Gerçek Zamanlı Pazarlama

Sosyal medya üzerinden popüler gündelik olayları durumları takip ederek, ön planda olan adının sıklıkla duyduğumuz markalara içerikler yerleştirilerek ürün tanıtımı ve reklamı yapılarak herkese ve her kesime ulaşmak gerçek zamanlı pazarlamanın oluşmasını sağlar. Belirlenen kitlelere yoğunlaşarak birebir iletişim kurulduğu pazarlama sistemidir.

Hedef nedir diyorsanız?

  • Kitlerle bağlantı kurularak istenilen ürünü ulaştırmayı amaç haline getiriyor. Sosyal medyada en çok kullanılan ağlar tespit edilerek görülebilecek fark yaratacak içerikler ekleyerek ürünün satışını sağlamak. Hedefin esaslı yanı sınırları aşıp kısıtlama tabularını yıkıp milyonlara ulaşmak.

Gerçek zamanlı pazarlama nasıl yapılır?

  • Sosyal medyalar baz alınarak edilerek yayın akışı takibe alınarak bilgi ve fikir edinme aracıdır. Medya platformlarının pazarlama da katkılarından faydalanılmaktadır. Strateji oluşturulacak konular araştırılır, tabip sayısını çoğunluk durumuna bakılarak taktikler geliştirilir. Sadece sosyal medya ortamı kapsamında sınırlandırılmamaktadır. İçeriklerinizin uygun olduğu platformları belirleyerek paylaşım yapılabilinir.

Gerçek zamanlı pazarlamada sosyal faaliyetler öncelikli sırada yer alıyor. Pazarlama da içerikler önemlidir çünkü geri dönüşüm içim etkin unsur oluşturmaktadır. Sosyal medya plartformunda paylaştıklarımız markaların isimlerini duyurmasını sağlıyor. İstediğiniz sonucu alamamanızın sebebi sosyal medyayı istenilen şekilde kullanılmadığı gösteriyor. İnternet üzerinde arama yaptığınızda içeriğinizin kitlelere ulaştığını sağlamak için yeniliklerden haberdar olmak ve gündemi takip etmeniz gerekiyor. Her an yakından ve detaylı takip halinde bulunmalısınız. Ürünü sosyal medya aracığıyla kitlelere alıcılara ulaşımını sağlamak için.

Artık herkes anlık beğenilere yoğunlaşmış halde. Telefonlar ve bilgisayarlar elimizde düşmediği bir gerçek, bilgi almak sosyal medyada gündemi takip de kalmamızı sağlıyor. Bunun için artık satış ve pazarlama ürünlerinin sosyal medyadan kolaylıkla ulaşılmasını sağlıyor.  Eskiden araştırmalar yapılır, piyasalara incelenir, avantajlar sağlanır ve taktikler geliştirilirdi. Şimdi ise ürüne ulaşmak bir hayli kolay ve rahat. Kaliteli ürün üreten  müşterilerle doğru iletişim kurulduğu takdirde kazanç sağlanacaktır. Dijital ortamda adını çoklukla duyulmuş trendleri takip etmeli gelişim için alt yapı hazırlanmalıdır.

Alıcının daha çok neye ilgi duyduğunu, bilgilerini ve verilerine dayalı olarak ilgi odakları belirlenir. Sosyal medyada insanlara sunulan reklamlar kolay yolla size ulaşmanın yolu. Google da arama yaptığınızda ilgili birimler daha çok neye ilgi duyuluyor ve talep edilirse anında görürler ve harekete geçerek çalışmalara başlarlar. Sitelere girişin sağlanması istenilen ürüne ulaşmak için içeriğe kolay yollardan ulaşılması adına alt yapı oluşturulur. Arama yaptığınız ve en çok ziyaret edilen siteler belirlenerek ilgi alanlarınız gelişimi sağlanarak ürün satın alabilecek noktalar ile karşılaşmanız hedeflenir. Ürünü almaktan vazmı geçtiniz? Sizi tekrar ikna edebilmek için harekete geçilir. Alıcının ne alacağını ne zaman ve nasıl almak istediğini tahmin ederek çalışmalarını o yönde yoğunlaştırır. Alıcı uzun satın alam işlemlerinden memnun olmaz kısa ve direk çözüm odaklanarak tercihlerini belirler.kobi vadisi

Yorumunuz

gerçek zamanlı pazarlama
Gerçek Zamanlı Pazarlama
Pazarlama Taktiklerinizi Geliştirmenin İpuçları
Pazarlama Taktiklerinizi Geliştirmenin İpuçları
Satış Hunisi Nasıl Oluşturulur?
Satış Hunisi Nasıl Oluşturulur?
Satış Hunisi Nedir?
Satış Hunisi Nedir?
Müşterilerin Güvenini Sağlayıp Satışları Arttırmak
Müşterilerin Güvenini Sağlayıp Satışları Arttırmak
Mobil Uygulama Pazarlamasının İpuçları
Mobil Uygulama Pazarlamasının İpuçları
Dropshipping Hakkında Detaylar
Dropshipping Hakkında Detaylar
Reklam ve Pazarlamada Hangi Renkler Daha Etkilidir?
Reklam ve Pazarlamada Hangi Renkler Daha Etkilidir?
Pazarlamada Yeni Trend: AR ve VR Teknolojisi
Pazarlamada Yeni Trend: AR ve VR Teknolojisi