iş rehberleri

Gümüş Takı İşi Yapmak

Gümüş Satışı Yapmak

Gümüş, kuyumculuk endüstrisinde başarılı bir alandır ve genellikle sofistike bir takdir, tasarım kabiliyeti ve mümkün olduğunca etrafa bu güzelliği yayma arzusuyla başlar. Bununla birlikte, estetik olarak eğimli olmak yararlıdır, ancak herhangi bir işte olduğu gibi yeterli değildir. Bazı genel iş kuralları bu alana diğerlerine uyguladıkları kadar uygulanabilir olsa da, yola çıkmadan önce akılda tutulması gereken bir gümüş perakendecisi olma konusunda bazı özellikler gerekir.

Gümüş Ticareti Yapmak

Bu sektörde bilinmesi gerekenler hakkında rehber bilgiler aşağıdaki gibidir;

Tedarikçi Araştırılmalı

Belki de gümüş kuyumculuk işinin en sık karşılaşılan tuzağı, ne kadar sıklıkla sattıkları konusunda dürüst olmayan bir gümüş tedarikçisine rastlamaktır. Kısacası, gümüş piyasasında gümüş veya benzeri ürünleri, bir etiket olarak pazarlanması için gümüş ürünlerin en az %92,5 saf gümüş olması gerekir. Tedarikçilerinizin, ürünlerin orijinal olup olmadığını kanıtlamak için size sattıkları tüm ürünler için dokümantasyon sağlayabildiğinden emin olunmalıdır. Ayrıca, çoğu tedarikçi bu tür işlemler için sizden daha yüksek fiyatlar alacağından, küçük miktarlarda alım yapmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek miktarlı alımlarda size minimum piyasa fiyatları sunabilecek bir tedarikçi bulmak, kar amaçlı faaliyetlerinizin temel taşıdır. Yapacağınız gümüş satış işinde marka olmak istiyorsanız kesinlikle güvenilir ve sadakatli tedarikçiler konusunda emin olduktan sonra işe başlamak için çalışmalara başlamalısınız.

Gümüş Hakkında Bilgi Sahibi Olunmalı

Bu değerli malzemenin temellerini en azından bilmiyorsanız, perakende amaçlar için gümüş satın alamazsınız. Almaya yeltenseniz bile büyük hatalar yaparak zarar uğrama ihtimaliniz yüksek olur. Gümüşün, takıya dayanıklı hale getirmek için karışıma dahil edilen saf gümüş ve diğer metalleri kullanan metalik bir alaşım olmasının yanı sıra, gümüşün uygun depolanması ve bakımı hakkında bilmeniz gereken birçok öğeler vardır. Her öğeyi ayrı ayrı sarabileceğiniz kanvas çantası veya kumaş parçasına yatırım yapmanız da genellikle tavsiye edilir. Bu şekilde, temelde ürünlerinizi satılamaz hale getirecek çirkin çiziklerden veya çentiklerden kaçınmış olursunuz. Aynı çizgiler boyunca, gümüşün diş macunu ile en iyi şekilde temizlendiğini söyleyen efsaneyi unutmayın; gümüşleri temizlerken tüm aşındırıcı temizlik ürünlerinden (diş macunu gibi) kaçınmalısınız. Tüm bu ve bunun gibi detaylı bilgilere sahip olduktan sonra iş yatırımınızı başlatmanız olası bir durumda zarar görmenizin önüne geçer.

Trendlerde Güncel Kalınmalı

Gümüş kuyumculuk işi temelde stilin, güzellik ve moda sektörünün bir dalı olduğundan, trendlerinizi bilmeniz gerekir. Selena Gomez en son ne zaman gümüş takıyordu? Justin Bieber bu hafta ne tür bir kulak küpesi kullanıyor? En son hangi ünlünün hangi yüzüğü neye benziyordu? Müşteri tabanınız büyük ölçüde popüler, güncellenmiş kişisel bir tarz oluşturmalarına yardımcı olacak uygun fiyatlı ve modaya uygun gümüş isteyen genç kadınlardan oluşacaktır. Bu müşteri tabanına ulaşmak için önce neyi sevdiklerini anlamanız gerekir. Bunu en etkili takip etme yollarından biri sosyal medyadır. Gümüş takı meraklısı olan ünlüleri takip ederek bu bilgilerinizi sürekli güncelleyebilirsiniz. Sosyal Medyada Dükkan Açmak

Koleksiyonlarda Düğün Takılarına Yer Verilmeli

Sektördeki bazı sesler, gümüşün düğün pazarındaki eski ihtişamını yitirdiğini ve bunun uzun süredir devam ettiğini iddia edecektir. Egzotik görünümlü gül altın veya asilplatin, paladyum ve beyaz altın ile değiştirildi. Bu kısmen doğru olsa da, alyanslarında, nişan yüzüklerinde, smokin kol düğmelerinde ve diğer aksesuarlarında gümüşü tercih eden çiftlerin sayısı da hatırı sayılıdır. Gümüşe meraklı bu kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacak gümüş kuyumcularına ihtiyaçları vardır. Gümüş tasarımlarına düğün tören heyecanını yansıtan koleksiyonlar ekleyerek bilinen bir marka haline gelmek mümkündür.Antik dönemde mücevher yapımında kullanılan Gümüş, modası geçmiş olmaktan uzaktır ve aynı zamanda değerli metallerin büyük çoğunluğundan çok daha ekonomiktir.

Gümüşe Dikkat Çekmek!

Günümüzde çok ucuz fiyatlarla çok çeşitli imitasyon takılar her gün yenileriyle piyasaya girmektedir. Buda gümüş kuyumculuğu yapan şirketlerin satış grafiğini etkilemektedir. Fakat farklı tasarımlar, akıllıca bir pazarlama ve sunum becerileri ile bu engelleri aşmak mümkündür. Bu konuda gümüşe dikkat çekecek reklam çalışmaları yapılmalı,  yerel ve ulusal gümüş fuarlarında bulunulmalıdır. Gümüşün sağlığa olan etkilerine vurgu yaparak gümüş takılarınızın değerini piyasada yükseltmek etkili bir Pazar çalışması olabilir. Mesela gümüş antik Roma döneminde yara ve kesiklerin tedavisinde kullanılırken, antibiyotik özelliğinden bahsedilir ve bazı bakterilerden korunma, kemik gelişimi konusunda da faydaları olduğu iletilir. Takı Tasarımı İş Fikri

Gümüş; binlerce yıldır insanlığın kullandığı asil bir malzemedir. Bu malzemenin kısa sürede herhangi bir zamanda stil dışına çıkmayacağı bilinerek tasarım odaklı bir iş başlatmak karlı bir iş olacaktır.kobi vadisi

Yorumunuz
Yeni Bayilikler

bayilik veren firmalar

Yeni İş Planları

iş planları
sponsor arıyorum
"Kobi Vadisi; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içeriklere yapılan yorumları araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz yorumları iletişim sayfasından bildirebilirsiniz."
google news icon
Google News üzerinden bizi takip ederek, en yeni içeriklerden haberdar olabilirsiniz

Gümüş Takı İşi Yapmak

okuma süresi: 4 dk
0