Beni Okumadan Geçme – Girişim

  • İnternet - Yazılım
  • Antalya

0553 091 72 14 Kairos Kozmetik

60.000 TL

Bir Fikrim VarGirişimSponsor ArıyorumYatırımcı Arıyorum

GENEL HATLARIYLA BİYOGRAFİM

Merhabalar.

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Ben Gözde Sema Kaçar. 23 yaşımdayım. Nişanlıyım bu yıl evleneceğim. Aynı zamanda %36 işitme kaybımdan dolayı bir engelli bireyim. 3 tane ablam var. Ablalarımdan birisinin %80  işitme engelli. Ben işaret dili biliyorum. 6 yaşımdan beri işitme engelli arkadaşlarımızla da büyüdüm. Onların sesi kulağı oldum. Ben Süleyman Demirel Üniversitesi- Eğirdir Myo- Gıda Kalite Kontrol ve Analiz Bölümünü kendi çabalarımla Sınıf 1. olarak bitirdim. Şuanda en büyük olan diğer ablam normal konuşabilen bir insandır ve diyetisyendir. Yerimiz var ayrıca. Bende Makyöz-Güzellik Uzmanı-Uzman Estetisyen olarak gerekli eğitimlerimi aldıktan sonra yardımcı oluyorum. Çocukluğumdan beri olan hayalimi nişanlıma anlattığımda destek çıktı. Aynı zamanda düğünümüz var. İş olmasa evlilik olmayacak. Evlilik olmazsa iş zorlanacak. Bizde kimseyi zora sokmadan kendi imkanlarımızı nasıl yaratabiliriz diye düşündük.

PROJE TANITIM

Günümüzde Kozmetik alanında çok fazla ilerleme kaydediyoruz. 2018 yılındayız ve Kozmetik sektörü çift haneli olarak büyümeye başladı. (bkz: ek-1) Dolayısıyla insanlar farklı maceralar, farklı deneyimler, farklı markalara yönelmeye başladı. Tüketiciler bilinçlenerek ” Kaliteli Ama Uygun Fiyatlı Olsun” gözüyle bakmaya başladı. Her insan kişisel bakımına önem verdiği gibi işitme engelli insanlarımızda bakımına önem veriyor. A’dan Z’ye tüm işitme engelli ablalarım kardeşlerim abilerim dolayısıyla kozmetikte de önce bana danışıyorlar. Çünkü bizim gibi derdini anlatamıyorlar, konuşamıyorlar, algı kapasiteleri ve sözcük dağarcıkları bizim gibi değiller. Dolayısıyla, istediği şeyleri anlatamadıkları içinde kozmetikte aldığı ürünler istediği gibi de çıkmayınca üzülüyorlar. Ben konuşabiliyorum ve duyabiliyorum. Sadece%36 kaybım var ve dünyaya onların penceresinden de bakabilme imkanım var. Nişanlımla onlara da yardımcı olmak istiyoruz. Bende makyaj yapmayı, araştırmacı, meraklı, en iyisi nasıl olabilirim gözüyle bakan, fiyat karşılaştırması yapan, kalite eş değerlerine bakan, denemekten çekinmeyen biri olduğum için eğitimlerimi de tam olarak ona göre aldım. Aynı zamanda işitme engellilerden çok fazla talep olduğu için onlarında sesi olmak istiyorum. Günümüzde sosyal medyaya bakarsanız hep youtuberlar, bloggerlar, instagram fenomenleri vs. hep normal insan kitlesine sahiptir. Ben bir ilk yaparak aynı zamanda işitme engellilere işaret dilimi kullanarak makyaj temalı, cilt bakımı temalı, kişisel bakım, güzelliğe dair her şeyi doğru bir şekilde hem anlatmak isterim hem de satışını yaparak kazanç elde edip büyüyen bir marka olmak istiyorum. İşitme engellilerin yaşadığı zorlukların hepsini buraya sığdıramam ama inanın ben bu fikrimi öyle ya da böyle hayata geçirip büyümek istiyorum. Akla gelen ilk insan ben olmalıyım. Daha da çok fikirlerim var. Geleceğin sektörlerinden biriside E-Ticaret sistemidir.

Dolayısıyla bizde nişanlımla ilk önce E-Ticaret sitesi açtık. Kurulumu bütçe sıkıntımız nedeniyle yavaş yavaş yapıyoruz. Kozmetik dükkanı açmak istiyoruz ve aynı zamanda gerekli bakanlıklardan gerekli izinleri alıp yurt dışından ürün teminatı da yapmak istiyoruz. Yasal ve Kurumsal olmak istiyoruz.Kozmetik dükkanımızda ürün stoklarımız olacağı için, E-Ticaret sitemizle rahat bir şekilde Türkiyede ki her yere gönderim yapabilmek istiyoruz. İki koldan da büyüyeceğiz. Yeniliklere her zaman açık olmak ilkelerimiz olarak belirledik. Konuşma kabiliyetim, ikna kabiliyetim çok iyidir. Bu yüzden herkesin bana güvenci çok fazladır.

Umarım benim de sesimi duyan bir meleğim çıkar.  🙂

İlan sahibine mesaj göndermek için üye girişi yapın.


Yeni -  Yatırımcı profilinizi bir kez oluşturarak bu ilana veya diğerlerine çok daha hızlı başvurabilirsiniz.

Benzer İlanlar
yatırımcı bulun