Franchise Danışmanlık

FRANCHISING ve KOBİ VADİSİ

Kobi Vadisi, Yatırımcı – Girişimci – İş Fikirleri – Bayilik ve Haber Portalı

Kobi Vadisi, Türkiye ekonomisinin genel durumu içerisinde yatırımcının, start up yatırımcının, iş gören adaylarının, aktif durumda bulunan iş görenlerin, bayilik almak isteyenlerin, bayilik vermek isteyenlerin güncel olarak sektörlerden haber aldığı ve bir araya gelebildiği ekonomik danışmanlık niteliği taşımaktadır.

KOBİ VADİSİ vizyonundan kısaca söz ettikten sonra, misyonu hakkında bilgi vermekte yarar var;

Türkiye’nin güncel ekonomi politikaları sektör yaklaşımları gelişen sektörler gelişen yatırım alanları yatırım talepleri sektörlerin Satış – Pazarlama stratejileri gelişen meslekler KOBİ VADİSİ tarafından titizlik ile takip edilir. Takip güncel olan remi yayımlarının geniş bir yelpazede incelenmesi araştırılması sürecinden oluşur. Yurdumuzun genel ekonomik politikalarının ve işlevlerinin akışında işleyişinde aktif rol alan sektör yetkililerinin demeç ve yorumlarını da kapsar. Araştırma ve inceleme faaliyetleri kesinlikle en güncel hali ile kaynağa saygı çerçevesinde KOBİ VADİSİ portalında yer alır.

KOBİ VADİSİ ekonomi dünyasının sektör, meslek, yatırımcı, bayi, iş gören açısından gerekli olacak araştırma ve incelemelerini gerçekleştirirken tamamen tarafsız, yorumsuz, ekonomik faaliyetleri tüm yönleri ile ortaya koyma ilkesine bağlı kalır.

KOBİ VADİSİ yatırımcının, iş gören adayının, bayilik verecek firmaların, bayilik almak isteyen firmaların, start up yatırımcının araştırma ve inceleme çalışmalarını onlar adına yaparak yorulmadan güncel ve doğru bilgilere ulaşmalarını sağlamayı kendisine amaç edinmiş ekonomik danışmanlık ve haber portalıdır.

KOBİ VADİSİ vizyonu, misyonu ve amaçlarını genel olarak açıkladık.

KOBİ VADİSİ’ni ziyaret eden yatırımcı, ülkemizin gelişen sektörleri hakkında detaylı bilgi edinir söz konusu sektöre yapılacak bir yatırımın maliyetleri riskleri koşulları devlet desteği var mı nasıl bilgi alınacağı konularında kaynakları belirtilerek yayımlanmış makalelerimiz aracılığı ile tarafsız yorumsuz tam ve doğru bilgilere dolaysız zahmetsiz erişim sağlar.

Start up yatırımcı gelişen sektörler yaklaşık maliyetler riskler hakkında gerekli araştırma sonuçlarına KOBİ VADİSİ hizmetlerinden yararlanarak hızlı erişim sağlar.

Sektöre yeni giren ürünler kazanç olasılıkları yeni iş kolları yeni iş fikirleri konularında detaylı araştırmalar yeni iş kuracak mevcut işini değiştirecek ya da ürün yelpazesine daha kazançlı yeni ürünler ilave etmek isteyecek girişimcilere hazır araştırma sonuçları sunmaktadır.

KOBİ VADİSİ bayilik almak isteyen firmaların bayilik vermek isteyen firmaların birbirlerine hızlı ve kolay bir biçimde erişimlerini sağlayan platform olma niteliği dışında bu firmalara danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Franchising sistemini konuya yabancı olan, hakkında henüz fikir ediniyor olan KOBİ VADİSİ okuyucuları için detaylandırarak açıklamakta fayda var.

FRANCHİSİNG, tanımı itibarı ile; sözleşmeye dayalı pazarlama sistemi. Bir marka sahibinin ya da sisteminin sözleşme esasına göre haklarını belirli süre ve belirli koşullar çerçevesinde bağımsız girişimcilere kullandırması.

Franchising sisteminin doğum yeri Amerika Birleşik Devletleri, sistem karlı bulunmuş verimli sonuç alınmış ve bu sebeple dünyaya yayılmış durumda. İnternet ve bağlı teknolojik imkanlar ile birbirine yaklaşan dünya ülkelerinin insanları artık yerel tek bir bölgede var olan bir ürün yerine küresel düzeyde yaygınlaşmış küresel düzeyde markaları bilinen ürünleri tercih eden tüketici kimliği taşıyor.

Franchising sistemini dünya ülkelerine yayan; Almanya, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler. Sistemin özelliği markaya özgü tek tip firma davranış biçimi tek tip sistem yaklaşımı.

Markaya özgü tek tip sistem ile hareket etmek tek tip üretim, tek tip çalışma anlayışı belirlemek ile firmaların faaliyete geçtikleri her ülkede kâr ve başarı getirdiği test edilmiş.

Günümüzün kârlı verimli ekonomik faaliyet anlayışı ile hareket ederek bayilik almak isteyen bayilik vermek isteyen firmalar KOBİ VADİSİ platformunda aradıkları bayi ive bayiliklere ulaşabiliyorlar. Franchising sisteme geçmeyi düşünen bir yatırımcı ya da Franchising sisteme girmiş ama büyümeye çalışan bir Franchising girişimcisi karşılaştıkları sorunların çözümünde ya da olası karşılaşılacak sorunların önlenmesi için alınacak tedbirler hususunda danışmanlık alabilecekleri kuruluşlara yöneliyorlar

KOBİ VADİSİ Türkiye genelinde 250’den fazla firmaya ev sahipliği yapmakta, ayda 30.000 ziyaretçi tarafından KOBİ VADİSİ web sitesi ziyaret edilmektedir.(kasım 2017 ziyaretçi raporu) Yatırımcının, bayilik verecek firmaların, bayilik almak isteyen firmaların, yatırımcısına danışmanlık hizmeti vermek isteyen firmaların öncelikle ziyaret etmeleri bayileri ve bayilik veren firmaları incelemeleri bilgi almaları yararlı olacak ayrıca KOBİ VADİSİ ile iletişime geçilmesi durumunda kişiye ya da firmaya özel çözümler üretilmesi mümkün olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için: İletişim


[Toplam:5    Ortalama:4.2/5]

Franchise Danışmanlık adlı makalemizi değerlendirmek ister misiniz?


kobi vadisi

Yorumunuz