Yatırımcı Arıyorum

Fuar Standını Daha Popüler Yapmanın Yolları

Fuar Standınızı Daha Çekici Kılmanın Yaratıcı Yolları

Fuarlar oldukça rekabetçi bir arenadır. Başlıca markalar ve büyük şirketler fuarlar gibi pazarlama faaliyetlerine büyük ölçüde yatırım yapmaktadırlar. Yüzlerce katılımcı en son ürünlerini yaratıcı fuar stantlarında sergilemekte adeta birbirleri ile yarışırlar. Eğer bir katılımcı olarak sergilemenizi baştan çıkarıcı bir pazarlama planı ve çekici stant fikirleri ile hızlandırmıyorsanız, rakiplerinizin gölgesinde kalmanız muhtemeldir.

Fuar standınız ne kadar dikkat çekiyorsa ve etkiliyorsa, etkinlik günü kalabalığı çekmek için daha fazla şansınız var demektir. Dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılar fuarları teknolojik ve dijital yeniliklerle zenginleştiren katılımcıların stantlarını ziyaretçiler ederler. Bunun bilincinde olan katılımcılar, fuar fikirlerini geliştirmek ve ilgi çekici sergi tasarımları oluşturmak için en iyi fuar standı tasarım şirketleriyle anlaşırlar.

Fuar standı fikirlerinin marka imajınızı örneklemesi çok önemlidir ve bu marka hatırlama değerini arttırmaya yardımcı olacaktır. Aynı şekilde fuar stant tasarım fikirleri de pazarlama planınızı ve stratejinizi güçlü bir şekilde yansıtmalıdır. Ancak o zaman yatırımınızdan yüksek getiri elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. En iyi fuar standı tasarımları tüm bu özelliklerden oluşur ve markanızı ziyaret etmek için çarpıcı ve çekici kılar. Fuar Standında Bulunması Gerekenler

İşte fuar standınızı daha çekici kılmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları;

Marka renklerini kullanın

Pek çok fuar standında tasarım fikri olarak, fuarda  tüm firmaların fuarda göründüğünden emin olmak için marka renklerini akıllıcakullanırlar. Bu, fuara gelen bilinçli bir ziyaretçinin sizi bulması için akıllıca bir çalışmadır. Pleksi ile yapılan kuleler gibi tasarımlar markanın olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Fuar standında yapılacak görüşme alanlarına atıştırma için düzenlemeler yapılması ziyaretçilerin ilgisini çekerek stanttan geçmelerini sağlayabilir. Ayrıca, stant tasarımınızı ürününüzle ilişkilendirmesi için izleyiciye bilinçli bir şekilde yardım eden renklerin seçilmesi lazımdır. Mesela; siyah veya koyu mavi renk genellikle yaşam tarzı ve moda markalarıyla, kırmızı, sarı ve turuncu ise yiyecek ve içecek endüstrisi ile ilişkilendirilir.

Markanızla ilişkilendirilmiş bir logo kullanın

Marka adını, fuarda ayrıntılı tasarımcı logoları kullanan katılımcılar marka adlarını vurgulamak için fikirler tasarlarlar. Katılımcılardan bazıları, küçük bir fuar standında bile olsa görsel olarak çekici olan gerçekten yaratıcı bir ekran yapabilirler. Yaratıcı grafikler ve ekranlar, dikkatlice hazırlandığında ziyaretçinin aklında kalıcı olur ve aynı zamanda gösteride marka görünürlüğünü sağlar.

Yeni bir teknoloji tanıtın

Stant tasarımcıları stand tasarım fikirlerinde en son teknolojiyi kullanırlar. Bazı teknolojiler, akıllı ekranlar ve DFI teknolojisi vb. Gibi teknolojiler çeşitli fuar stand tasarımlarında kullanılmaktadırlar. Ekranda, birbirleriyle senkronize edilmiş görüntüler ve DFI’nin kendi medya motoruyla çalışan birden fazla ekrandan oluşan merkezi bir manzara ya da ürün görüntüleri kullanılmaktadır. En son teknolojiyi ve buluşları kullanarak anında ve kolayca markanızı büyük ligde bulabilirsiniz. Fuar standınızın da teknolojiye yer vermek teknolojiye meraklı ve alakalı görünmenizi, ayrıca genç kalabalığı standınıza çeker ve canlı ve hareketli görünmesini sağlar.

Kullanılabilir alanı akıllıca kullanın

Büyük bir fuar standını mümkün olduğu kadar yararlı kullanmanız için yatırım yapmak akıllıca bir karardır. Son derece büyük olan ve en az 25.000 metrekarelik bir stantla övünen birçok ticari stant vardır. Ürün sunumları yaparken ürün sunumlarının tamamını sergileyen mini gösteri alanlarına sahip olan ana ekrana girmek için ziyaretçilerin aydınlatılmış bir tünelden geçmeleri sağlanabilir.

Ziyaretçilerin ilgisini çekmek için büyük ekranları kullanın

Popüler ve ikonik markaların, temalarını korurken izleyicilerini çekmenin bir yolunu bulmaları gerekiyor. Önceden belirlenmiş temadan veya pazarlama kampanyasından sapmak, iyiden daha fazla sorun yaratabilir. Bu, çeşitli polaroid fotoğraf görüntülerini akışa sokan ekran projeksiyonları ve jumbo ekranlarını kullanarak bu görüntülerle ziyaretçilerin arkasına yaslanıp rahatlayabilecekleri konforlu bir salon alanı yaratılabilir.

Heyecan verici faaliyetler gerçekleştirin

Eğlence ve oyunlar, seyircileri fuar standınıza çekmenin en kolay, uygun maliyetli ve etkili yoludur. İnsanlarla dolup taşan bir ticaret standı, birçoğunun dikkatini çekmeye meyillidir. Kullanıcı katılımı aktiviteleri iki amaca hizmet etmenize yardımcı olacaktır. Birincisi standınıza daha da fazla dikkat çekecek ve ikincisi ziyaretçilerinizle güçlü bir ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerinizi ilginç oyunlar, ödüller ve çekilişlerle meşgul etmek, ziyaretçinin daha sonra marka ile ilişkilendireceği olumlu bir hatıra oluşturulmasına yardımcı olur. Uzun vadede, bu tür faaliyetler marka hatırlama değerini artırmaya yardımcı olur.

İyi hazırlanmış ilgi çeken bir stant, fuar sonrasında müşterilerin marka değerinizi hatırlamasını sağlarken, rakiplerinizden de bir adım öne geçmenize olanak tanır.


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz