800 Milyon Global Firma Datası, Adsense Amaçlı Satılıktır

Dünya genelinde, 200 ülkeye ait, irili-ufaklı firmaların iletişim bilgilerini içeren, yaklaşık 1 TB boyutundaki 800 milyon firma datası, 300.000 dolar + kdv’ ye satılıktır. Bu datalar, tek bir alıcıya satılacaktır.

Data içeriğinde genel olarak,

Firma adı, kişi adı, firmanın adresi, telefon, e-posta, ülke, şehir, kasaba ve mahalle kolonları, sektör ve alt sektör kolonları, sosyal medya url link kolonları başta olmak üzere, kolon sayıları 10 ila 170 arasında değişen farklı data yığınları vardır. Enlem-boylam içeren datalar, %20 civarıdır.

Bu datalar, iki şekilde yüksek katma değer yaratır.

İlki, adsense gelirleri.

İkincisiyse, alıcı bu dataların yaratacağı yüksek trafikte, rehber sayfalarına adsense reklamı koymak yerine, kendi ürünlerinin reklamlarını koyabilir. Bu şekilde, yüksek trafikli rehber sitesiyle, e-ticaret sitesi arasındaki anlamlı bağlantıyı da kurmuş olur. Rehber sitesine koyacağı çerezlerle, o ziyaretçinin geçmişte hangi ürünleri aradığını bilir ve e-ticaret sitesindeki, konuyla alakalı ürünlerin reklamı görünür rehber sayfasında.

Güçlü Yanlar
Satılacak olan 800 milyon firma datası üzerinden global bir firma rehber sitesi yapma başarısı gösteren yatırımcının, 5 yıl içinde iyi bir rakiple karşılaşma ihtimali %1. On yıl içindeyse, %5′ dir. Bu anlamda yatırımcı, yapacağı ilk 200-300 bin dolarlık yatırımdan sonra birkaç ay içerisinde, ilk yatırım bedelinin karşılığını fazlasıyla alacağı gibi uzun yıllar da rakipsiz bir şekilde, yüksek kârlı bir işin de sahibi olmuş olacaktır.

Fırsatlar
İyi seo bilgisi, iyi excel bilgisi, iyi yazılım bilgisi ve iş geliştirme sürecinde doğru yorumlar getirebilme becerisine haiz 4-5 kişilik, uzmanlardan kurulu doğru bir ekip beraberinde, en az 50 katlık yüksek kârlı kazançları da getirecektir. Uzmanlardan kurulu böyle bir ekibin, en az 6 ay birlikte çalışmalarını sağlamaksa, çok zordur. Ekip üyelerinden biri ayrıldığı anda, proje başarısız olur. Dünya genelinde niçin, dominant bir rehber sitesinin olmadığını da açıklıyor bu durum zaten.

Daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz. Gerekli dökümanlar, ilgilenen yatırımcılara iletilecektir.


Bu ilanın süresi dolmuş.

Benzer İlanlar