Yatırımcı Arıyorum

Fuar Alanında Ön Plana Nasıl Çıkarsınız?

Fuarlarda Ön Plana Çıkmak

Bir fuarda çok fazla alternatif firma olduğu için hedef kitlenizden istenen ilgiyi görmek oldukça zor olabilir ve bu kalabalığın içinde öne çıkılması için ekstra çaba gösterilmesi gerekir.

Böyle bir süreçte başarıyla öne çıkmak için bazı çalışmaların titizlikle planlaması ve yürütülmesi şarttır.

Fuar Etkinliğinde Popüler Olma Yöntemleri

İşte size katılacağınız fuar etkinliğinde ön plana çıkmak için yardımcı olacak bazı fikirler;

Özel Ismarlama Fuar Stantları

Bir fuarda her marka stantları tarafından tanımlanır. Sergilenen çeşitli markalar olduğu için, birçok marka benzer fuar standı tasarımı ile fuara katılabilir. Diğer markalar arasında öne çıkmanın en basit yollarından biri ısmarlama veya özel bir fuar standına yatırım yapmaktır. İki özel yaptırılan fuar standının birbirine benzemesi pek olası değildir bu da size farklı ve benzersiz bir sunum şansı tanır. Bu anında markanıza benzersiz bir kimlik verir ve hatırda kalmanızı sağlar.

Ismarlama veya özel stantlar biraz daha pahalıdır ama kesinlikle yapılan ödemeye değer ölçüde getirileri vardır. Yaptıracağınız tasarımda şirket kültürüne özgü detayları da kullanarak sizi arayan ziyaretçilerin sizi daha kolay bulması da sağlanabilir.

Eşsiz Fuar Stant Tasarım Fikirleri

Eşsiz ve özel bir stant tasarımının gücünü asla küçümsemeyin. Ismarlama bir standa yatırım yapmak için yeterli bütçe ve zamanınız olmayabilir bu durumda ilgi çekecek farklı bir hazır stant seçimi yapmak çözüm olabilir. Bunun yanında bir önceki fuarlardan kalan mevcut standınızı iyi bir fuar standı tasarımı veya benzersiz tasarım fikirleriyle değiştirerek cazibesini artırabilirsiniz. Temel standınıza nadir bulunan unsurlar eklemek, standınızın bütün görünümünü anında değiştirerek özel görünmesini sağlar.

Stant tasarımınıza münhasırlık getirmek için markanın pazarlama kampanyasının maskotunu veya unsurlarını kullanabilirsiniz. Bütün mesele, standınızın fuardaki diğer stantlardan daha çekici ve misafirperver görünmesini sağlayacak şekilde değişiklik yapmaktır.

Rakipler Üzerine Detaylı Araştırmalar

Fuar standınızı ve hatta fuar standı alacağınız firmayı seçmeden önce yapılacak en iyi şey rakiplerinizin fuarlardaki stantlarını gözden geçirmektir. Rakiplerinizin stratejilerinin geçmişte katıldıkları fuarlarda neler olduğunu araştırabilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca rekabetin büyüklüğünü ve rakiplerinizin sahip olduğu stantların büyüklüğünü ölçmek için bir önceki yılın fuarına da bakabilirsiniz.

Bu bilgilere dayanarak fuar standı üreticinizi ve stant tasarımınızı sonuçlandırabilirsiniz. Bu şekilde hem farklı stant tasarımları hakkında bilgi almış olursunuz hem de iyi bir fuar stant tasarımcısını seçme şansını yakalayabilirsiniz.

Çarpıcı Fuar Stant Grafiği

Bir fuarda kalabalığın dikkatini çekmenin etkili bir yolu göz alıcı stant grafikleri kurmaktır. Standınıza kurduğunuz grafikler sizin düşündüğünüzden daha fazla amaca hizmet eder. Standınıza sadece renk katmakla kalmaz, aynı zamanda ana mesajınızı izleyicinin aklında kalmasını sağlar. Görsellerin hafıza üzerinde yazılı sözcüklerden daha fazla etkisi vardır ve bu nedenle fuar standına kurulacak görüntüleri seçerken kişinin çok dikkatli olması gerekir.

Grafiklerin stratejik yerleştirilmesi, bir sergideki standa iyi görünürlük sağlar. Ayrıca, izleyicinizin çeşitli stantların arasında standınızı tanımlamasına yardımcı olur. Fuar Standında Bulunması Gerekenler

Eğlenceli Aktiviteler

Özellikle ticaret fuarlarında çoğu stantta birbirine benzer iş ortamları vardır, bu nedenle standınızdaki bazı interaktif aktiviteleri organize etmek standınıza farklılık getirebilir. Marka imajınızı ve kitlenizi göz önünde bulundurursanız, kalabalığı çekmek için fuar standında eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Biraz eğlence ve oyun, kitlenizin etkinlik bittikten sonra markanızı hatırlamasını sağlayacaktır.

Olumlu hatıraları etkiler ve marka hatırlama değerini arttırır. Seçtiğiniz etkinliklerin marka imajınızla uyumlu olduğundan emin olarak yapılacak bir etkinlik iş ortamının sıkıcılığından kurtulmak isteyip nefeslenmek isteyenler içinde cazip olur ve standınıza ilginin yönelmesini sağlar.

Kişiselleştirilmiş Ürün Hediyesi

Fuarda ilgi çekmek için müşterilerinize ve ziyaretçilerinize eğlenceli bir kişiselleştirilmiş ürün hediye etmek çoğu zaman ilgi çekici bir çalışmadır. Eşantiyon, markanızın reklamını yaparken de teşekkür etmenin iyi bir yoludur. Eşantiyon olarak monogramlanmış bardaklar, anahtarlıklar, kalemler, mousepad gibi kullanılabilir hediyeler sunmak marka imajınızı güçlendirmek için iyi bir reklam şansı tanır. Eşantiyonlar büyük kalabalığı çeker ve hatırlama değeri sağlar.

Unutmayın hediyeyi sevmeyen kimse yoktur. Vereceğiniz hediye fuar sonrasında da hatırda kalmanızı sağlar ve olası bir ürün arayışında firmanızı akla getirir. Fuarda Kaçınılması Gereken Hatalar

Fuarlar İçin Pazarlama Trendlerini Takip Etmek

Çağımızda giderek azalan küresel ticaret hacminin yanında eş zamanlı olarak artan rekabet neticesinde her firmanın esnek, dinamik, kreatif, ve yenilikçi olması zorunluluk haline gelmiştir.

Bu yıpratıcı rekabette başarılı olmak için en önemli unsurlardan biri pazarlamanın dünya trendlerini takip ederek yapılmasıdır ki bu anlamda fuarlar en etkili yoldur.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz