Ayakkabı Sterilizasyonu

Ayakkabılar üzerine bulaşmış virüs, bakteri gibi zararli mikroorganizmaları, kimyasal kullanmadan UVC ışını ile 26 saniye içerisinde yüzde 99, 9 azaltan pratik ve kolay kullanıma sahip bir cihaz tasarladık. Bu cihaz sayesinde ayakkabınızla evinize ya da ofisinize girmeden once steril bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu cihaz “Faydalı Model” olarak Türk Patent tarafindan onaylanmıştır.

Insan için zararh virus ve bakterilerin en çok bulaştığı ve taşıyıcı olduğu eşyaların başında ayakkabı gelmektedir. Dışarıda giyilen ve özellikle ayakkabı tabanına bulaşan zararlı virüs ve mikroorganizmaların 1-3 gün kadar canlı kalabildiği tesbit edildiğinden, uzmanlarca ayakkabının ev içine sokulmaması, ev dışında bırakılması tavsiye edilmektedir. Ancak bu tavsiye hastane, okul, kreş gibi mekanlarda uygulama olanağı yoktur. Patenti alınmış bu cihaz yardımıyla, bu sorun ortadan kaldırılmıştır.

Söz konusu “Faydalı model’in çalışma prensibi; dış mekanlarda kullanılan ve zararlı mikroorganizmaların bulaştığı ayakkabı, kafes içine alınmış özel bir bölüme sokulur, döner fırçalar yardımıyla ayakkabının tabanı, ön, arka ve yan yüzeyleri kısacası ayakkabının tüm dış yüzeyinin mekanik temizliği yapılırken, UVC işımı ile de sterilizasyonu sağlanır. UV ışığı ayakkabıya bulaşmış zararlı bakteri, virus, küf ve tek hücreli canlıların “DNA”larına kalıcı zararlar vererek hücresel faaliyetlerini ve çoğalmalarını engelleyerek (yaşamsal faaliyetlerine son vererek) steril bir ortam yaratır. Bu cihaz sayesinde zararlı mikroorganizmalardan arındırılmış ayakkabı ile ev içine, ofise, hastane, okul, kreş, özel muayenehane, avm gibi toplu yaşantının olduğu her yerde güvenle kullanılabilir.

Bu cihazı üretecek firmalarla irtibata geçmek istiyoruz. Bu cihazı üretmeyi düşünürseniz “Faydalı Model” patent haklarımı satmak istiyorum.

Konuyu değerlendirerek tarafıma bilgi vermeniz dileğiyle.


Ünal Çınar

Lütfen üye girişi yapınız.Benzer İlanlar