Yatırımcı Arıyorum

İç Anadolu Bölgesinde Yapılabilecek İşler

İç Anadolu Bölgesi İş Fikirleri

Marmara bölgemizden sonra en kalabalık bölgemiz olan İç Anadolu bölgesi, hızla gelişmeye devam eden, sektör çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir bölgemizdir. Büyüme ve gerçekleşen yatırımlar ile de ileri ki yıllara daha aydınlık bakabilen İç Anadolu bölgemizde yapılabilir işler nelerdir?

İç Anadolu’da Girişimciler İçin Fırsatlar

İçinde yaşadığımız dönem itibari ile bugün hepimiz girişimciliğin değerini biliyoruz. Bir ülkenin kalkınması ve elbette gelişebilmesi için de girişimciliğin önemi fevkalade büyüktür. Bugün İç Anadolu bölgesi de girişimcilik hususunda büyümeye ve yatırıma devam demiş, bu hızlı büyümenin mimarı olmuşlardır. Anadolu’nun tam kalbinde gelişen ekonomi ve her gün iş hayatına atılan genç iş adamları ile İç Anadolu bölgesini ileride çok daha parlak günlerin beklediği aşikardır.

Ülkenin gelişmiş ve gelişmeyi sürdüren bu bölgesi, değerlendirilmek üzere girişimcilerine de bir çok fırsatlar sunmaktadır. 7 farklı madde de sizin için bazı iş önerilerini sunmak istiyoruz:

1- Özel okul açabilirsiniz:

Büyük bir yatırım düşünüyor ve büyük okyanuslarda yüzmeyi arzu ediyor iseniz son derece rağbet gören ancak oldukça sorumluluk isteyen bir sektör olan eğitim sektörüne girebilir, özel okul açabilirsiniz. Okul komiteniz ve yönetim kurulunuz ile birlikte çıkacağınız bu yolda elbette en mühimi iş planınız olacaktır. Devlet desteğinden de faydalanabileceğiniz özel okul açma hususunda sermayenizin de yeterliliği fevkalade önemlidir. Eğitim sektöründe bir arazi, yapıya uygun binadan ziyade yetenekli ve çağdaş bir eğitim kadrosu oluşturabilmeniz ve en önemlisi velilere güven vermeniz de oldukça önemlidir. Zaman zaman sürecin sizi yorduğunu hissedebilirsiniz ancak neticesi fevkalade olacaktır.

2- Organik tarım yapabilirsiniz:

Kimyasal maddeden uzak durarak ürünler yetiştirebilir ve bu yol ile kazanç kapısı aralayabilirsiniz. Salt organik tarım yahut organik tarım ve hayvancılık yapabilir, zamanla fevkalade karlar ile oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz. Geçiş sürecinizin çok hızlı olması önemli olmamakla beraber, hatta sizi finansal zorluğa sokabilir. Asıl olan bu işi gerçekten yapıp yapmak istemediğinize samimiyetle cevap verebilmek ve işi gerçekten severek yapacağına inanmaktır. Organik tarım için araziyi satın alabileceğiniz gibi kiralamanız da mümkündür. Akabinde toprağın yapısal özellikleri son derece önemlidir. Ürünlerinizi kimin alacağı da önemli bir konu olmakla beraber, zamanla bir hayat biçimi halini alacak olan organik tarım, gelir bazında da oldukça tatmin edicidir.

3- Turizm sektörü:

Sanmayınız ki turizm sadece kıyı bölgelerimiz ile sınırlı değildir. Çeşitli zengin medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu bölge, tarih turizmi açısından muazzam bir zenginliğe sahiptir. Neolitik dönemden Hititlere ait taşınmazlara kadar muhtelif bir çok değere ev sahipliği yapan İç Anadolu bölgemizde turizm sektörüne de dahil olabilir yahut çalışabilirsiniz. Kapadokya gibi bir güzelliğe ev sahipliği yapan bu eşsiz bölge, yer altı kentleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. (seyahat acenteliği açmak)

4- Fast Food restorantı açabilirsiniz:

Fast food restoranları hayatımıza fevkalade dahil olmuş iken yapılan araştırmalar İç Anadolu bölgesinde de fast food restoranlara olan talebin de günden güne arttığını ve çok daha fazla rağbet gördüğüdür. Başarıyı yakaladığınız taktirde muazzam bir kar getirisi olan fast food restoranları, belirli markaların çatısı altında yola çıkıldığı taktirde çok daha fazla avantaj sağlamaktadır. Hazır müşterileri ile bu markalar çok daha kısa zamanda kazanmanıza vesile olacaklardır. (fast food sektöründe bayilik veren firmalar)

Çok daha mütevazi bir iş arayışı içinde iseniz sizin içinde elbette seçenekler mevcut.

5- Freelance çalışabilirsiniz:

Artık şirketlerin bir çoğu, giderek artan bir oran ile beraber freelance (serbest) çalışan personel almaktadır. Bu maliyeti düşürdüğü gibi bir yerde bir çok çalışana düzeni içerisinde konforlu çalışma imkanı sağlamakta. Bu sebeple de freelance çalışan sayısı da gün ve gün artmaktadır. Özellikle excel projeleri üzerinden, bilgisayar ve internet tabanlı vazifelerde daha çok rastladığımız freelance çalışma sistemi içerisinde kolayca yer alabilir, gelir elde edebilirsiniz. (yarın başlayabileceğiniz 11 online iş fikri)

6- Tahıl veya baklagil yetiştirebilirsiniz:

İç Anadolu bölgesi dendiğinde akla elbette baklagillerimiz geliyor. Siz de tahıl ve baklagil yetiştirebilir, nohutundan mercimeğine sofralarımıza gelen baklagillerde aracı olabilirsiniz. Bu diğer işlere nazaran daha az bir maliyet ile kar edebileceğiniz bir iş seçeneği olmakla beraber, fazla üretim miktarlarına ve taleplere sahip olduklarından girişimcisini üzmeyen ürünlerdir.

7- Kayak hocalığı yapabilirsiniz:

Bir çok büyük kayak merkezlerine ev sahipliği yapan İç Anadolu bölgemizde kayak hocalığı yapabilir, malzeme ve ATV gibi araç kiralama işine de girebilirsiniz. Kayak hocalığı konusunda bilgi ve hakimiyetiniz olması taktirde son derece kazançlı ve keyifli bir iş alternatifidir.

İç Anadoludaki Şehirlerde İş Yapmak

Sadece bölgesel olarak değil, İç Anadolu bölgesinde bulunan tüm şehirler için ayrı ayrı olarak hazırlamış olduğum iş yapma rehberimizi de incelemizi tavsiye ediyoruz.


bayilik veren firmalar

kobi vadisi

Yorum(1)

  1. Cevap yaz
    ali yorumu:

    çok sağolun

Yorumunuz