Yatırımcı Arıyorum

Franchise Terimleri Hakkında Bilgiler

Franchise Terimleri Nelerdir?

Marka yönetim hakkına sahip franchise: Bu franchise türü yalnızca bir ürün, hizmet ve ticari markayı değil aynı zamanda pazarlama planı ve operasyon el kitapları gibi işletmenin kendi orijinal algısını gerçekleştirmek için eksiksiz bir metod da içerir.

Açıklama beyanı: FDD veya Franchise Bilgilendirme Belgesi olarak da bilinir, açıklama belgesi franchise sahibi ve franchise sistemi hakkında bilgi sağlar.

FDD: Franchise Disclosure Document, franchise alanındaki franchising ve franchise sistemi hakkında bilgi sağlayan açıklama belgesinin formatıdır.

Franchise: Ticari marka, ücret, destek ve kontrol kullanımı da dahil franchise sahibi ve franchising sahibi arasındaki ilişkiyi açıklayan bir lisans türüdür.

Franchise Sözleşmesi: Her birine her birinin ne yapması gerektiği konusunda franchise sahibi ve franchising sahibi arasındaki yasal, yazılı sözleşme.

Franchisee: Franchise sahibinden franchisor’un ticari markası veya ticari adı altında iş yapma hakkını elde eden kişi veya şirket.

Franchising: Ticari marka lisansı, ücret ödemeleri ve önemli yardım veya kontrol ile karakterize edilen bir iş büyütme yöntemidir. Franchising Nedir

Franchisor: Franchise’e ticari marka veya ticaret unvanları çerçevesinde iş yapma hakkı veren kişi veya şirket.

Ürün dağıtımı franchise’i: Franchise sahibinin, franchising alıcısının ürünlerini, franchise alanının işletme yöntemini kullanmadan sattığı bir satış modelidir.

Telif hakkı (royalty): Franchisee tarafından franchise alanına yapılan düzenli ödeme, genellikle franchisee brüt satışlarının bir yüzdesine dayalıdır veya sabit bir ücrete tabidir.

Ticari Marka: Franchisee lisansına sahip bir franchise sahibi olan firmaları belirten markalar, marka isimleri ve logolar.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz