Yatırımcı Arıyorum

Girişimcileri Başarıya Götüren Noktalar

Başarılı Girişimciliğe Adım Atmak

Büyük heveslerle, emeklerle ve fedakarlıklarla bir yola giriyor ve bu yolda başarılı olmak için varınızı yoğunuzu ortaya koyuyorsunuz. Bir girişimcinin en büyük hayali başarıya ulaşmış işi ve istikrarlı kazancıdır. Bazı girişicimciler çok daha fazla yorulur iken, bazılarının ise şansı fevkalade yaver gitmektedir. Peki bu gerçekten şans işi midir?

Yapılan bir söyleşide ülkemizin önemli iş adamlarından Sn. Hüsnü Özyeğin, şansın önemli bir faktör olduğunu ancak başarıya ulaşmak için yeterli olmadığını, çok daha önemli faktörlerin olması gerektiğini belirtmişti. Başarılı girişimcilerin ortak noktaları üzerinden yapılan araştırmalar gösteriyor ki şans başarı faktörünü çok az etkiliyor.

Başarıyı Götüren Önemli Faktörler Nelerdir?

  • Dürüstlük, sizi başarıya götürecek en önemli faktörlerden biridir. Kısa zamanda çok kazanmak gibi hayaller insanı şaşırtabileceği gibi, başarıya ulaşmış gibi gözükse de bunun düşüşü çok daha hızlı ve can yakıcı olacaktır. Kalıcı başarılar ve piyasada sağlam bir itibar için dürüstlük olmazsa olmazların başında gelmektedir.
  • Kriz yönetimi becerisi de girişimcilerin zor zamanları çok daha hızlı atlatmalarına ve ticaret hayatlarında çok daha emin adımlarla ilerlemelerine vesile olur.
  • Adaptasyon ve odaklanma konularında oldukça başarılıdırlar. İş esnasında hiç bir şeyin işlerine olan konsantrasyonlarını bozmalarına müsaade etmezler.
  • Finansal açıdan oldukça titizlerdir. Gereksiz harcamalara girmez, gider ve gelirlerine oldukça dikkat ederler.
  • Dünyada önemli bir yere sahip MBA kurslarında öğretilen ve sosyal, kişisel gelişimin ve ticari büyümenin de muazzam bir anahtarı olarak gösterilen bir olgu; çekici imaj. Çekici imaj, insanların üzerinde oluşturduğunuz sıcak, içten, başarılı, yol gösterici ve yeniliklere açık beşeri ifadenizdir. Kişisel bakımına dikkat eden ve insan ilişkilerinde başarılı girişimcilerin kazanmaya çok daha açık oldukları araştırmalar ile de ispatlanmıştır.
  • İnsan ilişkilerinde açık, şeffaf bir tavır içerisinde olan ve çevresinde mevcut insanların iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya gayret eden, düğün, cenaze, doğum gibi günlerde varlığını gösteren girişimcilerin işlerinde çok daha sağlam tutunduğu görülmektedir.
  • Erken kalkma alışkanlığı olan kişilerin kendi işlerinde daha başarılı olduklarını biliyor muydunuz? Üstelik ben patronum anlayışı başarıya ve kazanca ket vurmaktadır. İşinize herkesten önce gitmek ve canla başla, hevesle çalışmak size büyük başarılar ve kazançlar olarak dönecektir. İç Girişimcilik Nedir?
  • Sorunlar karşısında sakin kalmayı beceren ve çözüm odaklı düşünen girişimcilerin yolları çok daha açıktır.
  • Plan ve program yapma alışkanlığı da başarılı olmak hususunda büyük bir artıdır. Güne plan ve program çizerek başlayanların daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir.
  • Başarılı girişimciler reklama inanırlar. Bu sebeple reklama harcama yapmaktan çekinmezler.

Zorluklara Karşı Mücadele Etmek

Başarı için işinize duyduğunuz saygı ve müşterilerinize gösterdiğiniz itina da oldukça önemlidir. Kararlı olmak ve zorluklar karşısında pes etmemekte fevkalade önemlidir.

Önünüze elbette engeller ve zorluklar çıkacaktır. Sizin bu zorluklar karşısındaki tutumunuz başarıya giden yolda oldukça mühimdir.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz