Yatırımcı Arıyorum

Hafta Sonu Ek Gelir Yapılacak İşler

Hafta Sonları Para Kazanmak

Günümüzün ekonomik sıkıntıları ile birlikte ya da hayatlarını daha farklı yaşamak isteyenler için ek iş fırsatları elbette ki oldukça fazla. Artık hafta sonlarınızı da ek bir iş fırsatı ile değerlendirmek istiyorsanız, bu konuda sizlere evde veya dışarıda kendi imkânlarınız ile yapabileceğiniz fikirlerden bahsedebiliriz. Yine bu iş kolları arasında pek çok farklı sektöre göz atabilmek mümkündür. Hem bay hem de bayanlar, kendilerine uygun işler tercih ederek, aylık gelirlerine katkıda bulunabilirler. Hatta sabit ve düzenli olarak işlerde, asgari ücrete kadar ulaşabilmeniz, bu ücretin üstüne bile çıkabilmeniz mümkündür.

Hafta Sonu Hangi İşler Yapılabilir?

Makale ve tanıtım yazarlığı

Klavye ile arası iyi olanlar, yaratıcı düşünceleri ve kendi yorumlarını katarak özgün yazı hazırlayabilen herkesin yapabileceği bir iştir aslında. Bu konuda sizlere pek çok farklı web adresinden ilanlar verilirken, kelime başı ücretler kazanabilmeniz mümkün oluyor. Yapmanız tek gereken, bu iş ilanlarına ulaşmak, işverenden başlıkları almak ve başlığa uygun içerik hazırlamak. Vaktinizi iyi değerlendirmeniz, işlerin sürekli olması sizler ciddi gelir elde edebilmeniz de yardımcı olacaktır.

Evde paketleme işi

İnternet ve bilgisayar ile arası iyi olmayanlar için de yine farkı fikirler, hafta sonu ek gelir yapılacak işler arasında yer alıyor. Evde paketleme işleri arasında çok fazla sayı da iş kolu bulunmaktadır. Tütün paketleme, nikâh şekeri paketleme, kozmetik ürün ya da kalem paketleme işi gibi birbirinden farklı işlerden seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Davetiye hazırlama işi

Düğün sektörü açıldığında aslında en çok tercih edilen işlerden olabiliyor. Binlerce davetiye hazırlanması gerekirken, her adet davetiye başına ücret alıyorsunuz. Bazı zamanlar davetiye aksesuarları oldukça fazla olurken, davetiye başına alınan ücretlerde değişiklik görebilmek mümkündür. Mesela davet kartı, kurdele, boncuklar ve zarflar bunlar arasında kullanılmaktadır. Bazı durumlarda isimler el yazısı ile istenirken, bunlar da sizlerden istenilen iş gerekleri arasında olmaktadır. Evinizde yine davetiyeleri hazır hale getirerek, aylık gelirlerinize katkıda bulunabilirsiniz.

Kalem montajı işi

Her ne kadar bu konuda makine sektörü oldukça gelişmiş olurken, bazı fabrikasyon ürünlerin dışında, kalem montajı işi de bu sektörde tercih edebileceklerinizden olmaktadır. Kalem dışı, iç aksamı ve diğer aksesuarları ile birlikte verilen parçalar birleştirilerek, yüzlerce, binlerce kalem montajını bir ayda gerçekleştirebilir, yaptığınız iş kadar para kazanabilirsiniz.

Tütün sarma işi

Son zamanlarda sigara fiyatlarının artması ile birlikte, hafta sonu ek gelir yapılacak işler arasında yine tütün sarma işi de rağbet görüyor. Her il de hatta artık ilçelerde bile onlarca tütün satan işletme bulunmaktadır. Bunların bazıları TAPDK izinli olurken, yasal olarak tütün satışı gerçekleştirmektedir. Sizlerde bu tütüncüler ile iletişime geçerek, hafta sonlarınızı tütün sarmaya ayırabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Hazırlaması gayet kolay olurken, tütün, filtre ve makaron sizlere verilen iş malzemeleri arasında. Gerekli makineye tütünü koyarak, filtreyi de bölmesine takarak direkt olarak tütünü basmanız gerekmektedir. Böylelikle hazırladığınız paket ya da karton adedi başına ücret kazanabileceksiniz. Bu iş için yapılan işe göre değişiklik gösterse de, 500 TL ve 1000 TL aralığında ve birkaç kişi çalışmanız dahilinde 2000 TL üzeri bile kazanç elde edebilirsiniz. Yine bu konuda son zamanlarda rağbet gören özel üretim tütün sarma makineleri ile günde 25 karton üzeri tütün sarmak mümkün oluyor. Fakat bu makinelerin fiyatları biraz yüksek olmasından dolayı iyi bir araştırma yapmanız, mantıklı olması dahilinde bu işe atılmanız tavsiye edilebilir. Eğer ki hiçbir maliyet olmadan kazanç elde etmek istiyorsanız, el ile tütün sararak, katkı sağlayabilirsiniz.

Taksi Şoförlüğü

Büyük şehirlerde kişisel araçlar kadar ticari taksi kullanımı oldukça yoğundur. Özellikle sabah saatleri ve akşam iş çıkış saatleri birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Trafik sıkıntısı yaşamak istemeyen veya toplu taşımada zorluk yaşamak istemeyen birçok kişi ticari taksileri tercih etmektedir. Örneğin İstanbul ilinde yaklaşık 18.500 adet ticari taksi bulunmaktadır. Ve bu ticari taksilerde 2 farklı vardiya sistemi ile çalışılmaktadır. 12 saatte bir şoför değişikliği yapılır veya 24 saatte bir şoför değişikliği yapılır. Örneğin 24 saat çalışan bir şoför ortalama 500 TL kazanç elde eder, 200 TL civarı araç sahibine öder, 150 TL civarı yakıt giderleri vardır, geriye kalan 150 TL günlük gelirdir.(elbette bölgelere göre veya çalışma hızına göre de değişkenlik gösterebilir) Kesinlikle bu işin zorlukları çok fazladır, ama yapılır mı diye sorarsanız ay içinde ortalama 20 gün çalışırsanız 3.000 TL iyi para 🙂

Otel Görevlisi

Özellikle turizm bölgelerinde hafta sonu ek iş bulmak oldukça kolaydır. Otellerin doluluk oranları hafta içine göre hafta sonu daha yoğun olduğu için haliyle ek personeller gerekmektedir. Garson, steward, havuz görevlisi, barmen, aşçı yardımcısı, animasyon, oda görevlisi gibi vb. alanlarda rahatlıkla hafta sonunuzu çalışarak değerlendirebilirsiniz. Günlük ortalama 60 – 100 TL arası kazanılabilir. (yemek + ulaşım + bahşiş + konaklama ek içerikler arasındadır)

Düğün Organizasyon

Bildiğiniz üzere halkımız hafta içindense hafta sonu düğün, nişan, kına, sünnet vb. yapmayı tercih eder. Durum böyle olunca da birçok işletme, düğün salonu, otel gibi işletmeler doluluk oranı her zaman yüksektir. Düğünü yapacak çift, yapılacak işlemleri bir organizasyon firmasına verdiyse (ki bu durum günümüzde artık lüks olmaktan çıktı) yaklaşık 10 kişilik bir ekip bu organizasyonda yer alır. Yapılacak işleri anlatmamıza gerek yok 🙂 Bir düğün öncesinde, anında ve sonrasında yapılacak işler bellidir. Sizde bu tip organizasyon yapan firmalara ulaşarak rahatlıkla hafta sonunuz için iş bulabilirsiniz. Genel özetlemeyle bir düğün için 5-6 saat ayırırsınız ve yaklaşık 100 – 300 TL arası ücret alırsınız.

Var Olan Mesleği Devam Ettirme

Yıllar boyu okudunuz, eğitim gördünüz, meslek sahibi oldunuz ve bir kurumda çalışmaya başladınız. Ama aldığınız ücret size yetmiyor. Geçmişi hatırlayın, hepimiz çocuk yaşlarda, gençliğimizde veya üniversite yıllarında bir yerlerde çalışmışızdır. Yada baba mesleğine el atmışızdır. İşte o gün öğrendiğiniz meslek dalı bugün işinize yarayabilir. Hemen her şehirde yapmış olduğunuz mesleğiniz halen bir yerlerde devam etmektedir. Hele ki o işiniz biraz el işçiliğiyle yapılan bir şeyse hafta sonu işiniz garanti. Üzülerek belirtmek isteriz ki el emeğinin hakkı ödenmez, bundan dolayıda ne kadar kazanabilirsiniz; takdir iş veren işletmeye kalmıştır 🙂

Hafta Sonlarında Ek Kazanç Elde Etmek

Ek Gelir hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara, Kobi Vadisi editörleri tarafından hazırlanan Ek Gelir sayfalarına göz atabilirsiniz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorumlar(10)

 1. Cevap yaz
  Zeynep yorumu:

  Merhaba evde ek ise ihtiyacim var bilgi veririseniz acil olarak sevinirim

 2. Cevap yaz
  Hüseyin Baş yorumu:

  Merhaba,

  Hafta sonu evde yapabileceğim iş arıyorum
  İstanbul Bahçelievler de oturuyorum

 3. Cevap yaz
  Burcu yorumu:

  Merhaba hafta sonları ek iş arıyorum bilgilendirirseniz sevinirim olumlu yada olumsuz

 4. Cevap yaz
  Hulya sam yorumu:

  İhtiyacım var ararsanız sevinirim tesekur ederim

 5. Cevap yaz
  HÜSEYİN ÖZDEMİR yorumu:

  Merhabalar, hafta sonlarını çalışarak değerlendirmek istiyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

 6. Cevap yaz
  okan yorumu:

  merhaba
  hafta sonları öğrenci veya bekar beylerin ev temizliğini yapmak istiyorum. 45 yaşında bir beyim genel temizlik yerlerin süpürülmesi silinmesi banyo tuvalet temizliği camların silinmesi çamaşırların toplanması kirlilerin yıkanması olarak
  genel hijyen şartlarında makul fiyatlarla birde BAY temizlik farkını yaşayın ***

 7. Cevap yaz
  Fatma yorumu:

  Merhaba Ankaradayım. Ev hanımıyım. Evde ek iş arıyorum.

 8. Cevap yaz
  Adem yorumu:

  Merhaba İstanbul Anadolu yakasında Ümraniye çakmakta ikamet ediyorum cumartesi Pazar evde ek iş yapmak istiyorum. saygılarımla

 9. Cevap yaz
  hikmet akyüz yorumu:

  MERHABA İSTANBUL ANADOLU YAKASI İÇİN HAFTA SONU İŞİ ARIYORUM ***

 10. Cevap yaz
  YILDIZ yorumu:

  EK GELİRE ÇOK İHTİYACIM VAR LÜTFEN İLETİŞİME GECELİM

Yorumunuz