Franchising Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Franchising Hakkında Merak Edilen Sorular

Bir sonraki iş girişiminize adım atarken merak ettiğiniz birçok sorunuz olacak. Telaşa gerek yok; cevaplarımız var 🙂

Franchising nedir? nasıl çalışır?

Franchising, bir işi büyütmek için Dünya genelinde kullanılan farklı bir ticari iş modelidir.

En basit şekliyle; franchise veren firma ile franchise satın alan kişinin bir sözleşmeye bağlı hareket ederek, franchise verene ait; ürün / hizmetlerini, şirketin sahip olduğu yöntemleri, işlemleri, sistemleri, marka adını ve diğer fikri mülkiyet haklarını kullanarak satma hakkını satın aldığı çalışma sistemine denir.

Konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: franchise rehberi adlı sayfayı inceleyebilirsiniz.

Bir bayiliğe hazır olup olmadığımı nasıl bilebilirim?

Bu soru tamamen kendinize doğru soruları sormakla ilgilidir. Belirli bir sektörde deneyiminiz, önemli miktarda likit sermaye, işletme ve yönetim zekası ve girişimci bir ruhunuz varsa, bir franchise almaya hazır olabilirsiniz.

Öğrenim Merkezimiz bu soruyu cevaplamanıza yardımcı olacak bilgilerle doludur.

Ne tür bir franchise benim için uygun?

Ne yazık ki, bu soru için önceden hazırlanmış bir cevap yoktur. Ne tür bir franchise’in sizin için uygun olduğunu yalnızca siz bilirsiniz. Sizi yalnızca doğru sektörlere ve bu sektörlerde yer alan iş dallarında bulunan franchise veren firmaları araştırmanıza yardımcı olabiliriz.

Sizin yaşam tarzınız için en iyi franchise’ı belirlemek için; bütçenizi, zamanlamanızı, konumunuzu, pazarınızı, deneyiminizi, hedeflerinizi ve (en önemlisi) tutkularınızı analiz edin. Ardından, Türkiye’nin en kapsamlı franchise veren platformunu inceleyerek yeni ufuklara yelken açın.

İnsanlar neden kendi şirketlerini kurmak yerine franchise alıyorlar?

Bütçenize, mevcut bir sisteme bağlı kalmaya, istekli olmanıza ve risk toleransınıza bağlıdır.

Ayrıntılı sürüm: Franchising’in Faydaları

Franchise yatırımımı nasıl finanse ederim?

Franchise yatırımınız için gerekli finansmanı sağlamanın birçok yolu vardır. Öğrenim Merkezimizdeki franchise için finansman rehberini okumanızı öneririz. İhtiyacınız olan her şeyi ve daha fazlasını bulacaksınız.


Kobi Vadisi Hakkındaki Sorular

Franchise firmaları hakkında daha fazla bilgiyi nasıl bulabilirim?

Kobi Vadisi platformunda birbirinden farklı yüzlerce franchise veren firmanın ilanına ulaşabilirsiniz. Firma tanıtım sayfalarında yer alan açıklama ve yatırım bilgileri alanındaki tüm bilgiler ilgili marka temsilcileri tarafından hazırlanmıştır. İlgilendiğiniz marka hakkında daha detaylı bilgi almak için, firma tanıtım sayfasında yer alan bayilik başvuru formu alanından anlık olarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bilgilerimle ne yapıyorsunuz?

Bir franchise başvuru formu doldurduğunuzda, iletişim bilgilerinizi doğrudan ilgili markanın yönetici kişilerine göndeririz. İlgilendiğiniz firma hakkında size daha fazla bilgi vermek için bu şirketin yetkilileri, en kısa sürede size ulaşacaklardır.

Ne zaman bir cevap bekleyebilirim?

Genellikle, birkaç gün içinde marka yöneticilerinden geri bildirim alırsınız. Bu süreç içerisinde farklı firmaları keşfetmeye devam edebilirsiniz. Arzu ederseniz Kobi Vadisi mobil uygulama ile de tüm bu işlemleri ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Sistemde bulunan firmalara güvenebilir miyim?

Kobi Vadisi platformunda yer alan firmalar, sisteme kayıt esnasında birçok güvenlik kontrolü yapılarak yeni girişimcileri tanıtımına sunulmaktadır. Lakin sizin için mutlak suretle tavsiyemiz, aranızda resmi bir sözleşme yapılmayana kadar hangi firma olursa olsun maddi işlemlere girmeyiniz.

Franchise konusunda danışmanlık desteği almak istiyorum

Kobi Vadisi olarak Türkiye’nin en kapsamlı danışmanlık hizmetini size sunuyoruz. Konu hakkında ayrıntılı bilgi için: franchise danışmanlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Franchise veren markamı sitenizde nasıl tanıtabilirim?

Franchise veren bir firmaya sahipseniz, yeni yatırımcılara ulaşmak için sadece birkaç dakika içinde firmanızın tanıtımını yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için: Franchise ilanı ver


Önceki: Franchise İçin Finansman

Sonraki: Franchise Veren Firmalar


Yeni Eklenen Franchise'lar

 

Tüm Franchise Veren Firmalar


 

Tüm Franchising Blogları