Yıkama ve Kuru Temizleme – Yatırımcı Arıyorum

orcunarwen Arvenus Kuru Temizleme

120.000 TL

Yatırımcı Arıyorum

40 – 100 m2 aralığında dükkânda 1-6 personel ile. Tüm Türkiye genelinde Kuru Temizleme Bayilik ve Franchising ağı kurmayı planlıyorum ve bununla ilgili desteğe ihtiyacım var.

Araştırmalarıma göre ortalama olarak minimum şube açılış maliyeti 70.000 TL, ortalama şube açılış maliyeti ise 90.000 TL tutmakta. Nakit olarak minimum 120.000 TL işletme sermayesine ihtiyaç var. Bir şubenin ortalama kurulum süresi 1-2 ay aralığında.  Merkez şube olarak cironun %15’i ile reklama ayrılmalı, diğer şubelerde ise cironun %5’i reklam harcamaları için kullanılmalı.

Ortalama kâr marjı %50’ye çıkarılırsa tüm şubeler için yapılan yatırımın ortalama geri dönüş süresi 12 – 36 ay arasında olacaktır.

Girişimcilere Vereceğimiz Destekler: Personel Desteği, Eğitim Desteği, Proje Desteği, Pazarlama Desteği, El Kitabı, Ortak Reklam

Yaz, kış, iş zamanları ve tatil zamanlarında milyonlarca tüketici kıyafetlerini profesyonel kuru temizlemelere götürmekte ve bu yüzden sürekli devam edecek bir iştir. Sadece İstanbul’da kuru temizleme hizmeti veren 3 bin civarında mağaza bulunduğu tahmin ediliyor. Türkiye genelinde ise bu rakam 10 bin civarında. Bu rakamları göz önünde bulundurursak ne kadar çok talep olduğunu görebiliriz.

Benzer İlanlar