21 Üretken Gencin Hayallerine Ortak Olmak İster Misiniz?

  • Mühendislik
  • İzmir

05324724627 İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi

35.000 tl

Sponsor Arıyorum

Biz İzmir Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, aynı zamanda 4th Dimension isimli FIRST Robotics Competition (FRC) takımının üyeleriyiz.
Açılımı For Inspiration and Recognition of Science and Technology olan FIRST Vakfı tarafından düzenlenen FRC, fen ve teknolojinin getirdiği titizliği ve zorluğu sporun heyecanıyla birleştiren liseli öğrencilerin katılabileceği en prestijli robotik yarışmasıdır.
4th Dimension olarak 2016 yılında kurulmuş olup aynı zamanda Ege Bölgesi’nin de ilk takımı olmanın gururunu ve heyecanını taşıyoruz. Amacımız STEAM eğitimini Türkiye’deki olabildiğince çok öğrenciye yaymak ve gelecek nesilleri hiçbir cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bilim ve teknolojinin sağladığı imkanlarla güçlendirmektir . Ayrıca, köklü bir takımın temellerini atıyor olan bizler, adımları güçlü bir şekilde atarak takımımızı bizlerden sonra gelecek nesiller tarafından devam etmesini sağlamaktır.
2016-2017 sezonunda, San Francisco’da robot performansı kapsamında 39 takım arasından ilk 8’e girerek kendi ittifakının kaptanı olma şansını elde eden ilk Türk takım olduk ve çeyrek finallere kadar çıktık. Sonrasında 18 – 21 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen World Championship Houston da 400 farklı takım arasından seçilerek ilk yılında olup ilham veren takım ödülü olan Rookie Inspiration kazanarak bu sezonu ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek kapattık.
10-12 Mart 2018’de düzenlenen İstanbul Bölgeseli’nde, sıralama maçlarında birinci sırada yer alarak finallere çıkmayı başardık ve bu maçları da kazanarak robot birincisi olduk. Bu sayede “Winner” ödülünü kazandık. Bunun yanı sıra Aralık ayında da olduğu gibi bu yarışmada da en prestijli ve şampiyonluk ödülü olarak geçen “Chairman’s Award”a layık görüldük. Bu ödül bizim çevremize olan etkimizi ve bu etkileri yaratırken koruduğumuz takım ruhunu kanıtlamıştır.
Bu iki büyük başarıya imza atan ilk Türk takımı ayrıca ikinci yılında bu iki en saygın ödülü alan dünyadaki ilk takım olmayı başardık. Bu gurur verici başarılarımız ile Nisan ayında Houston’da düzenlenecek olan World Championship’e katılma hakkını elde eden takım olarak Amerika’da da ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Bayrağımızın ulu rengini taşıyan takımımız 135 takım arasından her alanda gösterdikleri üstün başarı sonucu Judges’ Award almaya hak kazanarak veteranlığının ilk yılında Dünya Şampiyonası’nda ödül almaya layık olan ilk Türk takımı olmuştur.
15-18 Ağustos tarihleri arasında Meksika’da gerçekleşen ve her ülkeden bir takımın seçildiği FIRST Global Challenge’da Team Turkey olarak katıldık. Safety Award ve Innovation in Engineering dalında bronz madalya almaya hak kazandık aynı zamanda çeyrek finallere kadar çıkarak uluslararası bir platformda ülkemizi temsil ettik.

Sponsorlarımız arasında sizleri de görmek bize onur ve gurur verecektir.

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni - Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar