Bir sonraki iş girişiminize adım atarken merak ettiğiniz birçok sorunuz olacak.

Telaşa gerek yok; cevaplarımız var 🙂

Franchising Hakkında Sorular?

Franchising, bir işi büyütmek için Dünya genelinde kullanılan farklı bir ticari iş modelidir.

En basit şekliyle; franchise veren firma ile franchise satın alan kişinin bir sözleşmeye bağlı hareket ederek, franchise verene ait; ürün / hizmetlerini, şirketin sahip olduğu yöntemleri, işlemleri, sistemleri, marka adını ve diğer fikri mülkiyet haklarını kullanarak satma hakkını satın aldığı çalışma sistemine denir.

Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: franchise rehberi adlı sayfayı inceleyebilirsiniz.

Bu soru tamamen kendinize doğru soruları sormakla ilgilidir. Belirli bir sektörde deneyiminiz, önemli miktarda likit sermaye, işletme ve yönetim zekası ve girişimci bir ruhunuz varsa, bir franchise almaya hazır olabilirsiniz.

Öğrenim Merkezimiz bu soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak bilgilerle doludur.

Ne yazık ki, bu soru için önceden hazırlanmış bir cevap yoktur. Ne tür bir franchise’in sizin için uygun olduğunu yalnızca siz bilirsiniz. Sizi yalnızca doğru sektörlere ve bu sektörlerde yer alan iş dallarında bulunan franchise veren firmaları araştırmanıza yardımcı olabiliriz.

Sizin yaşam tarzınız için en iyi franchise’ı belirlemek için; bütçenizi, zamanlamanızı, konumunuzu, pazarınızı, deneyiminizi, hedeflerinizi ve (en önemlisi) tutkularınızı analiz edin. Ardından, Türkiye’nin en kapsamlı franchise veren platformunu inceleyerek yeni ufuklara yelken açın.

Bütçenize, mevcut bir sisteme bağlı kalmaya, istekli olmanıza ve risk toleransınıza bağlıdır.

Ayrıntılı sürüm: Franchising’in Faydaları

Franchise yatırımınız için gerekli finansmanı sağlamanın birçok yolu vardır. Öğrenim Merkezimizdeki franchise için finansman rehberini okumanızı öneririz. İhtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını bulacaksınız.


Kobi Vadisi hakkındaki sorular

Kobi Vadisi platformunda birbirinden farklı yüzlerce franchise veren firmanın ilanına ulaşabilirsiniz. Firma tanıtım sayfalarında yer alan açıklama ve yatırım bilgileri alanındaki tüm bilgiler ilgili marka temsilcileri tarafından hazırlanmıştır. İlgilendiğiniz marka hakkında daha detaylı bilgi almak için, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formu alanından anlık olarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bir franchise başvuru formu doldurduğunuzda, iletişim bilgilerinizi doğrudan ilgili markanın yönetici kişilerine göndeririz. İlgilendiğiniz firma hakkında size daha fazla bilgi vermek için bu şirketin yetkilileri, en kısa sürede size ulaşacaklardır.

Genellikle, birkaç gün içinde marka yöneticilerinden geri bildirim alırsınız. Bu süreç içerisinde farklı firmaları keşfetmeye devam edebilirsiniz. Arzu ederseniz Kobi Vadisi mobil uygulama ile de tüm bu işlemleri ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Kobi Vadisi platformunda yer alan firmalar, sisteme kayıt esnasında birçok güvenlik kontrolü yapılarak yeni girişimcileri tanıtımına sunulmaktadır. Lakin sizin için mutlak suretle tavsiyemiz, aranızda resmi bir sözleşme yapılmayana kadar hangi firma olursa olsun maddi işlemlere girmeyiniz.

Kobi Vadisi olarak çok yakında bu hizmeti sağlıyor olacağız.

Franchise veren bir firmaya sahipseniz, yeni yatırımcılara ulaşmak için sadece birkaç dakika içinde firmanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: Franchise ilanı ver

Franchise Arama


Blog

Franchising Sisteminin Franchise Açısından Avantajı ve Dezavantajı
Günümüz iş hayatı üzerinde franchising, oldukça yaygınlaşmış ve markalar üzerindeki etkileşimi sayesinde ülke sınırlarımız içerisinde fazlaca gelişmeye devam eden bir ...
Devamı
Franchise Veren Firmaların Kurumsal Kimlikleri
Ülke sınırlarımız içerisine genel olarak bakıldığında franchising sistemi ile devir edilen değerlerin birçok kısmı sahip olduğu markaya bağlı olduğu belirtiliyor ...
Devamı
yeni franchise
Yeni Franchise’ların Avantajları Günümüz ülke sınırları içerisinde yeni franchise enstitüsünde oldukça gözle görülen yenilik ve değişimler meydana geliyor. Bir franchisor’un ...
Devamı
Franchise ve Finansal Destekler
Günümüz iş hayatı üzerinde açılan mağazaların yüksek gelirli olması gibi seçenekler her zaman için geçerli olmuyor. Bazı durumlar içerisinde her ...
Devamı
franchise zinciri satmak
Ülkemiz sınırları içerisindeki franchise sektörü gün geçtikçe büyük yenilik ve gelişmeler ile büyüme gösterdiği belirtiliyor. Belirtilmiş olan sistem üzerinde zincir ...
Devamı