Girişimci Kadınlarımız

Girişimci Bayanlar

Kadınlarımız artık çok daha verimli ve çok daha güçlüler. Ev yaşantılarından düzenlerini bozmadan sıyrılıp kendi ayaklarının üzerinde durmakta ve ev ve iş arasındaki dengeyi muazzam bir biçimde kurmaktalar. Öyle ki küçük bir yer olsun diyerek yola çıkmış bir çok kadınımız bugün işlerini büyütmüş ve başarılı markaların altına imzalarını atmışlardır.

Kadın girişimcilerimiz artık çok daha kendine güveniyor. Teşviklerde elbette kadınlarımıza büyük destek olmakla beraber, ülkemizde bugün yüz elli bine yakın kadın girişimcinin olduğu söylenmekte. Rakamsal anlamda henüz tatmin edici sayılara ulaşamamış olsak da, bu uyanış bile son derece mutlu edici. Kadınlarımız sosyal kimliklerini değiştirir iken artık daha çok var olma savaşındalar. Kendi paralarını kazanabilen, ailesine ve çevresine çok daha verimli bir portföy çizen kadınlarımız ülke istihdamına da büyük fayda sağlamaktalar.

Kadınlarımız maharetlerini iş fikirleri ile de birleştirdiklerinde ortaya muazzam tablolar çıkıyor. Kadınların ticaret ve iş hayatında olmaları kanıksandığı gibi, erkek meslektaşlarından da büyük alkış alıyorlar.

Kadınlar İçin Örnek İş Fikirleri

Küçük bir adım ile kendi parasını kazanmak ve kendi ayakları üzerinde durmak isteyen kadınlarımız neler yapabilir?

  • Evde çeşit çeşit organik reçel yapan kadınlarımız hiçte az değil. Üstelik bu hususta sosyal medya size büyük yardımcı olabilir ve ürünlerinizi satmanıza vesile olacaktır.
  • Taşlar ve çiçekler ile süslenmiş taçlar, bebek takımları, çantalar ve ayakkabılar yapan kadınlarımızda oldukça revaçtalar. El sanatlarınız iyi ve başarılı ise siz de deneyebilirsiniz.
  • Özel günler için pasta ve kurabiye yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu konuda kendinizi geliştirmek için internetten yardım alabilir, hatta workshop’lara katılabilirsiniz.
  • Eğer dikiş hususunda iyi iseniz terzilik yapabilir, ayrıca son moda perdeler, masa örtüleri ve buna benzer ev tekstili ürünler hazırlayarak satış yapabilirsiniz. Sosyal medyada çocuk ve bebek kıyafetleri de fevkalade rağbet görmektedir.
  • Mum ve kokulu taş işi de bir anda patlamış, müthiş ilgi görmüştür. Küçük meblağlı bir yatırım ile sizde büyük kazançlar elde edebilirsiniz.
  • Mantı veya gözlemeci dükkanı açmakta çok iyi bir fikir olabilir. Yemek hususunda kendinize güveniyor iseniz bu konu üzerine eğilebilirsiniz.
  • Yabancı diliniz var iyi derecede ise çevirmenlik yapabilir yahut özel ders verebilirsiniz. Bu iş seçeneği de oldukça güzel kazançlar elde etmenize vesile olacaktır.
  • Gelin çiçeği ve kapı süsleri yapmak ve satmak ta sosyal medyada büyük ilgi görmüştür. Toptan alacağınız kaliteli yapma çiçekler ve birbirinden şık organze kurdeleler ile fevkalade işler çıkarabilir ve bu vesile ile kazanç sağlayabilirsiniz.

Cesaretli Olmak

Emeklerinizin karşılığını almak ve işleriniz yolunda gitsin istiyor iseniz, işe başlamadan evvel çevrenizde neye ihtiyaç olduğunu araştırmanız büyük ölçüde yararınıza olacaktır. İstek ve heves fevkalade önemlidir ancak maddi hesaplarınızı da gerçekçi yapmanız gerekmektedir. Örneğin şartlar dükkan açmanıza şimdilik müsaade etmiyor ise evden çalışabilirsiniz.İnternet dünyasının artılarını kullanmayı da ihmal etmeyiniz. Başarılı olmak için internet büyük bir şanstır. Özellikle sosyal medya müşterileriniz ile aranızda köprü görevi görecektir.

Kadın Yatırımcılar İçin Rehber

Kadın girişimciler için özel olarak hazırladığımız; Kadın Yatırımcılar İçin Yatırıma Başlama Stratejileri hakkında detaylı bilgi almanızı öneriyoruz.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Girişimci Kadınlarımız

okuma süresi: 3 dk
0