Yatırımcı Arıyorum

Hibe Destekli İş Fikirleri

Hibe Desteği Almak

İş kurmak ve maaşlı çalışmayı bir kenara bırakıp kendi işinin başında olmak isteyenlerin en büyük isteği iş kurarken masrafların bir miktarının devlet tarafından karşılanmasıdır. Bu noktada devletimizin hibe adı verdiği yardımından faydalanmak için bazı iş kollarına adım atmanız yararınıza olacaktır. Devletin hibe desteğinin kapsamı oldukça net bir şekilde belirlenmiştir ve hibeyi üreticilik, yetiştiricilik ve ihracat üzerine olan işlere dağıtma kararı alınmıştır. Bu çerçevede bazı hibe destekli iş fikirleri gerçekten oldukça kârlı ve kısa sürede kendi masrafını çıkaracak işler olabilir.

Öncelik İhracat ve Üretim

Devletin hibe desteğinden yararlanmak istiyorsanız isterseniz kâğıt peçete isterseniz de ağır sanayi ürünleri üretebilirsiniz ancak burada asıl önemli nokta üretim yapmanızdır. Ürettiğiniz ürünü yurtdışına ihraç etme gibi bir amacınız varsa ve bu amacınız gerçeklik payı taşıyorsa yapılan incelemeler sonucunda devletin hibe imkânından faydalanabilirsiniz. Özellikle üretim sektöründe olanları ilgilendiren bu imkân sayesinde iş kurabilir ya da kurduğunuz işi büyütebilir geliştirebilirsiniz. Daha çok insanın üretim sektöründe istihdam edilmesi ve ülkemizin yurtdışına ihracat yaptığı ürünlerde çeşitliliğin artırılması için verilen bu hibeler işletmeler için can suyu olmaktadır.

Tarım ve hayvancılık hibeleri

Devletimiz son yıllarda sıkıntı yaşayan tarım ve hayvancılık sektöründe de hibe desteğini sürdürmektedir. Gerek hayvan yetiştiriciliği gerekse tarım işleri ile uğraşan tüm kişiler gerekli şartları sağlaması hâlinde iş kurmak ya da işlerini geliştirmek için hibe desteğinden faydalanabilirler. Özellikle hayvancılık ile ilgilenen kişilerin sıklıkla faydalandığı bu hibeler kişilerin daha fazla hayvan alıp daha fazla üretim yapmasına ve ürettiği besinleri gerek yurt içinde gerekse yurt dışında satmasına yardımcı olmaktadır. Tarım ile ilgilenen çiftçilerimize de kolaylıkla verilen bu hibelerde tarım alanını genişletmek, farklı ürünlerin tarımını yapmaya kalkmak ve yetiştirdiği ürünü yurt dışına pazarlamak isteyenlerin hibe desteği alması çok daha kolaydır.

Hibe desteği almanız için ilk defa iş kuruyorsanız işin planlarını tüm ayrıntıları ile yazmalı ve gelecek planlarınızı ciddi şekilde yansıtmalısınız. İşinizi büyütmek istiyorsanız da geçmişte yaptığınız işleri ve şimdi hedeflerinizi detaylı bir şekilde rapor hâline getirip sunarsanız hibe destekli iş fikirlerinden birine siz de girmiş olursunuz.


yeni iş fırsatları

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    Hikmet kaya yorumu:

    Merhaba benim ismim hikmet kaya ben doğal gaz tesisatı yapmak istiyorum belgem var ne yapmam gerekiyor beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler

Yorumunuz