iş rehberleri

Girişimcilikte Para Nasıl Kazanılır?

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Emek sarf etmeden çalışmadan hiçbir şey sahibi olunmaz. Girişimci iş fikirleri ve girişimci ruh ile para kazanmak adına bir çok alternatif seçimler de bulunulabilinir. İnsan ilişkileri ve bağlarınız güçlü ise girişimci fikirler ile kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.

Girişimci Nasıl Olunur?

Girişimci olmak isteyenler açık fikirlere açık olmalı, içinde bulunduğumuz çağın farkındalığın da ve değişen yaşantılara adapte olmak gerekiyor. Yeni fikirlere açık olmak ve farklı uğraşlar ile ilgilenmek girişimcilik anlayışını güçlendirir. Geçmişin etkisinde kalmak eski usullere dayalı düşünce yapısına sahip olmak girişimcilik kapsamasında yavaşlamalara sebep olacaktır. Girişimcilik denildiğinde akla gençlere yönelik fikirler gelse de geniş kapsamlı bakış açısı sahip olmak gerekir. Kaç yaşında olursanız olun şartlar yada koşullar ne olursa olsun fikirleriniz herkese hitap etmeli ve girişimde bulunduğunuz alan herkes tarafından ilgi çekici halde olmalı. Yaptığınız işte ilerlemek asıl hedef ve amaç halinde olmalıdır.

Girişimci Fikirlere Sahip Olmak

Girişimcilik alanların da para kazanmaya hedeflemek de olanlar için insan ilişki bağlarını kuvvetli olması ve karşısındakini ikna kabiliyetinin yüksek oranlar da olması gerekmektedir. Kurulan bağların mantık çerçevesi dahilin de olması gerekiyor. Belirlenmiş hedefler, konular hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olunması girişimcilik alanın baş unsurları durumundadır. Girişimci fikirlere sahipsiniz insanların sizi bulması uzun zaman alacak ve meşakatli bir süreç haline gelecektir, güvendiğiniz fikirlere sahipse girişimcinin insanlara ulaşması gerekmektedir. İkna yeteneğinizi kullanarak etkilemeli ve girişim fikrinizi kazanca yani paraya dönüştürülme sürecinin başlatılması sağlanmalıdır.

Yatırımcı Desteği Almak

İşinin ehli başarı seviyesi yüksek olan yatırımcıların seçilmesi, mantıklı bir hareket olacaktır. Güvendiğiniz girişim de bulunacağınız fikriniz var ise devletin girişimcilere destek amaçlı uygulamaya koydukları destek projelerinden yararlanılabilinir. Yenilikleri takip etmeli değişime ayak uydurması gerekir bir girişimcinin bu da daha çok kazanç demektir. İnsanların taleplerini göz önünde bulundurarak girişimcilik vizyonunu belirlenmesi akıllıca olacaktır. Girişimci fikriniz olması yeterli bir kriter değildir, tecrübenin olması büyük artı sağlayacaktır. Uygulamaya geçilmek istenen fikrin hakkında bilgi sahibi olmak yada gerekirse eğitim almak gerecektir başarı yolun da emin adımlarla ilerlemek için. Para kazanmak kolay bir olay değildir. Anlık kazanç sağlayacağınız veya bir süre sonra sıkıntı yaşamanızı sağlayacak fikirleri elenmeli en doğru günümüz şartlarına ve  koşullarına hitap eden alanlar da girişim seçim gerçekleştirilmelidir. İnandığınız iş fikrinin ardından gidildiğinde bilinmeli ki paraya dönüşmesi şart, bunun için yola çıktıklarınız doğru seçilmelidir. Girişimci fikirleri hayata geçirmek için devletin yatırımcılara verdiği desteklerden faydalanabilinir. Türkiye de girişimcileri ve fikirleri destekleyen; KOSGEB, STK ve TÜBİTAK gibi kuruluşları vardır. Bu kuruluşa başvurularak yatırım desteklerinden faydalanabilir başarı elde edebilir girişimde bulunduğunuz yatırım konusun da para kazanıp maddi seviyeni yükseltebilirsiniz.


Girişimcilik de Para Nasıl Kazanılır? adlı makalemiz ile özdeşleşen, Audrey Choi’nin sunumuyla: “Fark yaratırken kar nasıl elde edilir?” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Girişimcilikte Para Nasıl Kazanılır?

okuma süresi: 2 dk
0