Yatırımcı Arıyorum

Girişiminizi Hareketlendirmenin Yolları

Girişimi Büyütmeye Çalışmak

İş dünyasındaki yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, önceki nesillerdeki kuruluşlardan daha fazla rekabetle karşı karşıya kalırsınız.

Ancak, daha fazla fırsatınız vardır.

Girişimi Büyütmek ​​İçin Harekete Geçmenin Yolları

Geçmiş performans verileri olmadan karar almalısınız

Bir iş başlangıç ​​yapıyorsanız birçok bilinmeyen vardır. Yüzde 100 başarı garantili bir karar vermeniz için gereken hiçbir bilgiye sahip değilsiniz. İşletmeniz yeni olduğunda, değerlendirebileceğiniz hiçbir geçmiş performans verisine sahip olmazsınız. Ancak, bu veriler diğer kaynaklardan gelebilir. Faydalanabilmek için çevrimiçi pazar araştırması yapmayı veya pazar hakkında raporlar almayı deneyin, görüş sormaktan çekinmeyin. Bu, ekibinizle veya ideal müşteri tabanınızı hedefleyen çevrimiçi bir anket aracılığıyla yapılabilir.

Daha büyük bir amaca yönlenin

Eğer iş kurmaya niyetiniz varsa  büyük olasılıkla olacak ilk beş yıl içinde işinizi iki üç katına büyütmeyi hedeflersiniz. Ürününüzü veya hizmetinizi seven ilk müşteri tabanını oluşturmak için, kendinizden daha büyük bir hedefe tutku göstermelisiniz. Bu tutku hedef pazarınızın problemine en iyi çözümü sağlama yönündeki çabanızı yönlendirebilecek kadar güçlü olmalıdır.

Saygı duyun ve saygı duyulacak şekilde davranın

Başlangıç ​​olarak, ürünleriniz veya rekabetiniz hakkında, sosyal çevrenizdeki saygınlığınızı kullanabilirsiniz. Henüz sizin işinizle ilgili bir bilgiye sahip olmadıkları için gelecekteki müşterilerinize göstereceğiniz saygıyı onları size kazandırabilir. Saygı duyulacak şekilde uygun giyinin, iyi konuşun, kendinizi eğitin, yapıcı eleştiriyi kabul edin. Girişimlerin Başarısız Olmasının Ortak Nedenleri

Kurucu olmak ayrı bir işin ustası olmak ayrıdır

Parayı bir araya getirdiniz ve bir işe başlama tutkusuna sahipsiniz. Bu harika bir adımdır ama sadece bir adımdır. Bu başlı başına bir başarı garantisi değildir çünkü bu işte hala bir çaylaksınız ve mentorluk aramanın hiçbir sakıncası yoktur. Mentor olarak sektörünüzde olmayan güvenilir, iş hayatında tecrübeli birini bulmak en iyisidir. Çünkü meslektaşlarınız fikirlerinizi bilinçli ya da bilinçli olarak çalabilirler.

Nasıl denge kuracağınızı bilin

Şu anda parçası olduğunuz iş dünyası için önce bir bedel ödemelisiniz. Sonuçta, kimse daha geniş bir topluluğa değerinizi kanıtlamadığınız için size zaman ve tavsiye vermez. Bu noktada uzmanlığınızı para yerine kullanabilirsiniz. Bir iş dünyasına, başkalarının size minnettar olacağı hangi hizmetleri sağlayabilirsiniz? Bunu gözden bir geçirin. İşinizi ve başarınızı kanıtlayana kadar bu şekilde daha hızlı tanınabilirsiniz.

Birden fazla kişi olamayacağınızı bilin

Çalışan olarak profesyonel bir uzmanlık yapmış olabilirsiniz. Kendi işinizin kurucusu olarak ilk gün aslında uzmanlaşabileceğiniz son gündür. Örneğin; misafirperverlik alanında geçmişi olan bir motele başlarsanız, işe başlama sürecinizin iç tasarımla ilgili sorumluluklarını çok iyi yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bir alacak hesapları programının nasıl kullanıldığını ve ticari hesapların nasıl izleneceğini öğrenmezseniz, uzun süre çalışmaya devam edemezsiniz. Bu yüzden en kısa dönemde iyi bir ekip oluşturmanız gerektiğini kabul ederek gerekli adımları atmanız hareket sürenizi kısaltır.

Piyasa körlüğüne dikkat edin

Bir iş kurmaya karar verdiğinizde, diğer girişimlere karşı çok daha duyarlı olursunuz. Belirli bir otomobil markasını satın aldıktan sonra çevrede her yerde o arabayı görmeye başlarsınız. Diğer yeni girişimler etrafınızda trend olacak bir girişimde bulunabilir ama dikkatinizden kaçabilir. Bunları kaçırmamak için bloglar, forumlar, dergiler sektörel haberleri sürekli takip etmelisiniz.

Karar verenin siz olduğunu unutmayın

İstediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz tüm önerileri alabilirsiniz ve tabi ki bazıları harika, bazıları da kötü olacaktır. Ama başlangıçta kumar oynamamaya dikkat edin.

Örneğin: Büyük üne sahip bir milyoner, belirli bir tedarikçiye yatırım yapmanızı söyler ve siz de öyle yaparsınız, ancak tedarikçinin çok iyi bir üne sahip olmadığı ortaya çıktığında, para kaybedebilirsiniz. Ve suçlanacak birini ararsanız maalesef o kişi kendinizsinizdir. Çünkü araştırmanızı yapmadınız ve başlangıç ​​aşamasında, küçük hataların kalıcı etkileri olabilir. Kararlarınız için sorumluluk alın ve gereken özeni gösterdiğinizden emin olun. Bir Girişimcide Hangi Özellikler Olmalıdır?

Girişimcilikte Riski Azaltmak

Bir iş kurarak büyük bir risk aldınız aşikardır. Kararlarınızın geri kalan kısmı girişimin riskini azaltmakla ilgili olmalıdır. Akıllı hedefler belirleyerek minimum riskli ürünler piyasaya sürün, böylece bir ürüne binlerce dolar ve zamanınızı yatırmadan önce fikrinizin pazar potansiyeli olup olmadığını görebilirsiniz. Bu riski azaltmanın en iyi yollarından biridir.

Bir iş başlangıcınızda küçük sorunların hızla daha büyük sorunlara dönüşebileceğini unutmayın. Ancak, açık iletişim ve detaylara özen göstererek mümkün olan en iyi başarı şansını yakalayabileceğinizi bilmelisiniz.kobi vadisi