Yatırımcı Arıyorum

Fuarlar Markalara Nasıl Yardımcı Olabilir?

Fuarların Şirketlere Faydaları

Her geçen yıl ticari fuarlara katılan firmaların sayısında artış olmaktadır. Bu da fuarların şirketlere olan yararlarının bilincine varıldığının bir göstergesidir. Birçok marka fuarlara katılarak büyük ölçüde yararlanmış ve bir sonraki sezona devam etmesinin yanında yeni fuarlara da katılarak fuar organizasyonlarını genişletmişlerdir.

İşte size bir fuara katılmanın markanıza büyük ölçüde sağlayabileceği yararlar ve fuar avantajları konusunda kısaca açıklamalar;

Fuarların Markalara Katkıları

Markanıza poz verir

Fuarlar markanızı piyasaya tanıtmanın harika bir yoludur. Fuar bir markanın alabileceği medya ve izleyici kitlesinden dolayı bir avantajdır. Markanızdan haberdar olmayan izleyiciler, fuar stantlarında sizi ve markanızı tam olarak görebileceklerdir. Fuarlar yapılan sergilemelerle markanın marka hatırlama değerini artırmaya yardımcı olur. İnsanlar sizi standınızla ilişkilendirmeye başlar, bu nedenle iyi bir sergi standına yatırım yaptığınızdan emin olmalısınız. Fuarlar markanızı öne çıkarmak için en etkili kanıtlanmış yollardan biridir.

Markanıza güvenilirlik verir

Sergilemenin en önemli avantajlarından biri, markanın güvenilir ve gerçekçi bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Markanız, tanınmış şirketleri yani müşterileri tanıdıkça, markanıza olan güvenilirlik büyük ölçüde artar. İnsanlar, güvenilir firmaların fuar stantlarının yanı sıra standınızı gördüklerinde sizi diğer güvenilir markalarla ilişkilendirmeye başlarlar. İyi bir satış ekibiyle, pazardaki konumunuzu daha da güçlendirerek izleyicinin markanıza daha da güvenmesini sağlayabilirsiniz. Yeni müşteriler edinmenin yanında müşteri sadakatinde fuarlar etkili bir rol oynar.

Kitlenizle etkileşime girmeniz için bir platform sunar

Hiçbir pazarlama stratejisi birebir iletişimin gücünü geçemez. Fuarların diğer önemli avantajı, hedef kitlenizle doğrudan iletişime geçebilmenize olanak sağlamasıdır. Ürününüzü ilk elden gösterip hedef kitlenize pazarlamasını yapabilirsiniz. Sadece bire bir iletişimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda fuar standınızın rahatlığında izleyicilerinizden canlı geri bildirim almanıza yardımcı olur. Sergiler, izleyici tepkisini ölçmenize ve incelemenize imkân tanırken, size kusursuz geri bildirim verilmesine yardımcı olabilir. Tüm bu faydalarının yanında hedeflediğiniz kitlelerle tek bir çatı altında özel bir hazırlık yaparak sunum yapmanızı sağlar. Bu fuarda bütün görüştüğünüz müşterilere tek tek seyahat ederek tanıştığınızı bir düşündüğünüzde mükemmel bir zaman yönetimi sağlar. Global Sükse Formülü; Fuar Etkileşimi

Hedef kitlenizle güçlü bir bağ kurmanıza yardımcı olur

İzleyicinizle birebir etkileşimin birçok faydası vardır. Bunlardan biri, müşterinizle iyi bir ilişki kurmanıza yardımcı olmasıdır. Dışarıdan anlaştığınız satış ekibine veya kendi personelinizden görevlendirdiğiniz stant personeline bağlı olarak, standı ziyaret eden izleyicilerle güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Satış ekibiniz ve özel sergi standınız markanızla ilgili bir ön bilgi verir ve insanlar standınızı ve personelinizi markanızla ilişkilendirmeye başlar. İyi müşteri ilişkileri, marka sadakati ve tekrarlanan satışlarla sonuçlanır. Buda fuarlara katılmanın bir başka avantajıdır.

Pazarda yeni ürünler sunmak için harika bir platformdur

Fuarlar, yeni ürünler için harika bir platform görevi görürler. Fuar stantları aracılığıyla birçok katılımcı yeni ürünler piyasaya sürmüş, sadece yeni ürünlerle kalmayıp hatta eski ürünlerini bile satmaya devam etmişlerdir. Hedeflenen kitleye, müşteriye göre hazırlanan tasarımların fuar alanlarında tanıtımları yapılır ve fuarda yeni ürün seçmeye alışmış müşteriler rakiplerine göre tasarımları daha erken görmek için stant ziyaretlerinde öncelik sıralaması bile yaparlar.

Sizi yeni müşteriler ve tedarikçilerle tanıştırır

Fuarlara katılmak markanızı tamamen yeni bir kitleye tanıtır. Bu, fuarların büyük bir avantajıdır, markaların etkinliklere ve sergilere katılmasının başlıca nedenidir. Sergiler, kullanılmayan pazara erişmenizi sağlar ve markanızı geniş bir kitleye tanıtmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ağ kurmak için harika bir yerdir. Tüccarlar, satıcılar ve işadamları ile tanışır ve uzun vadede faydalı olabilecek iş birliktelikleri kurulmasını sağlar. Bu sadece dolaylı olarak satışların artmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güçlü bir veritabanı oluşturmanıza da yardımcı olur.

Hasar kontrolünde yardımcılar

Markanızı veya ürününüzü olumsuz bir tanıtımın mağduru olması halinde, sergiler sizin için çok avantajlı olabilir. Markanız veya ürününüz hakkındaki genel algıları değiştirmek isterseniz, fuarlara katılmakla başlayabilirsiniz. Geniş bir kitleye ulaşabildiğiniz için, hedef kitlenize doğrudan fuar stantlarınızda hitap edebilirsiniz. Mevcut müşterilerinize güvenilirliğinizden de emin olmak için her zaman iyi bir yoldur.

Müşteri her zaman kendini özel hissetmek ister ve fuar alanları bunu müşteriye hissettirmenin en güzel yoludur. Büyümek isteyen firmalar; standı, özel tasarımları, şık personeli ve misafirperverliği ile bu etki alanının avantajlarından faydalanmalıdırlar.

Marka Olarak Fuarlara Katılmak

Eğer bir marka olarak sektörünüz ile ilgili bir fuar organizasyonuna katılmayı planlıyorsanız, aralıklarla fuar tarihleri’ni takip etmenizde fayda vardır. Genellikle fuar organizasyonları bir organizasyon şirketi tarafından düzenlenmektedir. Katılmayı düşündüğünüz fuar kapsamını organize eden ilgili firma ile görüşerek, gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz.

Not: Kosgeb vb. destek kuruluşları markaların / şirketlerin / firmaların herhangi bir fuar organizasyonuna katılmaları durumunda maddi destek vermektedirler. Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiyi de organizatör firmadan öğrenebilirsiniz. Fuarlara Katılmak


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz