Yatırımcı Arıyorum

Freelancer Ek Gelir Yöntemleri

Freelancer Olarak Ek İş Yapmak

Çağımızın trend çalışma üsluplarından freelancer geleneği, zamanını farklı şekillerde değerlendirenler ve zamanının belirli bölümlerinde çalışmak isteyenler için oldukça idealdir. İnternet platformları özellikler, hızlı ve kolay para kazanmak için pek çok sistem sunan velinimet kıvamındadır.

E-ticaret sistemlerinden ikinci el satış sistemlerine, makale yazarlığından reklamlarla para kazanma yöntemine dek yüzlerce farklı alanda para kazanmanızı sağlar.

Freelancer Çalışacaklar İçin Ek Gelir Modelleri

Freelancer para kazanma ve ek iş yapma seçenekleri arasında; öğrenciler, öğretmenler, kişisel gelişimciler, astrologlar, aşçılar veya pazarlamacılar gibi pek çok iş alanında çalışma seçeneği bulunuyor. Zamanınızı ve çalışma koşullarınızı kendiniz belirleyerek, istediğiniz kadar para kazanmanızı sağlayacak iş alanlarını sizler için derledik.

Freelancer Makale Yazarlığı

Editörlük, metin yazarlığı, makale yazarlığı, sosyal medya uzmanlığı gibi farklı kategorilerde freelancer olarak kazanç elde edebilirsiniz. Makale yazarlığı, uzun yıllardır tercih edilen ek gelir yöntemleri arasında yer alıyor. Hem boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler hem de makale yazarlığını meslek olarak sürdürmek isteyenler için çok sayıda platform bulunuyor.

Havuz sistemi olarak tanımlanan ve freelancer topluluklarının bulunduğu sitelere üye olarak, ajanslarla anlaşma yaparak veya bireysel olarak makale yazarlığı yapabilirsiniz. Tanıtım yazılarından blog ve kategori yazılarına dek içerik üretimleriyle, yazdığınız her kelimeden para kazanabilirsiniz. Makale yazarlığı ile aylık 3.000 – 5.000 TL’ye kadar kazanma olanağı bulunuyor. Makale Yazarak Para Kazanmak

Freelancer Çevirmenlik

Tez hazırlama, çeviri yapma yöntemleriyle hem boş zamanlarınızı kazanca dönüştürebilir hem yabancı dilinizi pekiştirebilirsiniz. Tercüman veya mütercim seçenekleriyle sözlü çeviri veya yazılı çeviri yapılabilir. Televizyon, radyo ve video programları için sesli çevirmenlik, aranan meslekler arasında yer alıyor.

Teknik çevirmenlik, biraz daha eğitim ve donanım gerektiren ve online sistemler üzerinden dilediğiniz zaman çalışarak para kazanmanızı sağlayacak yöntemler arasında yer alıyor. Sitelere üye olarak iş alabilir veya doğrudan ilanlar aracılığı ile projeler hazırlayabilirsiniz.

Freelancer Gizli Müşteri

Bir dönem Türkiye’de de popüler olan gizli müşteri sistemi, yarı zamanlı para kazanma yöntemleri arasındadır. Günün birkaç saatini ayırarak para kazanacağınız gizli müşteri sistemi, mağaza ve işletme sahiplerinin çalışanlarını ve hizmet kalitelerini test etmek üzere uyguladığı yöntemlerdendir.

Halen pek çok ajans ve firma, gizli müşteri yöntemiyle freelancer iş fırsatları sunuyor. Kobi Vadisi İş İlanları bölümünü inceleyerek, şehirlere göre gizli müşteri ilanı veren firmalara erişim sağlayabilirsiniz. Gıdadan tekstile, otomotivden sanayiye dek pek çok sektörde gizli müşteri sistemi kullanılıyor. Eğlenerek ve gezerek şahane kazançlar elde edebilirsiniz.

Freelancer Yazılım & Bilişim

İnternet sistemlerinde ek iş veya doğrudan iş fırsatı olarak yazılım sektörünü tercih edebilirsiniz. Mobil yazılımdan kurumsal site tasarımına dek pek çok alanda becerilerinizle, istediğiniz zamanlarda çalışabilir ve ideal oranlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Mobil yazılımlar, web ve sistem programcılığı gibi farklı alanlarda çok cazip iş fırsatları bulunuyor. Ayrıca grafikerlik, freelancer meslekler arasında tercih edilen ve yaratıcı tasarımlarınız ve çalışmalarınızla şık kazançlar elde edebileceğiniz yöntemler arasında yer alıyor.

Freelancer Öğretmenlik

Udemy, bir Türk tarafından kurulan ve tüm Dünya’da milyonlarca kullanıcı sayısına sahip olan bir platformdur. Öğrenciler, öğretmenler, akademisyenler gibi uluslararası katılımcılara sahip olan platformda kazanç sağlayabilirsiniz. Udemy ve benzer sitelere üye olarak, online eğitim programları sunabilirsiniz.

Teknik derslerden sanatsal derslere, kişisel gelişim alanlarından satış ve pazarlama sistemlerine dek pek çok alanda eğitim projeleri sunuluyor. Uzmanlık alanınıza göre öğrencilere erişebilir ve freelancer yöntemiyle ek gelirler elde edebilirsiniz.

Mühendislik, mimarlık, matematik, sanat tarihi, tarihi, muhasebe ve teknoloji tasarım gibi birbirinden farklı kategorilerde kurs vererek, online meslek edinebilirsiniz. Üstelik güvenilir platformlar aracılığıyla ödemelerinizi kolaylıkla alabilir ve ders programını dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Freelancer Satış ve Pazarlama

Firma bayiliği veya perakende satış sistemlerini kullanarak, internetten satış yaparak para kazanabilirsiniz. El işleri yaparak para kazanmak, freelancer meslekler arasında yer alıyor. Takıdan tokaya, mantıdan tarhanaya dek el işlerini kazanca dönüştürmek için sosyal medya platformlarında işletme hesabı oluşturarak kazanç elde edebilirsiniz.

Freelancer Olarak İş Aramak

Pek çok firma, ortak satıcı programıyla doğrudan kazanç olanağı sunuyor. Herhangi bir sermayeye gerek olmadan bayilik sistemiyle, internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Bu tür sistemlerde sadece reklam ve tanıtım yaparak kazanç sağlanabiliyor.

Freelancer meslekler arasından size en uygun olanları belirleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hem zamanınızı hem çalışma sisteminizi hem de kazancınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.kobi vadisi

Yorumunuz