Yatırımcı Arıyorum

Girişimcilik Eğitimi Almak

Girişimcilik Destek Eğitimleri

Girişimci destek programından faydalanabilmek için devlet, ilk aşamada girişimcilik eğitimini şart koşmaktadır. Yani girişimcilik eğitimini alıp sertifikaya hak kazanmış olmayan kişiler bu destekten faydalanamazlar. Çok uzun sürmeyen bu eğitim için ortalama 2 haftanızı ayırmanız yeterlidir. KOSGEB ve İŞ-KUR bağlantılı olan bu kurslara katılım ücretsizdir. Ayrıca emin olun kurs süresince de bir çok faydalı bilgiye sahip olacaksınız. Kurulacak olan iş her ne olursa olsun, kesinlikle kendinize bir şeyler katacaksınızdır.

İstanbul’da halk eğitim merkezlerinde ve İstanbul Üniversitesi kampüslerinde belli zaman aralıklarında bu eğitim verilmektedir. Diğer şehirlerde de aynı düzen söz konusudur. Günlük bir kaç saatinizi ayırarak kısa sürede sertifika sahibi olabilirsiniz. Bunun sonrasında da sadece iş planını hazırlamak kalmaktadır.

Girişimci Destek Kursları

Kurs süresi içinde size girişimcinin iş kurma sırasında nasıl bir yol izlemesi gerektiği, yaşayacağı sıkıntıları ve bunları nasıl atlatacağı konusunda bilgiler verilmektedir. Kuracağımız iş için harcamalarımızı ne şekilde ve ne derecede yapacağınız ve hangi harcamalarınız için ne kadar miktarı gözden çıkartmanız gerekeceğini öğreneceksiniz.

Gelir ve gider dengesini nasıl koruyacağınızı, aylık olarak hesabınızı tutmayı, kar edip etmediğinizi ya da batıp batmadığınızı erkenden nasıl anlayabileceğinizi göreceksiniz. Bütün bu öğrendiklerinizi en sonunda birleştirip bir “iş planı” hazırlamanız ve bunu KOSGEB’e sunmanız gerekir. Eğer ki iş planınız onay alırsa o zaman 50.000 tl’lik hibeden faydalanabilirsiniz. 50.000 TL Devlet Desteği ile İş Kurmak

Tabi onay alıp almadığınız da işi kurduktan sonra belli olacaktır.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorumunuz