Yatırımcı Arıyorum

Gençlik ve Spor Bakanlığından 15 Milyon TL Proje Desteği

Gençlik ve Spor Bakanlığından Gençlere 15 Milyon TL’lik Proje Desteği Verilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, gençlere özel verilen Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, gençlik projelerine 15 Milyon TL’lik destek verileceği, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, tarafından duyuruldu.

Gençlik Projeleri Destek Programı Nedir?

Gençlik projeleri destek programı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destekleniyor. Amaç ise, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, aktif hayatın içine katmak, tüm canlılara ve çevreye duyarlılıklarını artırmak, kültürel etkinliklere ve sanatsal faaliyetlere katılımlarını sağlamak ve çalışmalara gönüllülük esasıyla katılımlarını sağlamaktır.

Ayrıca, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemek, ülke ve insanlık için girişimci fikirlere ve yeniliklere olanak tanımak gibi faaliyetleri de yürütmeleri sağlanır.

BU YIL KİMLER KATILABİLECEK?

Daha önceki yıllarda, lise ve üniversite grup ve topluluklarının katıldığı proje destek programlarına, bakanlıktan yapılın açıklamaya göre, ilkokul, ortaokul öğrencileri ile bilim ve Sanat Merkezleri ve özel okullar da dâhil edildi ve onlar da projeleriyle başvurabilecekler. Özgüvenli ve uluslar arası arenada rekabet edebilecek gençlerin projelerine, 2023 vizyonunu kendisine ilke edinen topluluk ve grupların tasarlayıp uygulayacağı projeler destek bulacak.

Destek Verilecek Kategoriler 

Bakanlığın projelere destek çağrısı bugün itibarıyla başladı. 6 kategoride proje teklifleri kabul edilip değerlendirmeye alınacak.

Bu yılki kategoriler;

  • Kültür ve sanat
  • Egzersiz ve spor
  • Gönüllülük
  • Fiziksel aktivite
  • Çevre bilinci ve hayvanların korunması
  • Yenilik

Başvuru Tarihleri

Projeye katılmak isteyen gençlik grup ve toplulukları, projelerini düzenleyerek 9 Ekim 2019 Çarşamba – 23 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar yapabilecek.

Hangi Projelere Destek Verilecek?

Bu yılki proje kabul kapsamında Kültür ve Sanat başlığı altında 15 Temmuz, Yenilikçi Fikirler başlığı altında ise Prof. Dr. Fuat Sezgin temalı projelere öncelik tanınacak.

Bilim tarihinde önemli çalışmaları olan ve dünyanın önde gelen isimleri arasında yer alan Prof. Dr. Fuat Sezgin, 30 Haziran 2018 tarihinde vefat etmiş ve 2019 yılı Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı olarak Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilmiştir.

Proje Kapsamındaki Destekler Ne Kadar?

Başvurusu kabul edilen ve desteklenmesi uygun olan projelerde;

Gençlik gruplarına 5.000 TL – 20.000 TL arası,

Üniversite Gençlik Topluluklarına 5.000 TL – 25.000 TL arası destek verilecek.

Proje Başvurusu İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Projelere katılmak için, proje koordinatörünün E-Devlet sistemine kayıt olması gerekiyor, çünkü başvurular; E-Devlet ortamından yapılacak. Başvuruların yapılacağı internet adresi ise: gpdp.gsb.gov.tr

Projeler, proje başvuru ve değerlendirme sistemine yapılacak ve başvuruyu yapan proje koordinatörünün onayından sonra değerlendirmeye tabi tutulacak.

Başvuru aşamasında, başvurucudan herhangi bir belge talep edilmeyecek. Eğer başvuru onaydan geçerse, bakanlık, proje koordinatörü ile irtibata geçerek, bilgi ve belge talebinde bulunacak.

Belirttiğimiz üzere bu yıl lise ve üniversite yanında, ilkokul, ortaokul, özel liseler ve Bilim ve Sanat Merkezleri de projeleri ile katılabilecek.

Projelere kimlerin katılacağı, proje destek limitleri, talep elden belgeler ve programa ait bilgilere , gpdp.gsb.gov.tr adresinden ulaşıp başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru tarihlerini tekrar hatırlatalım

9 Ekim 2019 Başlangıç

23 Ekim 2019 saat 23.59 bitiş


yatırım ilanları

kobi vadisi

Yorumunuz