Yatırımcı Arıyorum

Girişimci Fikirleri Geliştirmek

Girişimcilik Fikirleri Nasıl Geliştirilir?

Artık kazanmak için; evet, eski köye yeni adetler getirmek zorundasınız. İnovatif fikirler ve girişimcilik hayata geçirildiği taktirde büyük kazançlar sağlamaktadır. İlerlemeniz de ve kazanmanızda baş rol oynarlar.

Ancak fikirleri bulmak kadar, fikirleri yeniliklere açık tutmak ta son derece önemlidir. Bunu daha kısa dillendirmek gerekir ise girişimci fikirleri geliştirmek olmalıdır.

Girişimci Fikirler Üretmek

Fikirleri hayata geçirme şansına eriştiniz. Ancak hayata geçirmek kadar geliştirmek ve yeniliklere yakın tutmakta oldukça önemlidir. Özellikle finansal destekçiniz olacak ise fikirlerinizde mevcut tılsımlar oldukça önem taşıyacaktır. Burada fikirlerin en kıdemlisi ve geri dönüşü en kazançlı olanı hiç şüphesiz ihtiyaçları ve sorunları çözecek nitelikte olanıdır. Düşündüğünüz iş modeli üzerinde ihtiyaçlara cevap verecek yenilikler en faydalı girişimci fikirleri olacaktır.

Daima bir sunum üzerinde çalışınız. Profesyonel sahalarda sunum yapacağınız evraklarınız dışında, sadece sizin üzerinde çalıştığınız bir sunumunuz daha olmalı. Bu yenilikleri ve fırsatları çok daha net görmenize vesile olacaktır. Çalıştığınız iş kolu veya proje ile alakalı eğitimler ve kısa süreli kurslardan destek almayı ihmal etmeyiniz. Kendinizi ne kadar geliştirebilir iseniz fikirlerinizi büyütmek için o denli donanımlı olursunuz. Pes etmek, sıkılmak, fikir dağınıklığı gibi rampaların hızınızı kesmesine izin vermemelisiniz. Elbette yorulduğunuzda minik molalar verebilirsiniz ancak motivasyonunuza sıkı sıkıya sarılmalısınız. İş Fikirleri, Girişime Nasıl Dönüşür?

Girişimci Olmak İçin Mantıklı Fikirleri Ortaya Çıkartmak

Güven duygunuzu her daim revize etmeli, yeni ve diri tutmalı, büyümekten korkmamalı ve fırsatları yakalayabilmek için araştırmacı olmalısınız. Artık öğrenme hayat boyu sürüyor. Meraklı ve istekli olan her daim öne geçiyor. Eleştireli dahi birer fırsat olarak görebilmeli, kendini geliştirebilmek için öncelikle hevesli olmalısınız. Kalıplara sıkışıp kalmamalı ve yenilikçi tarafınızı daima canlı tutmalısınız. Unutmamak gerekir ki her yenilik bir başka yeniliğe gebedir. Bunu unutmamak gerek ve bir diğer unutmamanız gereken aslında her sorun bir yerde kazanç kapısı doğurabilir.

İhtiyaç duyduğunuz konular ve başlıklarda araştırma yapmalı ve konu ile alakalı kitaplar okumalı. Öğrenmeye açık olmak ve öğrendiklerinizi süzgecinizden geçirir iken fikirleriniz ve birikimleriniz ile harmanlamakta girişimci fikirlerinizi geliştirmenize zemin hazırlayacaktır. Bilgi ve teknoloji girişimci fikirleri türetmekte ve örnekleri görmekte yardımcı olabilir ancak fikirleri geliştirmek salt düşünce gücünüz ile gerçekleşecektir.

Kaliteli Çalışmak

Fikirlerinizi geliştirmek için çok çalışmaktan ziyade kaliteli çalışmaya ihtiyacınız vardır. Zamanınızı yerinde ve faydalı kullanmalısınız. Üretkenlik bir yerde kabul görmek için kaliteden geçmektedir.

Herkesin, yeri geldiğinde hatta beş yaşındaki bir çocuğun bile fikirlerini önemseyin ve özellikle dinleyin. Kelimeler arasında yeni fikirler yakalayabilirsiniz. Ayrıca mükemmeliyetçi bir tarafınız varsa bu yönünüze asla takılmayın ve çalışmalarınızda mükemmeliyet aramayın. Bazen sıradan bir cevabın peşinden büyük kitleler koşabilmektedir. İş Fikirlerini Dijital Pazarlamayla Entegre Etmek

Somut Rakamlar İle Çalışmak

En önemlisi fikirlerinizi geliştirirken; melek yatırımcınız önemli, tahminleriniz ve ihtimallere çok fazla aldırış etmeyin. Tahminler yerine somut sonuçlar ve veriler ile çalışmaya özen gösterin. Tahminler sizi hayal kırıklığına götürebilir.

Ancak rakamlar ve veriler size yol gösterici olabilir.kobi vadisi

Yorumunuz