Yatırımcı Arıyorum

Girişimcilik Hayallerine Destek Olan Krediler

Girişimcilik Kredisi Almak

Harikulade bir fikre sahipsiniz ve bu fikri hayata geçirmek için can atıyorsunuz. Biliyorsunuz, hayal ediyorsunuz ki bu iş size çok kazandıracak ancak başlamak için gerekli olan sermayeyi bir türlü bulamıyorsunuz. Burada devreye devlet destekleri ve muhtelif krediler girmektedir. Bunlar hakkında doğru bilgilere sahip olmanız işlerinizi fevkalade kolay ve mümkün kılabilir.

Evvela bankaların ihtiyaçlarınızı net bir biçimde sunabilmenize oldukça dikkat ederler. Böylelikle çok daha sağlıklı cevaplar ile size geri dönüşler sağlayabilirler. Örneğin ihtiyaç kredisi ile iş kurmaya kalkışmak size gereksiz faiz ödemeleri olarak geri dönecektir. Bir çok banka girişimci kredisi adı altında  sıfır faizli krediler vermektedir. Yine de kredi almadan evvel hem ticari hem beşeri hayatınızda, orta ve uzun vadede planlarınızı çok dikkatli hesaplamanız gerekmektedir. Aksi halde altından kalkamayacağınız yüklere girebilirsiniz. Kredinin geri ödemesi zamanı geldiğinde çok büyük sıkıntılar içerisinde kendinizi bulmamak için tüm ödemelerinizi ve ilerideki zaruri ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Kredi, doğru kullanıldığında büyük bir avantajdır ancak yanlış kullanıldığında sizi iflasa kadar götürebilir.

Kosgeb Desteği Almak

Girişimcilere destek olan bankalar belirli kategorilerde sıfır faizli kredi imkanları sunmakta, ayrıca devlet destekli kredilerde demirbaş alımlarından personel maaşlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede girişimcilere destek olmaktadır. İster KOSGEB, ister bankalar aracılığı ile olsun artık iş kurmak isteyenlere çok daha fazla kolaylık sağlanmaktadır. Bazı bankalar genç girişimcilere de esnaf ve sanatkarlar kredisi sunarken, nice seçenekler ile girişimcilere destek için bekliyor.

Size en uygun krediyi bankanızdaki kredi danışmanınız ile karar verebilirsiniz. Girişimciler, hibe kredi dahi alsalar başta nakit ihtiyacı duyabilmekteler. Bir çok banka ise KOSGEB’ten kredi alan zatlara faizsiz kredi vermekten imtina ederken, bugün bazı bankalar hibe kredi alan kişilere de kredi desteğinde bulunmaya başlamıştır. Bu da girişimciler için sevindirici bir haber olmaktadır. Bu bankaların hangileri olduğunu kısa bir araştırma neticesinde öğrenebilirsiniz.

Kadınlara Özel Krediler

Bir de kadınlarımıza özel krediler var. Kadın girişimcilerimize her daim öncelik verildiği sevindirici bir gerçek. Özellikle KOSGEB yüzde otuz oranında kadınlarımıza öncelik sağlamaktadır. Kadınlarımız ve genç girişimcilerimizin çok daha fazla desteklenmesi gerektiğine inanan devletimiz, mevcut kursları ile de girişimcilerini iş hayatına hazırlamaktadır. Kadınlarımızın iş yaşamında ve ticari yaşamda çok daha fazla var olmaları ve güçlenmeleri için hazırlanan bu krediler, çok daha avantajlı ve çok daha kapsamlı hizmetler vermektedir. Kredi ihtiyacı çeken ve teminat bulamayan kadınlarımız için fevkalade uygun koşullarda ve rahat ödeme avantajları ile temin edebilecekleri kadınlarımıza özel krediler ile artık hayaller çok daha yakın.

Çok daha fazla girişimciyi iş hayatına dahil ederek istihdamı daha güçlü kılmak amacı ile teşvik edici kredilere can veren başta KOSGEB olmak üzere bir çok banka, mümkün mertebede bir çok kolaylık sağlamaktadırlar. Tüm bunlar içerisinde en cezbedici olan elbette KOSGEB’in hibe kredileridir. Ancak hibe kredilerinde elbette bazı şartları vardır. Hibe kredilerin desteklediği sektörlere bağlı bir iş seçiyor olmanız ve geri ödemeler için istenen evrakların tam ve eksiksiz olması ve KOSGEB kurslarına katılmak gibi talepleri yerine getirmek gerekmektedir. Ancak KOSGEB’ e imkansız gözü ile bakmak ta son derece büyük bir yanılgıdır. Nice girişimcimiz hayallerini KOSGEB ile gerçekleştirmiştir. Üstelik başarılı bir sunum karşılığında KOSGEB, kredi vermek için son derece istekli bir devlet kurumudur. Genele bakıldığı zaman KOSGEB’in karşılamadığı durumlarda özel bankaların kredilerine başvurulmakta ilk olarak her zaman KOSGEB’ in kapısı çalınmaktadır.

Özellikle yeni girişimciler KOSGEB hususunda çok daha beklentili bir duruş sergilemektedirler. Velev ki KOSGEB’ten beklenilen cevap gelmedi, öyle bir durumda bankalar araştırılmakta. Böyle bir durumda da size en uygun şartları sunan ve asıl önemlisi daha evvel hukukunuz olan bir bankadan kredi almanız sizin için çok daha avantajlı olacaktır. Bankalar ile hukukunuzu da daima net tutmanız her daim yararınıza olacaktır. Ödemeleriniz ile alakalı bir sorun yaşadığınız taktirde bunu yine en kısa zamanda kredi aldığınız banka ile görüşmeli ve o şekilde çözüme gitmelisiniz. Bu bankanız gözünde sizi çok daha güvenilir kılacaktır.

Girişimcilik Desteği Almak

Girişimcilerimize destek artık çok daha fazla. İhtiyaçları da göz önünde bulundurarak ne iş yapmak istediğinize karar verdiyseniz, mantık çerçevesinde hazırlayacağınız bir iş planı ile siz de kendi işinizi kurabilir, desteklerden ve kredilerden en doğru biçimde faydalanarak kısa sürede düzlüğe çıkabilir ve büyümeye geçebilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz