde ifade edebilecek materyallere ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer herhangi bir üretim yapan KOBİ iseniz, bu üretim aşamalarını gösteren görselleri web sitenize katmanız size olan güveni artıracaktır. Kobi Nedir?

Google’da Yükselmek

Tüm bunlara ek olarak; kuruluşunuzun Google arama motoru üzerinden de yükselmesi bunun artı yönlerinden bir tanesi olacaktır. Şu anda mevcut bulunan kızgın rekabet ortamında ön plana çıkmak istiyorsanız, en iyi görsellerle ve Seo çalışması yaparak arama motorlarında çok daha iyi bir konuma gelebilirsiniz.


Yatırımcı Arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz