1 Yatıranın 2 Alacağı Arsaya Ortak Arıyorum

  • Gayrimenkul
  • Mersin

Mustafa ak

861.000 tl

Yatırımcı Arıyorum – Ortak Arıyorum

05382907085

Selamünaleyküm. Mersin’de ikamet ediyorum. Yeri çok güzel olan bir arsaya ortak olacak yatırımcı arıyorum. Hazırda arsaya talip müteahhitler de var. Yani alındıktan sonra kat karşılığı verilecektir. Yatırımcı ne kadar yatırırsa o oranda ortak olacaktır. Yüzde70ine ortak olacak yani 861bin TL yatırım yapacak ortak arıyorum.

Nasipse 1 yatıran en az 2 alacak yani gelecek yılın sonunda 1milyon700bin alacak inşallah. Beni ciddi yatırımcı arasın lütfen. Sonuçta ben de para yatırıyorum. Değerini ve getirisini hesapladığım için şu an ortak arıyorum zaten.

Kredi çek kendin al diyenler, kredi faiz işlerine haram olduğu için kesinlikle girmiyorum.

Bizim buralarda 3+1 dairenin 300bine satıldığı yerler de var 1+1 dairenin 400-600bin liraya satıldığı yerler de var, hatta şu an 4+1 dairenin temelde 4milyona satıldığı yer de var. Yani yerine göre değişiyor.

Arsayı ortak olacak kişinin adına alırız fakat, ortak olacak kişi arsayı satma hariç, müteahhite kat karşılığı verme, tevhid etme ve gerekli diğer her türlü işlemler için bana vekalet verecek, ayrıca %70inin kendi adına %30unun benim adıma olduğunu da belirten bir ibare ekleyip arsanın üzerine şerh koyacağız.

Hem ortak olacak kişiyi hem de beni mağdur etmeyecek, ikimizin de haklarını koruyacak daha güvenilir metod varsa arayıp bildirebilirsiniz. Anlaşılacağı üzere birlikte iş yapıp, beraber kazanabileceğimiz bir ortak arıyorum.

BENİ ARAYACAK OLANLAR, LÜTFEN YAZIYI İYİ OKUYUN. ARSA SİZİN ÜSTÜNÜZE OLACAK DİYORUM, SADECE BENİM HAKKIMI DA KORUMAK İÇİN ŞERH KOYACAĞIZ DİYORUM. VAR MI BÖYLE TEKLİF YAPABİLECEK Bİ BABAYİĞİT. DAHA NEYİN GÜVENSİZLİĞİNİ YAŞIYORSUNUZ. TAPUDA SİZİN ADINIZA RANDEVU ALINACAK SİZİN ADINIZA İŞLEM YAPILACAK. ORTAK OLACAK KİŞİ GELMESE BİLE İŞLEMİ GÜVENLİ ÇÜNKÜ ARSA ZATEN ONUN ADINA. LÜTFEN ARKADAŞLAR KENDİNİZ ANLAMIYORSANIZ BİLE MUTLAKA TANIDIK Bİ EMLAKÇI ARKADAŞINIZ VARDIR. ONA BİLE SORSANIZ HELAL OLSUN BÖYLE ADAM KALDI MI DER.

İKİNCİ HUSUS ARKADAŞLAR, ARSANIN GETİRİSİ VAR KI BEN DE PARA YATIRIP ALIYORUM ORTAK ARIYORUM. MERSİNDE DAİRE FİYATLARI YERİNE VE KONUMUNA GÖRE DAĞLAR KADAR FARK ETTİRİYOR. Bİ AY ÖNCE 3+1 DAİRE 130M² SATTIK 320BİN TLYE. 2+1 DAİRE VAR 750BİN TL. 4+1 DAİRE VAR TEMELDE 4MİLYON TL.

45-50M² ARASINDA 7KATLI ÇİFT DAİRE ÜZERİ 14 ADET 1+1 LÜKS DAİRE YAPILACAK. DAİRE FİYATLARI 400BİNTL OLACAK. EN KÖTÜ İHTİMALLE %40 İLE MÜTEAHHİTE VERSEK BİLE 6 DAİRE BANA VE ORTAĞIMA KALACAK. DURUM BU. DAHA NE YAZAYIM ARKADAŞLAR.

0538 290 7085

Teşekkürler, Selametle…

Lütfen üye girişi yapınız.