Yatırımcı Arıyorum

Girişimcilikte Fırsatı Yaratan Siz Olun

(makale içeriğini okuduktan sonra, alt alanda videoyu izleyebilirsiniz)

Bir girişimci öngörülü olmalı kazancın daha fazla olacağı konulara yoğunlaşarak yatırımını gerçekleştirmelidir.  Piyasa analizleri yaparak stratejik planlar projeler üreterek yada fikirlerinin peşinden giderek kar oranları yüksek alanları keşfederek gelir seviyesini yükseltmek adına yatırım da bulunur. Piyasa analizi yada fırsat araştırmaları yaparak yeni fikirler oluşturup potansiyel olan fırsatları değerlendirilebilinir. Fırsat yaratmak isteyenler hizmet yada ürünün kaliteli ürün üretimi sağlayarak yaygın durum da olmayan bir ürünü piyasa sunmak satış oranlarını artıracak fırsat yaratılmış olacaktır.

Daha önce keşfedilmiş ürün yada hizmetin yada daha piyasa da pek fazla olmayan ürünü yeniden tasarlayıp  hizmete sunulduğunda kazanç oranları büyük miktarlar da olacaktır. Ürünün fiyatlarını ve kalitesi yeniden gözden geçirip şartların iyileşmesini sağlayarak piyasaya yeniden sunulur. Diğer şirketler, kurumlar yada kişiler takip altına alınarak yapabileceğinin en iyisi için çabalamalıdır. Piyasa fiyatları incelenerek yatırım yapılacak işin gider tutarlarını uygun oranlar da hesaplanmalıdır. Bu da fırsat kazanmak için önemli adımlardan biri olacaktır. Müşterilerin beklentilerini göz önüne alarak isteklerini algılama çalışarak mevcut durumdaki müşterilere talep edilen düzey de ürün yada hizmet sunumunu gerçekleştirmek gerekir. Bu durum sürekliliği olan müşteriler demektir. Yani garanti kazanç para akışını sağlamaktadır. Girişimcilik fikirleri, fırsatları, olasılıkları akıllıca değerlendirmekten geçer ve oluşur. Fırsatların oluşması için alıcılar ile kurulan bağlar güçlü olması gerekmektedir. İşini ciddiye alarak yapanlar yeniliklere hazır gelişimi oluşturacak fırsatlar yaratmalıdırlar. Modernleşmek ve rakiplerin durumunu analiz etmek büyüme yolun da gelişimi sağlayacaktır.

Asıl fırsat yaratacak olan konu beceri ve yetenekler olacaktır. Girişim fikri oluştu maddi olanaklar da hazır olarak bulunmak da ama asıl olması gereken ise yatırım yapılan iş alanın da beceri, inanç, kabiliyet önemli unsurlar niteliğin de olacaktır. İnanılan kazancın olduğundan emin olarak görülen işi yapmak her zaman geri dönüşleri olumlu ve pozitif  olacak işler arasında yer alacaktır. Fırsat yaratmak isteniliyorsa yapacağız işte mükemmel ve profesyonel olmak yada ürünün hizmetin kalitesinin iyi olması yeterli değil, rakipleri araştırmak yaptıkları işlerden haberdar olmak ve piyasaya sunulmuş olan fiyat araştırmalı iyi şekil de analiz edilmesi iş alanın da ön planda olmayı sağlayacaktır.

Farklı olmak fark yaratmak her zaman ve durum da dikkat çeker ilgiyi arttırır. Yapılan iş hangi alan da yada ne olursa olsun sıradan bir iş gibi görülerek yapıldığı sürece o iş de vizyon sahibi olmak zor bir durum haline gelecektir. İşini sahiplenerek ciddiye alınarak yapıldığı takdir de o işte başarısız olma oranları daha düşük seviyeler de olacaktır. Fırsatlar hiçbir zaman ayağa gelmez, farkına varılarak analizi gerçekleştirerek, fırsatı görülerek durumu kara dönüştürecek stratejiler ve faaliyetler de bulunmak gerekir.


Girişimcilikte Fırsatı Yaratan Siz Olun adlı makalemiz ile özdeşleşen, Kare Anderson’un sunumuyla: “Fırsat yaratan ol” videosunu izlemenizi tavsiye ediyoruz. – (Video başladıktan sonra, ayarlar sekmesinin solundaki düğmeye basarak Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz)


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumunuz