Girişimcilik Konularında Kadınlar Daha mı Avantajlı?

Günümüz artık yaratıcılık ve girişimcilik zamanı olarak geçiyor. İleri de kazanç sağlayacağını düşündükleri fikirleri yatırımcıları ile buluşturan girişimciler fikir ve finansal ortaklığa giderek büyük işler başarıyor ve kazançlar sağlıyorlar. Yaratıcılık ve girişimcilik bugün belki de paradan çok daha kıymetli. Bu hususta devlet başta olmak üzere bir çok özel kuruluş, bankalar ve vakıflarda girişimcilere muazzam destek göstermekteler. Girişimcilerin başarıları ve buna bağlı olarak ülkenin kalkınması için her türlü kolaylığı sağlayan bu kuruluşlar, söz konusu hanımlarımız olunca biraz daha esnek davranmaktalar. Girişimci kadınlar, artık kabuklarını kırdılar. Bir çok role bürünüp, büyük başarılar elde ediyorlar. İş hayatında kendilerine artık önemli yerler edinen hanımlarımız, kendi işinin patronu olma yolunda da emin adımla yürümekteler. Bu hususta en büyük desteği yine bu önemli kuruluşlardan alan hanımlarımız her türlü kolaylığa da kolaylıkla ulaşabilmekteler.

Mikro krediler başta olmak üzere bir çok banka kredilerini kolay ödeme planları ile kadınlar için esnetmekte. Bordrosuz devlet hibeleri de maharetli ve çalışkan hanımlarımız için bir diğer alternatif. Bir çok banka hanımlarımıza özel faiz ve vade seçenekleri de sunmakta. İş açmak / kurmak isteyen kadınlarımıza KOSGEB kredisinin de bay girişimcilerimize oranla yüzde on iki daha çok şans tanındığını biliyor muydunuz? Kadınlarımızın toplumda çok daha fazla yer edinmeleri ve söz sahibi olmaları, kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için tanınan ve hazırlanan standartlar ülkemizin geleceği açısından da ışık saçıyor.

Özellikle son yıllarda potansiyel müşteri listelerinde kadınları ilk sıraya alan bankalar hanımlarımıza kredi vermek konusunda çok daha istekliler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının hanımlarımıza sağladığı kolaylıklar ve fırsatlarda değerlendirmeye değer niteliktedir. İş yeri açmak ve kendi işinin patronu olmak isteyen kadınlarımıza on beş bin tl ye kadar kredi sağlayan Bakanlık, proje başarılı olduğu taktirde hibeye de gidebiliyor. Herhangi bir gelir gösteremeyen kadınlarımız içinde seçeneklerin olduğu günümüzde hanımlarımızın kalkınmasına büyük önem gösteriliyor. İş kurmak isteyen, kobi olma olunda giden yahut sadece evde ek iş yapmak için sermayeye ihtiyaç duyan bayanlarımız tüm bu destek ve güvencelerden nasibini alabilmekte. Finansmana ihtiyaç duyan bayanlarımız için sağlanan tüm bu kolaylıklar, bayanlarımız otomobil yahut ev almak istedikleri zamanda sağlanmakta. Bazı bankalar eş kefaleti ile de kredi verirken bazıları sadece hanımlarımızı beşeri vasıflarına göre değerlendirmekte. Asıl olan, hanımların kredi alırken beylere nazaran daha avantajlı olduğudur.

Kadınlarımız çok değerli. Toplumun ayakta kalması ve kalkınması için göz ardı edilemez bir öneme sahip olan kadınlarımız bayanlara özel kredi seçeneklerinden artık kolayca istifade edebiliyorlar. Verilen rakamlarda kadınların iş hayatında var oluşu ülkenin hızlanmasında yüzde on katkı sağladıklarını göstermektedir. Bu demektir ki kadınlarımız artık sadece aile bütçelerine değil ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadırlar. Kadınlarımızın ülkemize sağladıkları katkıları ile yarınımızı daha verimli ve yaşanır kılacakları aşikardır.


yatırımcı arıyorum

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
Burada yer alan; blog, bilgi, içerik ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir.
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Girişimcilik Konularında Kadınlar Daha mı Avantajlı?

okuma süresi: 2 dk
0